Ú s t í n/L. - Přímý souboj o průběžné první místo v tabulce NOEN extraligy juniorů svedly týmy Ústeckých Lvů a Litvínova. Úspěšnější nakonec byli hosté a po 16. kole vyměnili na čele tabulky svého soupeře. Brankář domácího týmu Michal Petrásek přišel ve třetí třetině o neprůstřelnost, která trvala plné 192 minuty.
so 17. 10. 2009
HC Verva Litvínov
1:3 1:0, 0:0, 0:3

Branky a nahrávky: 4. Šrámek (Havlíček, Hanzl) - 48. Bíza (Přeučil, Maxa), 58. Kafan, 60. Gerhát (Stříteský). Rozhodčí: Stolín - Maštalíř, Svoboda. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 215. Střely na branku: 23:42. Průběh utkání: 1:0, 1:3.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek - Humpolíček, Holomek, Brož, Hříbal, Drahorád, Grin, Jurčák - Šrámek, Havlíček, Janíček - Vávra, Hanzl, Žák - Hošek, Chládek, Pořický - Kentoš, Drnec, Bříza - Vávra.

HC Verva Litvínov: Sork - Hora, Stříteský, Kousalík, Havelka, Čejka, Eminger - Mackal, Jurčík, Majdan, Račuk, Zavřel, Gerhát, Černý, Bíza, Přeučil, Kafan, Maxa.

Už ve 2. minutě se hosté dostali do přečíslení, ale Petrásek pokus Majdana zlikvidoval. Ve 4. minutě hráli domácí přesilovku a už po 15 vteřinách, po Havlíčkově přihrávce od zadního mantinelu, otevřel skóre Šrámek. První přesilovku si také zahráli hosté, ale domácí svoji svatyni uhájili. Vzápětí hráli hosté další přesilovku a před Petráskem to opět hořelo. V 16. minutě hráli přesilovku domácí, ale ujel jim Kafan, jehož pokus kryl Petrásek. Vzápětí hosté faulovali a domácí dostali výhodu dvou hráčů v poli. Skórem ale nepohnuli, navíc si dalším faulem přesilovku zkrátili.

Na začátku druhé třetiny dohrávali domácí oslabení, ale poté se nastěhovali před Sorkovu branku. Brzy nato ale hráli hosté další přesilovku. Na jejím konci se opět vyznamenal Petrásek, když zlikvidoval velkou šanci Litvínova. Dvě velké šance domácích hokejistů ve 29. minutě zachránil pro změnu při svém oslabení Sork. Ve 32. minutě vstřelili domácí v přesilovce z mezikruží další branku, ale hlavní rozhodčí ji pro domělé postavení hráče v brankovišti neuznal.

Na začátku třetí třetiny se hrál důrazný hokej, o něco více ze hry měli hosté. Maxa nedokázal ve 44. minutě usměrnit skákající kotouč do odkryté branky, o chvíli později zachránil Petrásek puk na brankové čáře. Ve 48. minutě se hosté dostali do přečíslení a Bíza ukončil Petráskovu téměř 200 minutovou neprůstřelnost - 1:1. V 54. minutě Petrásek zachránil domácí branku před dalším nájezdem Litvínova. Zápas se definitivně zlomil v 58. minutě, při domácí přesilovce. Po obrovské chybě se kotouče zmocnil Kafan a prostřelil Petráska. Třetí gól Litvínova při powerplay domácích z hole Gerháta už byl jen třešničkou na hodně kyselém dortu.