so 27. 9. 2003
HC Škoda Plzeň
10:2 2:0, 5:2, 3:0

Branky:5. Jindra (Holub, Mareš), 9. Kampf (Valenta, Heřman), 21. Holý (Šlauf), 30. Setikovský (Holý), 37. Šlauf (Heřman), 37. Holý (Setikovský), 39. Jindra (Kocman), 46. Černý (Šlauf), 54. Kampf (Setikovský), 58. Bote (Šlauf, Holý) – 34. Kočiš (Šulta), 38. Budínský (Nedrda)

HC Škoda Plzeň: Ulč – Krňoul, Černý, Kořínek, Štich, Mareš, Martinec - Šlauf, Setikovský, Holý,Valenta, Heřman, Kampf, Holub, Kocman, Jindra, /od 40. Šimán, Bote/

Ústecký Slovan s.r.o.: Škrečko /21. - 40. Balšan/ – Hovorka, Weldich, Macaj, Pusch, Fryč, Trončinský, Menčík - Bacovský, Novák, Kloz, Kolc, Kočiš, Šulta, Pavka, Budínský, Nedrda, Šnajdr, Mach

Do zápasu vstoupili aktivněji domácí. Ve 3. minutě se po pravém křídle protáhnul plzeňský Krňoul, našel volného Jindru, ten ale promeškal pravý moment ke střele. Ani z následného závaru před ústeckou brankou Plzeňané gól nevytěžili. Ten přišel až v čase 4:50, kdy Holub vystihl rozehrávku Ústí, nahrál Jindrovi, který se proháčkoval až před brankáře a otevřel skóre zápasu – 1:0. V šesté minutě se ve velké šanci ocitl Holý, ale brankáře hostí nepřekonal. Při ponechané výhodě to od modré zkoušel Martinec, ale Škrečko byl na místě. V následné přesilovce nejdříve prověřil brankáře hostí Mareš a následně Černý jen těsně minul branku. V čase 8:19 našel krásnou přihrávkou Valenta Kampfa a ten dorážkou vlastní střely zvýšil na 2:0. Poté se také probrali hosté. Po buly se v dobré šanci ocitnul Nedrda, ale Plzenští obránci mu nedovolili skórovat. V 11. minutě byl vyloučen dnes hodně důrazný Kampf za vražení na mantinel. Ústí uzavřelo domácí v jejich obranném pásmu, ale ani obrovské šance Nováka a Pavky ke snížení nevedly. Už při plném počtu hráčů vyslal jedovku na plzeňského brankáře Weldich, ale Ulčův beton byl na místě. Poté se zase dostali ke slovu Západočeši. Černý našel krásně Šlaufa, ale ten nedal. Neuspěla ani dorážka plzeňského kapitána Setikovského po střele Martince. Na konci třetiny si ještě domácí zahráli jednu přesilovku, ale i ta zůstala bez využití. Do kabin se šlo za stavu 2:0.

