Ú s t í n/L. - Vyrovnané utkání bylo k vidění na ledě Chrudimi, kam zavítali Ústečtí Lvi. Jako první inkasovali hosté, kdy Jan Šeda využil přesilovou hru. O vyrovnání se postaral Roman Pšurný, ale stav 1:1 netrval dlouho. O minutu později vrátil domácím Orlům vedení Lukáš Král. Do šaten se však odcházelo za vyrovnaného stavu. Milan Mikulík totiž ke konci první třetiny, za přihrávky od soupeřova brankáře, vsítil gól a bylo opět vyrovnáno. Ve druhé třetině šli do vedení díky Davidu Pazourkovi ústečtí. Do náskoku o dvě branky poslal Lvy v poslední třetině Rok Pajič a jak se později ukázalo, byla to branka vítězná. Domácí totiž díky druhé brance Lukáše Krále zdramatizovali konec třetí periody. Hra v powerplay jim ale nevyšla, jelikož do prázdné branky se trefil Roman Pšurný a stanovil tak konečné skóre 5:3 pro hosty z Ústí nad Labem.
so 3. 10. 2009
HC Chrudim
3:5 2:2, 0:1, 1:2

Branky a nahrávky: 7. Šeda J. (Blažek, Mocek P.), 15. Král (Šeda J., Toužimský), 56. Král (Zadina) - 14. Pšurný R. (Pšurný M., Gýna), 19. Mikulík (Pojkar), 36. Pazourek (Janků, Alinč), 47. Pajič (Hovorka, Mikulík) 59. Pšurný M. (Mikulík). Rozhodčí: Smitka - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 3:5 navíc Němeček (UNL) 10 min. NESP a Blažek (CHR) 10 min. NESP. Využití: 1:1. Diváci: 510. Střely na branku: 33:40. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:4, 3:4, 3:5.

HC Chrudim: Koutský (Barta) - Toužimský, Mocek P., Šeda J., Blažek, Procházka - Šeda M., Vágner, Zadina, Král, Žák - Mocek D., Charousek, Bláha, Martinec, Semorád - Jindřich, Radil, Bělohlávek - Suchý

Ústecký Slovan s.r.o.: Orct (Salfický) - Klobouček, Zeman, Kříž, Vobořil, Gýna, Němeček, Pojkar - Sklenička, Kloz, Mikulík, Heřman, Janků, Alinč, Pazourek, Hovorka, Pajič, Dragoun, Pšurný M., Pšurný R.

V sedmém kole přijelo na chrudimský zimáček Ústí nad Labem. Fanoušci čekali od zápasu boj o každý kus ledu a jejich představy se jistě vyplnily. Od úvodu se hrál krásný, rychlý hokej, plný gólových příležitostí. Hned z úvodu měli obrovskou šanci hosté. Jan Heřman po chybě chrudimské obrany vypálil z kruhů, jeho nebezpečnou střelu však Koutský dokázal zneškodnit. Poté začali na ledě úřadovat domácí. První změnu ve skóre zaznamenala sedmá minuta. V přesilovkové kombinaci Blažka a Jana Šedy se puk odrazil od brusle nešťastných ústeckých obránců za Orctova záda – 1:0. Domácí povzbuzeni vedoucí brankou se aktivně tlačili před svatyni hostí. Druhý gól měl na hokejce Jan Semorád, když se osamocen zjevil před ležícím brankářem Orctem, ale jeho backhandový pokus dokázal ještě ústecký gólman vytěsnit betonem nad. Další příležitosti Chrudimi spálil Stanislav Procházka, který nejprve zleva kluziště a poté i z mezikruží prověřil ústeckého gólmana. Ten jeho prověrku splnil na výbornou. Chrudimskou euforii utlumil Kříž, který napálil jen boční síťku. Ve 14. minutě už se ale síťka vlnila správně zepředu. Střelu Michala Pšurného Koutský ukryl ve výstroji, jenže puk mu vypadl přímo na hokejku Romana Pšurného, který jen dorazil do odkryté klece – 1:1. Pouhou minutu vydržel nerozhodný stav, než Jan Šeda vybídl ke skórování svého kolegu z jednoho útoku Lukáše Krále, který se nemýlil – 2:1. Téměř okamžitě mohl vyrovnat zkušenost sama Jan Alinč, ale jeho únik a forhendovou kličku vychytal Vladislav Koutský. I přesto se šlo do kabin za stavu 2:2. Chrudimský gólman Vladislav Koutský namazal puk na hůl Milana Mikulíka, který zavezl puk do prázdné branky.

