P r a h a - Vyrovnanou partii začali starší dorostenci Ústeckých Lvů proti Slavii v pražském Edenu v rámci 24. kola extraligy. Po první třetině byl stav 1:0 pro domácí, ale ústečtí hokejisté nezachytili nástup soupeře do druhé třetiny, kdy sešívaní zvýšili vedení až na 4:0. Během necelých dvou minut sice snížili na 4:2, ale po zbytek utkání už pro ně byla branka Slavie nedobytná.
pá 27. 11. 2009, Sazka Arena
HC Slavia Praha
5:2 1:0, 3:2, 1:0

Branky a nahrávky: 16. Vacek (Patočka), 22. Nedomlel (Kotyra, Hruška), 27. Hellar (Kadlec), 30. Müller (Nejezchleb, Hellar), 47. Tomek (Hruška) - 34. Kuchynka (Harkabus, Faigl), 36. Vegner (Kuchynka). Rozhodčí: Lacina - Dančišin, Matějček. Vyloučení: 6:6, navíc Hruška (SLA) a Keltner (UNL) 5 min. + OK [HRUB] a Šetka a Racek (oba UNL) 10 min. HRUB. Využití: 2:0. Diváci: 81. Střely na branku: 39:23. Průběh utkání: 4:0, 4:2, 5:2.

HC Slavia Praha: Mouček - Šteiner, Löbl, Hruška, Růžička, Semrád, Nedomlel - Müller, Nejezchleb, Vacek, Kotyra, Tomek, Patočka, Moravec, Kadlec, Hellar, Jedlička.

Ústecký Slovan s.r.o.: Bursa - Hejl, Smetana, Burkovec, Andres, Holeček, Novotný, Jeništa, Bulva - Krupička, Kuchynka, Hanzl, Keltner, Migliavacca, Šetka, Faigl, Racek, Harkabus, Vegner.