Na začátku druhé třetiny se dostali do úniku hned dva plzenští hráči. Šlauf nahrál nepřesně Holému, ale tomu se podařilo ztečovat puk bruslí do branky. Ta byla nakonec i přes protesty hostí v čase 20:37 uznána - 3:0. Do branky Ústí se poté postavil Dominik Balšan. V čase 21:43 byli za vzájemné fauly vyloučeni Kocman a Trončinský. Za minutu doplnil na trestné lavici Trončinského Kloz a Plzni se naskytla přesilovka 4 na 3, ale kromě individuálního průniku Heřmana si domácí větší šanci nevytvořili. Poté ujel plzeňské obraně Novák a Mareš ho musel zahákovat. Ale ani Ústí se přesilovka nepovedla. V 8. minutě se řítil sám na brankáře Kampf, ale Balšan jeho blafák kryl. Následně si ale plzeňská jedenadevadesátka svým důrazem vybojovala faul a domácím se naskytla další početní výhoda. Nejdřív zneškodnil Balšan velikou šanci Kocmana, ale 2 vteřiny před koncem trestu zvýšil Setikovský už na 4:0. Ve velké šanci se po přihrávce Valenty ocitnul Kampf, ale brankář hostí byl pozorný. Tak se zase dostalo ke slovu Ústí nad Labem. Po přečíslení Kloze s Budínským se ještě skóre neměnilo, ale v čase 33:17 ujel plzeňské obraně Kočiš a našel skulinku mezi Ulčovými betony 4:1. Ve 14. minutě domácí zazmatkovali na útočné modré a Heřman hasil situaci faulem. Poté se při bránění domácí dopustili dalšího faulu a při ponechané výhodě uzavřeli Ústečtí v šesti domácí hráče, ale skórovat se jim nepovedlo. Z přesilovky 5 na 3 jim kvůli ponechané dlouhé výhodě zbylo jen 8 vteřin a ty už domácí ubránili. V následné přesilovce 5 na 4 zalehl Heřman puk za ústeckou brankou. Dva hostující obránci sice puk pod jeho tělem vydolovali, ale přímo na hokejku číhajícího Šlaufa a ten se zblízka nemýlil – 5:1. Za 35 vteřin už to bylo 6:1. Holý objel branku a backhandem zasunul puk za brankáře Balšana. Hostům se tedy přesilovka vůbec nepovedla, naopak v ní dvakrát inkasovali. V čase 17:34 se puk šťastně odrazil k ústeckému Budínskému, který byl sám před plzeňským brankářem a zblízka prostřelil Ulčovi betony – 6:2. Naděje na přijatelný výsledek však Ústeckým záhy zmařil Jindra, který v přesilovce Plzně po přihrávce brankovištěm od Kocmana krásně trefil horní růžek Balšanovi branky – 7:2. Do konce třetiny se už nic podstatného nestalo.

Ve třetí třetině se do branky Ústí vrátil Škrečko. Morálka hráčů na obou stranách povolila a málokdy se hrálo při plném počtu hráčů na ledě. V čase 42:38 se na trestné lavici sešli Štich s Krňoulem a Ústeckým nabídli druhou přesilovku pěti proti třem. Ale těm se dnes v početních výhodách nedařilo. V čase 45:50 těsně po skončení plzeňské přesilovky si pro přihrávku Šlaufa sjel obránce Černý a střelou po zemi zvýšil už na 8:2. Poté následovala další série vyloučení na obou stranách, ale bez větších šancí. Hra se kouskovala a hráči se věnovali více osobní soubojům. V čase 53:31 se puk odrazil k volnéhu Kampfovi a ten se příklepem nemýlil a zvýšil už na rozdíl sedmi gólů – 9:2. V patnácté minutě hrálo Ústí přesilovku a obrovskou šanci na zkorigování výsledku spálil Novák, když netrefil poloprázdnou branku domácích. Na konečných 10:2 upravil skóre Bote, který naskočil až do poslední části. Nejlépe se zorientoval před brankou našel si ve skrumáži puk, položil si ústeckého brankáře a nedal mu střelou nahoru šanci. Na skóre už nezměnil nic ani závar Ústeckých v poslední minutě poté, co Černý ztratil hůl. Domácí suverénně přehráli tým Ústí nad Labem a vybojovali vysokou výhru 10:2.

Kde viděl základ vysoké výhry asistent trenéra domácích Ivan Vlček: „Přehráli jsme soupeře ve všech směrech. Byli jsme lepší bruslařsky i fyzicky. Důležité byly úvodní dva rychlé góly, které mužstvo uklidnili.“ Kde byla příčina častých vyloučení v poslední třetině? „Hráči Ústí zřejmě neunesli porážku a domácí jim opláceli. Někteří hráči si možná vyřizovali osobní účty. Za takového stavu je těžké udržet disciplínu.“