Ú s t í n/L. - Slovan už po dvou kolech nemá plný počet bodů. Před svými diváky nedokázal přehrát v normální hrací době Kadaň. Získal alespoň dva body za výhru v prodloužení, kterou svým druhým gólem v utkání trefil bek Jiří Zeman. Kadaň byla Ústeckým Lvům posledním domácím soupeřem v přípravě a hned se spolu oba severočeští soupeři poměřili v ústecké domácí soutěžní premiéře. A Lvi zdaleka tak snadnou úlohu jako v přáteláku, který ovládli 6:1, neměli. Přestože, zvláště ve druhé třetině, měli místy drtivý tlak, nedokázali sokovi odskočit. A když ve třetí třetině konečně vedli, nedokázali jednobrankový náskok udržet.
st 16. 9. 2009
Ústecký Slovan s.r.o.
SK Trhači Kadaň
4:3pp 1:1, 1:1, 1:1 - 1:0

Branky a nahrávky: 1. Heřman (Klobouček, Janků), 40. Kloz (Kříž P., Gýna), 49. Zeman (Alinč, Heřman), 62. Zeman (Heřman, Pajič) - 17. Charousek (Fábry), 34. Ťupa (Boušek, Špitzer), 52. Polanský (Balázs, Charousek). Rozhodčí: Wagner - Podrazil, Kajínek. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:2. Diváci: 2350. Střely na branku: 36:19 (17:7, 20:4, 8:8 - 1:0). Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:3, 4:3.

Ústecký Slovan s.r.o.: Salfický – Němeček, Pojkar, Zeman, Klobouček (C), Vobořil, Kříž, Mizera, Gýna – Šagát, Mikulík, Sklenička – Janků, Alinč, Heřman – Hovorka, Pajič, Pazourek – Kloz, Kříž, Pšurný R.

SK Trhači Kadaň: Jarina – Ťupa, Hlubuček, Spitzer, Kocek, Višňák, Knyazev, Zmeškal, Schmidt – Malát, Pražák, Fábry – Gombár, Šíp, Boušek – Balázs, Charousek, Polanský – Kuběna, Bauer, Indra.

Komentář

Domácí se krátce po začátku utkání dostali do šance před Jarinovo brankou. Ta však díky jeho zákroku přišla vniveč. Lvi se ale nedali a po pár dalších dorážkách jej prostřelil Jan Heřman, který tak hned v začátku celého utkání otevřel skóre. O pár minut později zkoušel Jarinův postřeh David Pojkar. Jeho střela od modré čáry se ale odrazila od Jarinovy vyrážečky do mantinelů. Do šance se v šesté minutě dostal hostující Bauer. Avšak jeho kličkování Salfického nerozhodilo a ten střelu Bauera úspěšně chytil. Domácí poté hráli přesilovou hru, jejíž převážnou část strávili v útočném pásmu. Jejich střely ale mířily mimo. Z trestné lavice se navrátivší Roman Pražák se ani nestihl rozkoukat a už na ni mířil znovu. V této přesilové hře už střely domácích směřovaly na bránu, ale žádná neprošla před brankáře Jarinu. Lvi pak sami faulovali a chvíli hráli v oslabení při kterém se již Salfický musel párkrát ohnat, aby puk neohrozil jeho svatyni. Do veliké šance se později dostal Pazourek. Metr od Jariny vystřelil nad ramena, puk užuž přeletěl Jarinu, ten ale zázračně máchl rukou a puk vyrazil. Domácí Kloz byl vyloučen za nedovolené bránění. To dodalo kadaňským hokejistům na síle a než jejich přesilovka skončila projel Jiří Charousek kolem špatně bránících domácích útočníků, skóroval za Salfického a vyrovnal tak výsledek zápasu. Ke konci třetiny se ještě domácí pokoušeli vsítit Kadani gól do šatny, to se jim však nepovedlo a do kabin se šlo s vyrovnaným skóre.

