Dorostenci Ústeckých Lvů se potácejí na předposledním místě extraligové tabulky skupiny A. Od sestupové příčky je před 28. kolem dělily pouhé dva body a výhra mohla znamenat uklidnění. Jejich dnešní soupeř z Valašska operuje ve středu své skupiny, ale nepodává stabilní výkony. Přesto nastupovali Vsetínští v dnešním zápase v roli mírného favorita.
čt 4. 12. 2003
VHK ROBE Vsetín
4:1 0:0, 3:1, 1:0

Branky: 22. Velehradský (Šulta), 29. Šulta (Kolc), 32. Kloz (Šulta, Trončinský), 53. Kolz (Šulta) - 35. Navrátil (Knebl). Rozhodčí: Plachý - Koskuba, Mašek. Vyloučení: 7:11, navíc Pavka (Ústí) 5+OK. Využití: 1:1. Diváci: 60.

Ústecký Slovan s.r.o.: Škrečko - Weidlich, Musílek, Trončinský, Macaj, Pusch, Menčík, Hovorka, Velehradský - Pavka, Kloz, Mach, Kočiš, Bacovský, Šnajdr, Kubát, Budínský, Nedrda, Kolc, Novák, Šulta.

VHK ROBE Vsetín: Hrad (od 32. Nos) - Haschka, Kapr, Tobiáš, Smětal, Pokora, Zeman, Urban - Navrátil, Plachtovič, Varga, Valchař, Dalecký, Podevša, Hrňa, Knebl, Holomek, Cáb.

Oba týmy vstoupily do utkání s respektem, dlouho se ani jeden z nich nepouštěl bezhlavě do útoku a spíše vyčkával na chyby soupeře. Dřívě než mohla hrstka diváků shlédnout nějakou šanci, už odpočívali na trestných lavicích hráči obou celků. Jako první se střelou od modré osmělili Vsetínští a od tohoto momentu měli ze hry o něco více. Velice blízko úvodní brance byli po chybě domácí obrany, ale nedokázali posunout puk za brankovou čáru. První vážnější šance se objevila v 10. minutě i před brankou hostí, Šnajdrovi však puk z hokejky v rozhodující chvíli sjel. Ústečtí dostali poté výhodu přesilové hry, naložili s ní ale trestuhodně. Na útočné modré ztratili puk a neubránili situaci dva na dva. Puk v brance gól neznamenal pro posunutou konstrukci. Podobnou chybu, také při oslabení, "svedli" nedlouho poté také hokejisté ze Vsetína, samostaný nájezd ale domácí Šulta v gól nepřetavil.

Do prostředního dějství vstoupili lépe domácí, když se nenápadnou střelou od modré zapsal mezi střelce obránce Velehradský - 1:0. Ve 4. minutě vystřelil tvrdě domácí obránce a Kubát měl na čepeli druhý gól, zívající svatyni ale netrefil. Nádhernou individuální akcí přes celé kluziště se o dvě minuty později prezentoval vsetínský Holomek, jeho finální klička skončila jen v náručí brankáře. O změnu skóre se v čase 28:02 postaral domácí Šulta, když se dokázal nejlépe a nejrychleji zorientovat ve skrumáži před brankou a dorazil kotouč za záda brankáře Hrada - 2:0. Přesně po třech minutách si najel kapitán Kloz těsně za modrou čáru a tvrdou střelou do pravého růžku se postaral jak o zvýšení vedení, tak i o změnu v brance, do které nastoupil náhradník Nos. Po hrubém faulu domácího hráče se museli po dobu pěti minut bránit jeho spoluhráči, což se jim nepovedlo. Vyražená střela jednoho z obránců se dastala k nekrytému Navrátilovi, který už těžkou práci neměl - 3:1. Před druhou sirénou měl ještě velkou šanci ústecký Mach, jenž dostal přihrávku zpoza brány, kterou nezužitkoval.

Úvod třetí třetiny jako by připomínal začátek zápasu, kdy si ani jeden z celků nedokázal vytvořit vážnější šanci. Vsetín se znovu ujal iniciativy v 8. minutě, jeho hráčí předvedli ukázkově řešenou situaci dva na jednoho, stejně dobře jí ale vyřešil skvělě chytající Škrečko, který se rychle přesunul a levým betonem střelu vyrazil. Dalším velkým varováním byla akce vsetínského Hrni, jehož střelu zastavila až tyč. Ta vzápětí pomohla i hostujícímu brankáři. Výsledek zápasu zpečetil v čase 52:45 svým druhým gólem v zápase kapitán Kloz, dorážel střelu Šulty, který se čtyřmi body výrazně podílel na dnešní výhře.