Ú s t í n/L. - Až příliš poklidné tempo, to byl hlavní znak zápasu 15. kola nadstavbové části NOEN extraligy juniorů mezi Ústeckými Lvy a Duklou Jihlava. V zápase sice byla k vidění bitka i několik dramatických okamžiků před jednou či druhou brankou, ale převažovaly hlavně nepřesnosti v přihrávkách a chyby před vlastní brankou. Mnohem více jich vyrobili hosté, a tak všechny tři body zůstali ve Zlatopramen aréně.
pá 8. 1. 2010
HC Dukla Jihlava
6:1 2:0, 1:1, 3:0

Branky a nahrávky: 5. Žák (Chládek, Brož), 15. Baránek (Pořický, Vernek), 32. Baránek (Vernek), 43. Pořický (Baránek, Drahorád), 47. Žák (Vernek, Baránek), 60. Místecký (Hošek, Drnec) - 31. Pometlo (Malec, Dvořák). Rozhodčí: Hrubý - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 6:4, navíc Randa (JIH) 5 min. + OK [HRUB] a Rosendorf (JIH) TS [HÁK]. Využití: 3:0. Diváci: 137. Střely na branku: 31:19. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 6:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Wegert - Humpolíček, Holomek, Brož, Zákoutský, Janíček, Drahorád, Hříbal - Drnec, Hošek, Místecký - Šrámek, Chládek, Žák - Vernek, Baránek, Pořický - Kentoš, Bříza, Vávra.

HC Dukla Jihlava: Jíra - Rašner, Adam, Šťastný, Kolda, Rosendorf - Němec, Mikeš, Malec, Vysloužil, Matějka, Randa, Kasalý, Dvořák, Štěpán, Kuřítko, Pometlo, Přidal.

Do utkání vstoupili domácí výborně. Od začátku se usadili před brankou soupeře, vynutili si faul a hned v první přesilovce byl úspěšný Žák - 1:0. Brzy nato měli výhodu přesilové hry i hosté a těsně před jejím uplynutí hned další, ale bez gólového efektu. Ve 14. minutě si hosté vytvořili před Wegertem tlak, domácí se ale ubránili. Branka přišla vzápětí, ale na druhé straně. Při další přesilovce se už po 17 vteřinách trefil do odkryté branky Baránek. V 18. minutě vybojoval ve středním pásmu kotouč Chládek, posunul na Brože, který svůj brejk zakončil střelou do tyče.

Už po necelých 2 minutách druhé třetiny zachytil jihlavskou přihrávku Baránek, své sólo ale nedotáhl do konce. Poté se vystřídaly další slibné šance na obou stranách, brankáři ale své týmy podrželi. Hra se pak začala utápět v nepřesnostech. Ve 31. minutě se hosté po chybě domácích dostali do přečíslení a Pometlo snížil na rozdíl jediné branky. Vzápětí se hrálo ve čtyřech na obou stranách a po několika pokusech Verneka dorazil kotouč za Jírova záda Baránek - 3:1. Ve zbytku třetiny byly k vidění náznaky šancí, ale brankáři na obou stranách si s nimi poradili. Samotný závěr třetiny ještě opepřila bitka, po které zamířil jihlavský Randa pod sprchy a ústečtí Hříbal a Baránek na 2 minuty za katr.

Třetí třetinu začali domácí oslabením 3 proti 4. Po minutě a půl se však oslabení změnilo v přesilovku a po další půlminutě se už domácí mohli radovat z další branky. Na 4:1 zvyšoval Pořický. Pátou branku Ústeckých Lvů přidal ve 47. minutě Žák. Ve 48. minutě hráli domácí v oslabení. Do brejku ujel Kentoš a po faulu na něj nařídil rozhodčí trestné střílení. K exekuci se postavil sám postižený, ale nájezd neprovedl zrovna ideálně, takže skóre zůstalo nezměněno. Tempo hry nebylo dál nijak oslnivé, utkání se spíše dohrávalo. Přesně vteřinu před závěrečnou sirénou uzavřel skóre po bleskové kombinaci Místecký.