Ú s t í n/L. - Nepříliš snadnou cestu ke třem bodům, alespoň zpočátku, měli junioři Ústeckých Lvů při utkání s beznadějně poslední Porubou. Neukázněností a vlastními chybami totiž nabídli hostujícímu mužstvu více než dostatek příležitostí ke skórování. Jen díky brankáři Wegertovi, ale částečně také díky neschopnosti soupeře minely potrestat, neinkasovali ze hry ani jednu branku. Utkání nebylo nijak pohledné, a i přes poměrně značný rozdíl ve skóre v něm bylo téměř třicet vyloučení.
pá 22. 1. 2010
HC RT TORAX Poruba 2011
8:1 1:0, 3:1, 4:0

Branky a nahrávky: 17. Brož (Vernek), 25. Vernek (Chládek), 27. Vávra (Bříza, Brož), 37. Bříza (Brož), 44. Baránek (Holomek, Vernek), 45. Havlíček (Místecký, Hošek), 56. Bříza (Kentoš, Hříbal), 60. Pořický (Holomek) - 35. Voznica (TS). Rozhodčí: Orlický - Hynčica, Mašek. Vyloučení: 14:15, navíc Brož (UNL) TS. Využití: 4:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 137. Střely na branku: 30:35. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 8:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Wegert - Humpolíček, Holomek, Brož, Zákoutský, Janíček, Drahorád, Hříbal - Drnec, Baránek, Pořický - Vernek, Chládek, Žák - Hošek, Havlíček, Místecký - Kentoš, Bříza, Vávra.

HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich (37. Hanuska) - Špok, Tomis, Spusta, Lužný, Poláček, Mládenka, Burzala - Procházka, Zuber, Vidlák, Vaněk, Barčák Jakub, Barčák Jan, Voznica, Motyka, Blažej, Mach.

Do zápasu nevstoupili domácí hokejisté zrovna moc dobře. Na konci 2. minuty totiž hráli 100 vteřin ve dvojnásobném oslabení, ale i díky výborným zákrokům Wegerta v brance se ubránili. Poté se hrálo v nepříliš vysokém tempu a na ledě toho mnoho k vidění nebylo. V 11. minutě, při přesilovce, trefili hosté tyčku, ale to bylo z jejich strany vše. Vzápětí se síly na ledě vyrovnaly. S přibývajícím časem se častěji k ohrožení branky dostávali hosté, navíc ve 14. minutě hráli opět 100 vteřin ve dvojnásobné výhodě. V 16. minutě se hosté hned dvakrát radovali z branky, ale ani jednou nepřešel kotouč celým objemem brankovou čáru. Nakonec se radovali domácí. O necelou minutu později vystřelil z otočky Brož a brankáři propadl kotouč do branky - 1:0.

Druhou třetinu začali domácí dvěma za sebou jdoucími přesilovkami, ale vymyslet nic nedokázali. Ve 25. minutě hráli hosté přesilovku, jejich chybu však využil Chládek, posunul na Verneka a ten z úniku navýšil vedení Slovanu na 2:0. Vzápětí mohli domácí ještě při témže oslabení skórovat podruhé, ale kotouč se odrazil do branky od Místeckého brusle. Nakonec přece jen druhá branka v tomtéž oslabení padla. Přečíslení využil Vávra - 3:0. Ve 35. minutě bylo za faul nařízeno trestné střílení proti domácímu týmu. K jeho exekuci se postavil Voznica a snížil. Za 2 minuty byl ale rozdíl ve skóre opět tříbrankový. Brož vyslal na zteč Břízu a ten prostřelil Gleicha počtvrté. Po této brance se nechal vystřídat a místo něho do zápasu nastoupil Hanuska.

Třetí třetina začala s plnou trestnou lavicí. Po necelých třech minutách hry seděli na trestné lavici hned tři hráči Poruby a jedn domácí. Ve 44. minutě využil dvojnásobnou přesilu Baránek - 5:1. Minutu nato využili domácí i následnou přesilovku 5 proti 4. Úspěšným střelcem byl Havlíček - 6:1. V 53. minutě ujel po velké chybě domácích Voznica, ale Wegert se podruhé překvapit nenechal. V 56. minutě byla trestná lavice na obou stranách opět pěkně zaplněná a domácí hráli přesilovku. Vyraženou střelu od modré vrátil bekhendem za záda Hanusky Bříza - 7:1. Závěr zápasu odehráli hosté ve dvojnásobném oslabení a domácí zaokrouhlili účet zápasu na 8:1. Posledním střelcem byl Pořický.