J i h l a v a - Již třetí porážku z posledních čtyř zápasů si připsali na své konto extraligoví junioři Ústeckých Lvů. Tentokrát na ledě předposlední Jihlavy, která tak zaznamenala první tříbodovou výhru na domácím ledě od 27. listopadu. Ústečtí hokejisté měli téměř celý zápas převahu a množství šancí, které ale nedokázali zužitkovat. Všechny góly v síti Ústeckých Lvů zaznamenali jihlavští dorostenci, pro které to byl v této sezóně teprve čtvrtý zápas za juniory. Vzhledem k tomu, že ostatní týmy v tabulce mají odehráno o zápas méně, je vysoce pravděpodobné, že ústecká juniorka ztratí pozici lídra tabulky.
čt 28. 1. 2010
HC Dukla Jihlava
3:2 1:1, 1:0, 1:1

Branky a nahrávky: 3. Brychta (Pěška, Štěpán), 39. Brychta (Štěpán), 58. Prokš (Štěpán, Rosendorf) - 19. Janíček (Havlíček, Hošek), 48. Vernek (Chládek). Rozhodčí: Hribik - Rittich, Svoboda. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 40. Střely na branku: 29:35. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.

HC Dukla Jihlava: Šťastný - Šustr, Rosendorf, Jaroš, Cirhan, Randa, Kolda, Adam - Dvořák, Pometlo, Kret - Malec, Polcar, Kuřítko - Brychta, Štěpán, Pěška - Prokš, Ludvík.

Ústecký Slovan s.r.o.: Wegert - Humpolíček, Holomek, Zákoutský, Brož, Drahorád, Hříbal, Smetana - Pořický, Baránek, Bříza - Vernek, Místecký, Chládek - Hošek, Havlíček, Janíček - Drnec, Kuchynka, Vávra.

V rychlém utkání bez zbytečného kouskování a s minimem vyloučení se domácí dostali do vedení už v závěru 3. minuty, kdy se prosadil z dorážky Jakub Brychta. Na obou stranách poté zvonily tyče, nejprve jihlavská po střele Hoška, poté trefil ústeckou konstrukci branky Štěpán.

V závěru úvodní dvacetiminutovky se hostům povedlo vyrovnat. Krásnou kombinaci zakončil po vyšachování jihlavské obrany za bezmocného Šťastného Michal Janíček.

Nerozhodný stav vydržel téměř celou druhou třetinu, až minutu před sirénou vrátil Dukle vedení znovu Jakub Brychta. Štěpán vystihl nepřesnou rozehrávku soupeře, Wegert jeho střelu pouze vyrazil a pro Brychtu už nebylo problémem uklidit puk do sítě.

Ve 48. minutě se povedlo hostům znovu srovnat, když akci dva na jedno zakončil po přihrávce Chládka Jan Vernek. I potřetí však dokázala Jihlava svému soupeři odskočit, a tentokrát už to byl gól rozhodující. Tři minuty před koncem rozhodl o zisku tří bodů pro domácí tým Marek Prokš, který se z mezikruží trefil přesně k tyči.

Vladimír Evan (Ústí nad Labem): „Jihlava utkání ubojovala. Dá se říct, že nás přehrávala pouze ve druhé třetině, jinak jsme měli optickou převahu. Ale bohužel, když nejsme schopní vstřelit asi z patnácti střel v první třetině a čtrnácti ve třetí branku, tak nemůžeme vyhrát.“

Petr Kuchyňa (Jihlava): „Zápas dopadl nad naše očekávání, měl obrovské tempo a musím pochválit všechny do jednoho. Velmi také musím pochválit mladíky, kterým to tam dneska padalo a dali v podstatě všechny góly. Jak už jsme říkali v kabině, oni pomohli starším hráčům, starší zase mladým. Výborný výkon podal také brankář Šťastný. Ke kvalitnímu zápasu přispěl také soupeř, který hrál vynikající hokej, velmi dobře a kvalitně bruslili a je dobře, že jsme se tomu dokázali přizpůsobit.“