Druhá třetina byla trochu pomalejší, ale stále se bylo na co dívat. Aktivita se doslova přelévala ze strany na stranu. Oba týmy se chtěly dostat do vedení, ale ani jednomu se to nedařilo. Chrudimští se nemohli protlačit před branku hostí, ale nakonec jim k tomu pomáhali sami Ústečtí. Po chybě Vladimíra Gýny se do samostatného nájezdu dostal Tomáš Bláha, jeho střelu ale Orct vychytal. Na druhé straně mohl číslo tři na světelné tabuli přiřknout hostům Mikulík, když tečoval nahození Pojkara do protipohybu Koutského. Naštěstí pro domácí, teč se mezi tři tyče nevešla. Nakonec se do vedení stejně dostali hosté od Labe. Do třetice všeho špatného, tím se řídil Vladislav Koutský, když kvůli jeho další chybě, se Ústí potřetí radovalo. Za brankou ho obehrál o puk Pavel Janků, přihrál před branku na Alinče a ten místo střely, volil ještě přihrávku přes brankoviště na volného Davida Pazourka, který s tímto pukem neměl žádný problém – 2:3. Opaření Chrudimští ve druhé dvacetiminutovce nedokázali nic vymyslet a do kabin se šlo za stavu 2:3.

Naopak část třetí začala tlakem chrudimské Orlice a po 4. minutách mohl vyrovnat Zadina, když ujížděl sám na Orcta, ale jeho střela skončila na mantinelu za brankou. O 33 sekund později napálil Petr Suchý od modré čáry pravou tyč ústecké branky!!! Chrudim neustále zvyšovala svůj tlak, ale z ničeho nic si puk vzal Rok Pajič a přesnou střelou do růžku položil Chrudimské na lopatky. V polovině třetí třetiny se začali rozdávat i desetiminutové tresty. Odnesli to na straně hostí Roman Němeček a na chrudimské Tomáš Blažek. Osm minut před koncem ještě mohl zdramatizovat utkání Jan Šeda, ale ve stoprocentní šanci byl vychytán Orctem. Jak se to má dělat mu ukázal v 56. minutě Lukáš Král, který po přihrávce právě od Šedy „napral“ puk do ústecké klece – 3:4. Trenér Martin Hosták si v závěru vyžádal oddechový čas, odvolala gólmana a tento risk vydržel Chrudimi jen devět sekund. Puk do odkryté brány zavezl po příhře Milana Mikulíka Michal Pšurný3:5. Chrudimští tak po celkem dobrém výkonu prohráli 3:5.

Martin Hosták, trenér HC Chrudim: Je to čtvrtá pořážka na domácím ledě, takže spokojeni být nemůžeme, i když Ústí je zkušené mužstvo, myslím, že s Chomutovem jsou suverénně nejlepší. Opět jsme neodehráli špatně utkání. Myslím si, že jsme začali zase dobře, ale poté jsme udělali strašně chyb a kvůli tomu jsme vlastně ztratili celý zápas.

Milan Skrbek, asistet trenéra HC Slovan Ústečtí Lvi: Z naší stránky to nebyl vůbec optimální výkon, hlavně v té obranné části jsme nehráli příliš dobře, ale nakonec se nám podařilo dát pět branek a vyhrát.