Po důkladné úpravě ledu se obě družstva vrátila na led. Zpočátku třetiny byli agresivnější hosté, ale po pár minutách se hra vyrovnala. Do bezkonkurenční šance se dostal Zbyněk Sklenička, který dostal puk naservírovaný přímo před nepřipraveným Jarinou. Než se ale domácí útočník stihl rozkoukat, Jarina se přesunul a Skleničkova střela pro něj nebyla větším nebezpečím. Ústecké šelmy se mnohokrát dostaly do šancí, avšak všechny skončily buď na mantinelech, nebo v Jarinově lapačce. V půlce zápasu mnohokrát zakončoval Šagát. Jedna z jeho střel trefila tyčku a druhá přes hostujícího brankáře nepřelétla. Zápas se tak dál odvíjel převážně v útočném pásmu domácích, kteří na Kadaň vyvíjeli opravdu veliký tlak. Za vysokou hůl byl vyloučen domácí Pazourek a jeho hřích byl potrestán Martinem Ťupou, který po střele Bouška od modré lajny dorazil do Salfického branky a Kadaň se tak ujala vedení. To byl další gól Kadaně, vstřelený během jejich přesilové hry. Další přesilovka domácích skončila opět bez využití a hra připomínala tenis – jednou byl puk tady a podruhé hned támhle. Naprosto kuriózní gól vstřelil před koncem druhého jednání Jan Kloz. Přijal přihrávku, rozjel se z boku před bránu a jen tak nahodil puk do vzduchu před bránu. Nikdo ale netušil, že puk nenarazí do žádné z překážek a naprosto neviděn žádným hráčem, ani brankářem přeletěl Jarinovi nad hlavou a zapadl přímo do brány. Druhá třetina tedy skončila stejně jako ta první – vyrovnaně.

Začátek poslední třetiny byl jaksi utahaný. Domácí se dostali na hezkou chvíli do útočného pásma, ale hráli bez pohybu, a tak si nevynutili žádné větší šance. Zato se na obou stranách vylučovalo, ale ani jedna přesilová hra nebyla využita. Oba týmy si možná až moc uvědomovali, že už je zapotřebí nějak zlomit vyrovnané skóre, ale přemíra jejich snahy je nepřímo nutila dělat chyby. Za hákování si šel sednout Charousek a o několik vteřin později se z ochozů Zlatopramen Arény ozvalo burácející „Góóóól!“. To Jan Alinč nahrál před soupeřovu bránu Zemanovi, který jednoduchou tečí přivedl svůj tým do vedení. Radovat se ale domácí nemohli dlouho. O pouhé dvě a půl minuty později se totiž se značnou dávkou štěstí puk dokutálel přímo před Tomáše Polanského, který jej lehce poslal do brány. Po posledním vyrovnání se zdálo, jakoby domácí měli více chuti a síly obrátit výsledek na svou stranu. Jejich snahy se ale nedařily tak, jak by si přáli. Do nebezpečných útoků se však dostávali i hosté. Jejich šance ale dopadaly stejně jako u domácích. Poslední minuty už změnu nepřinesly, a tak se zahájilo prodloužení.

A začalo prodloužení. Kdo dá gól, vyhraje. Oba týmy si toho byly maximálně vědomy a na jejich hře to bylo vidět. Na vítězný gól se ale nemuselo dlouho čekat. Jednu minutu a dvacet tři vteřin po začátku prodloužení se tvrdou střelou už podruhé prosadil Jiří Zeman a získal tak pro svůj tým i druhý zápasový bod.

Fotogalerie

Sdílet článek na sociálních sítích

Tabulka

P. TÝM Z B
1. Chomutov 42 105
2. Tábor 42 102
3. Příbram 42 94
4. Letňany 42 79
5. Děčín 42 70
6. Vrchlabí 42 69
7. Benátky n. J. 40 62
8. Kobra 40 58
9. Most 42 50
10. Cheb 40 48
11. Kralupy 40 44
12. Hronov 40 41
13. Ústí n. L. 42 40
14. Písek 40 38
15. Řisuty 40 24

Hlavní partneři

Významní partneři

Mediální partneři

Partneři mládeže