Ú s t í n/L. - Pořádný výprask utrpěli Ústečtí Lvi v Benátkách nad Jizerou. Domácí totiž celkem pětkrát propálili Dušana Salfického, který za poslední dva zápasy obdržel již celkem deset gólů. V polovině utkání ho tedy vystřídal junior Jan Wegert a do konce zápasu již neinkasoval. Domácím Benátkám k výhře na lídrem tabulky stačila polovina utkání. Do vedení se dostali již ve druhé minutě zásluhou Miroslava Kopice a v první třetině navýšil ještě vedení Marek Pabiška. Z kraje druhé třetiny inkasoval Slovan po třetí. Chybělo jen několik málo setin do návratu Davida Pazourka z trestné lavice a Josef Skořepa při hře čtyři na čtyři utnul všechny naděje Ústí a navýšil na 3:0 pro domácí. Benátečtí hokejisté byli jako na koni a přidali další dva góly. Ústeckým se naopak nepodařilo prostřelit Michala Nedvídka a připisují si první utkání bez vstřelené branky. Generálka na zápas s Chomutovem se vůbec ústeckým hokejistům nepovedla a právě s tímto soupeřem mohou dnešní vysokou prohru odčinit.
so 28. 11. 2009
HC Benátky nad Jizerou
5:0 2:0, 3:0, 0:0

Branky a nahrávky: 2. Kopic (Loskot, Skořepa), 7. Pabiška (Kudrna, Kolmann), 21. Skořepa (Vála), 30. Skořepa (Mrkvička, Loskot), 33. Vařecha (Vála, Urban). Rozhodčí: Trombík - Kašík, Rychlý. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:0. Diváci: 712. Střely na branku: 22:34. Průběh utkání: 5:0.

HC Benátky nad Jizerou: Nedvídek - Drábek, Tondr, Moravec, Mrkvička, Kolmann, Pavlů , Vála - Bárta, Kudrna, Skořepa - Vařecha, Nevyhoštěný, Krupka - Pabiška, Jech, Kica - Loskot, Urban, Kopic

Ústecký Slovan s.r.o.: Salfický (33. min Wegert) - Němeček, Pojkar, Klobouček, Zeman, Kříž, Gýna, Vobořil - Kloz, Alinč, Pazourek - M. Pšurný, Hanzl, Dragoun - Šagát, Pajič, Heřman - Šaffer, Havlíček, Sklenička

Benátky vlétly na svého soupeře od prvních vteřin. Již v čase 1:51 vstřelil úvodní branku domácí Miroslav Kopic. Dostal před Salfickým příliš mnoho prostoru a střelou k tyči rozvlnil síť v ústecké brance - 0:1. V sedmé minutě Benátky překvapivé vedení navýšili. Prudká střela Kudrny se od Salfického odrazila na čepel Marka Pabišky, který skóroval do odkryté branky - 0:2. V polovině první třetiny byl vyloučen domácí Drábek, ale ani oslabení nesebralo Benátkám vítr z plachet. Ústí sahalo po kontaktním gólu v poslední pětiminutovce úvodní části. Nedvídek ale vychytal jak nájezd Alinče, i Křížovu střelu z bezprostrostřední blízkosti.

I vstup do druhé třetiny se domácím povedl náramně. V její dvaadvacáté vteřině se Josef Skořepa protáhnul kolem Němečka, a střelou bekhendem po zemi překonal ústeckého gólmana - 0:3. V polovině druhého dějství po ubráněném oslabení překonaly Benátky zaskočeného favorita počtvrté. Střelu obránce Mrkvičky tečoval Josef Skořepa přesně mezi Salfického betony a vsítil tak svou druhou branku v zápase - 0:4. Benátecký hlad po gólech v brance loňského mistra 1. ligy umocnilo následné vyloučení Alinče za sekání. Slovan oslabení ubránil, přesto minutu poté inkasoval pověstného "bůra". Lukáš Vařecha napřáhnul mezi kruhy a jeho projektil našel skulinku mezi Salfického betony - 0:5. Pátý vstřelený gól vyhnal mistra extraligy ze sezóny 2007/08 a účastníka zlatých mistrovství světa v letech 2000 a 2001 z branky. Vystřídal jej Jan Wegert, který působí u juniorů. Wegert v následném oslabení musel vytáhnout pohotový zákrok lapačkou proti střele Nevyhoštěného. Víc ale Benátky z převahy jednoho hráče v poli nevyužily. Ani závěr prostřední třetiny větší šance nepřinesl.

Benátky do závěrečného dějství, ač měly výhodu přesilové hry, zdaleka nevlétly jako do úvodů předchozích dvou. Hrály ze zabezpečené obrany a hlídaly si pohodlné vedení. Třetí třetina patřila především skvělým výkonům obou gólmanů, především pak domácího Michala Nedvídka. Zejména v polovině třetiny doslova čaroval, když švihem ruky vyrazil puk směřující do jeho branky. V 53. minutě vysunul Loskot na druhém křídle Kopice, který svou střelou rozzvonil pravou tyčku Wegertovy branky. V závěru měli hosté šanci přesilové hry, kterou ovšem nevyužili. Mírně zlepšený výkon Slovanu nevedl ani ke kosmetické změně skóre a loňský mistr 1. ligy odjel od Jizery s debaklem 0:5.

Milan Černý (HC Benátky nad Jizerou): "Samozřejmě spokojenost, hlavně, kdyby takových zápasů bylo více. Zápas byl poctivě hraný, výborný gólman. Publikum bylo skvělé, musím touto cestou fanouškům poděkovat. Ústí jsme prostě načapali. Musíme mít nějakou pokoru a přenést ten dobrý výkon do dalších zápasů. Myslím, že v kabině je teď dobrá atmosféra."

Petr Rosol (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Zápas se moc hodnotit nedá. Hráli jsme opravdu špatně. Doufám, že to byl jediný "den blbec". Domácí byli ve všem lepší. Hlavní příčina byla v rychlých dvou brankách v začátku utkání a bylo po zápase. Do příštího zápasu by se měli uzdravit tři nebo čtyři hráči, tak snad to bude lepší."