Vojtěch Kubinčák, jenž vstřelil hattrick. Ani ten jeho týmu ale nepomohl k vítězství, a tak dále do Prahy na Spartu díky víěznému gólu Jana Alinče pojedou Ústečtí Lvi.">
Ú s t í n/L. - Ve čtvrtém kole Tipsport Cupu skupiny "B" přijelo za Ústeckými Lvy do jejich arény mužstvo z nedalekého Litvínova. Již od první minuty zápas nabral na vysoké rychlosti a kvalitě. Utkání bylo velmi napínavé a celkově se rozhodlo až ve třetí třetině. Celek z Litvínova přijel s několika svými juniory, kteří Lvy pořádně prohnali po ledě. Skvěle se předvedl i litvínovský Vojtěch Kubinčák, jenž vstřelil hattrick. Ani ten jeho týmu ale nepomohl k vítězství, a tak dále do Prahy na Spartu díky víěznému gólu Jana Alinče pojedou Ústečtí Lvi.
st 19. 8. 2009
HC Verva Litvínov
4:3 0:1, 2:0, 2:2

Branky a nahrávky: 28. Hovorka, 33. Němeček (Alinč, Dragoun), 51. Sklenička (Mikulík, Zeman), 53. Alinč (Němeček) - 4. Kubinčák, 48. Kubinčák, 53. Kubinčák (Hübl). Rozhodčí: Fraňo - Charvát, Bejček. Vyloučení: 7:10. Využití: 2:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 1417. Střely na branku: 46:20. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3.

Ústecký Slovan s.r.o.: Fiala (Salfický) - Zeman, Klobouček - Vobořil, Gýna - Kříž, Grin - Němeček ("C"), Pojkar - Šagát, Mikulík, Sklenička - Čaloun, Havlíček, Pšurný R. - Hovorka, Pazourek, Šaffer - Janků, Alinč, Dragoun

HC Verva Litvínov: Hübl (Brzobohatý) - Stříteský, Kroupa - Gula, Skuhrovec - Poživil, Tůma - Šlégr ("C") - Kubinčák, Hübl V., Kubát - Jánský, Gerhát, Jenáček - Maxa, Heinisch, Bojer - Rindoš, Bíza, Přeučil

Zápas začali domácí rychlým vyloučením, ale hosté se nenechali zahanbit a brzy síly na ledě vyrovnali. Při hře čtyř proti čtyřem byli ale nebezpečnější domácí. Od 4. minuty dostali výhodu přesilové hry hokejisté Slovanu, ale už po 11 vteřinách se radovali hosté, když své sólo zdarně zakončil Kubinčák. V 6. minutě vytvořili domácí závar před litvínovskou svatyní, ta ale dlouhému tlaku žlutomodrých odolala. Na litvínovském brankáři si postupně vylámala zuby celá řada domácích hokejistů. Do nebezpečnější akce se hosté dostali až ve 12. minutě a hned z ní vytěžili přesilovku. Na řadu přišla i třičtvrtěminutová dvojnásobná výhoda žlutočerných, nic se z ní však neurodilo. Poté se k náporu nadechli opět hokejisté Slovanu, ale jejich snaha vyšuměla do ztracena.

Do druhé třetiny vstoupili domácí zostra a po chvíli už hráli přesilovou hru. Bohužel pro ně ani pátou a vzápětí i šestou početní výhodu zužitkovat nedokázali. Přesilovou hru si od 27. minuty zahráli i hosté z Litvínova, ale podobně jako domácí, při ní inkasovali. Ve 28. minutě obral Jenáčka o kotouč Hovorka a střelou pod víko vyrovnal - 1:1. Po té se obraz hry dramaticky změnil, obě mužstva přidala na rychlosti i důrazu. Ve 33. minutě dokázali domácí konečně zužitkovat i přesilovou hru, když přesnou přihrávku na vrchol deštníku přetavil ve vedoucí branku bombou z voleje Němeček. Ve 34. minutě trefil Šagát ještě při přečíslení tyčku. Ve 39. minutě propadla obrana domácího týmu a navíc faulovala, ale hosté si technickým prohřeškem, když si zahráli v šesti, přesilovku zkrátili. Na stavu 2:1 po druhé třetině však nezměnil nic ani závar před Hüblem v samotném závěru třetiny.

Úvod třetí třetiny se nesl ve znamení přesilovek a hry plné nepřesností. Ve 47. minutě dostal pas do jízdy Mikulík, ale svůj brejk v gólovou pojistku nepromněnil. Z protiútoku však Kubinčák nenápadnou zadovkou překvapil Fialu a bylo vyrovnáno - 2:2. V 50. minutě zahrozili opět domácí, ale vytěžili jen faul. Při početní výhodě se ale zády k brance trefil z mezikruží Sklenička a v ochozech Zlatopramen arény bylo zase o něco veseleji - 3:2. Neuplynuly ale ani 2 minuty když se hned po vhazování trefil mezi Fialovy betony opět Kubinčák a zkompletoval tak čistý hattrick. Ještě v téže minutě převážil misky vah opět na stranu domácích Alinč a hosté opět museli dotahovat. V té době si při litvínovských šancích Fiala připsal několik důležitých zákroků. Hosté se nakonec ani nedostali ke hře bez brankáře a Ústečtí Lvi mohlou slavit postup do semifinále poháru.

Jaroslav Hübl (HC Litvínov): Viděli jste, jak to vypadalo. Je vidět, že jsme utahaní, že toho máme plné zuby. Vymlouvat se na to ale nemůžeme. Hráli jsme hrozně a myslím, že ani výsledek neodpovídá. Měli jsme dostat daleko víc. Že to tak nebylo můžeme jen děkovat brankáři, že nás tam podržel. První třetina byla jasná, už tam jsme měli prohrávat. Musíme se z toho vzpamatovat. Jsme v plném tréninku a do ligy to musíme vyřešit, abychom byli připraveni.
Petr Rosol (HC Slovan Ústečtí Lvi): Dnes jsme předvedli dobrý výkon a zaslouženě jsme vyhráli. Po celý zápas jsme měli větší tlak. Po hrubkách jsme sice dostali góly, ale ten výkon byl jinak dobrý. Hodně šancí jim tam ještě vychytal Hübl a nebýt jeho, dostali větší ranec.