Ú s t í n/L. - V posledním kole před odvetami přijel na led Ústeckých Lvů tým z Českých Budějovic, který doposud zaujímal poslední místo tabulky. Zápas se ale domácím hokejistům hrubě nepovedl. Přestože svého soupeře jasně přehrávali, nakonec mu, hlavně díky naprosto bezzubé koncovce, darovali všechny body.
so 3. 10. 2009
HC Mountfield ČB
1:2 0:1, 0:0, 1:1

Branky a nahrávky: 48. Žák (Zákoutský, Havlíček) - 3. Heřman (Zvoník, Rezek), 44. Ježek (Jank, Dietz). Rozhodčí: Hrubý - Hejl, Žídek. Vyloučení: 4:6, navíc Vráblík (MOU) 5 min. + OK [ZHK]. Využití: 1:2. Diváci: 85. Střely na branku: 46:17 (8:9, 19:5, 19:3). Průběh utkání: 0:2, 1:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek - Brož, Zákoutský, Humpolíček, Holomek, Grin, Drahorád, Hříbal, Šulc - Šaršok, Hanzl, Žák - Šrámek, Havlíček, Janíček - Hošek, Chládek, Místecký - Vávra, Baránek, Pořický.

HC Mountfield ČB: Hrubec - Jank, Dietz, Makovský, Předota, Klement, Semrád, Vráblík, Budina - Marek, Ježek, Sumerauer, Heřman, Babka, Boška, Rezek, Přibyl, Zvoník, Polodna, Víšek, Vaniš.

Už po 70 vteřinách hráli domácí v oslabení a po necelé minutě z hole Heřmana inkasovali. Brzy nato měli také výhodu jednoho hráče v poli, ale branku soupeře neohrozili. Ve 13. minutě ujel v oslabení Janíček, jeho pokus ale zblokoval vracející se obránce. Ke konci třetiny domácí hokejisté přidali, usadili s v útočném pásmu a zasypali branku soupeře sprškou střel.

Hned po 14 vteřinách hry ve druhé třetině měl obrovskou šanci Šaršok, Hrubec ale jeho pokus zblízka zneškodnil. V 5. minutě se po pěkné akci prvního útoku opět dostal do šance Šaršok, ale nezakončil přesně. Vzápětí hráli domácí přesilovku a po minutě a půl dokonce dvojnásobnou. Havlíček ihned trefil tyčku, ale poté nikdo z domácích vůbec netrefil branku. Od té doby se hrálo dlouho bez přerušení, ale do konce prostřední části hry se už nic důležitého nestalo.

Na začátku třetí třetiny si domácí vytvořili drtivý tlak, koncovku měli ale žalostnou. Ve 44. minutě se navíc nechali zbytečně vyloučit a hosté po 8 vteřinách trestali. Na 2:0 z pohledu Českých Budějovic zvyšoval Ježek. Ve 47. minutě byl vyloučen Vráblík na 5 minut a do konce utkání. Na 1:2 snižoval po 19 vteřinách Žák, ale ve zbytku přesilovky už domácí úspěšní nebyli. Jihočechům poté narostla křídla a hned jich byl plný led. V 57. minutě se dostával do šance Hanzl, ale Marek zatáhl za záchrannou brzdu. Následná přesilovka i přes drtivý tlak už nic neřešila, zvlášť když se domácí nechali před koncem třetí třetiny ještě vyloučit.