Ú s t í n/L. - V posledním zápase v boji o extraligu narazila Lvíčata na hokejisty z Třebíče. Do zápasu vstoupili lépe ústečtí hokejisté a po první třetině svítil na světelné tabuli stav 1:0 pro domácí. Ve druhém dějství se hostům podařilo otočit vývoj zápasu na svoji stranu. V závěrečné třetině Lvíčata zabojovala a zásluhou Kuchynky vyrovnala. Když už to vypadalo, že zápas skončí nerozhodně, zasadili hosté domácím tvrdou ránu – v čase 55:48 odskočili na rozdíl jediné branky. Na tento gól již Lvíčata nedokázala odpovědět.
ne 15. 3. 2009
SK Horácká Slavia Třebíč
2:3 1:0, 0:2, 1:1

Branky a nahrávky: 17. Harkabus (Kuchynka), 49. Kuchynka (Hanzl) - 26. Paták (Kazatel), 39. Deveri, 56. Paták (Peroutka). Vyloučení: 3:8, navíc Burkovec (UNL) 5 min + OK. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 137. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.

Ústecký Slovan s.r.o.: Bursa - Novotný, Smetana, Kuchynka, Harkabus, Burkovec, Pinc, Racek, Keltner, Krupička, Opava, Herna, Skokan, Hanzl, Topol, Žoha, Fojt, Kalina

SK Horácká Slavia Třebíč: Dusík - Vyhnal, Ivaník, Donutil, Kučera, Peroutka, Dobrovolný, Krejčí, Jakič, Vlašín, Deveri, Paták, Šulc, Fusek, Svoboda, Kazatel, Stromecký, Pálka, Salák, Horký, Roupec

Do zápasu vstoupili aktivněji třebíčtí hokejisté, ale první zákrok si připsal hostující brankář po střele Kuchynky. Ve 2. minutě se Krupička dostal do samostatného nájezdu, ale jeden z třebíčských obránců se s ním stačil vrátit a puk mu vypíchnout. V čase 3:34 vyslal nejdříve na domácí branku nebezpečnou střelu Jakič, po něm střílel mezi betony Fusek, ale Bursa si s jejich střelami poradil. V 8. minutě si Ústečtí zahráli přesilovku – z levého kruhu mířil Hanzl pod horní tyč, po něm vyslal na hostující branku dělovku Burkovec a ani Krupička nedokázal zasunout kotouč do brány. Ve 12. minutě si Bursa poradil se střelou Krejčího. V čase 17:00 využila Lvíčata přesilovku – Kuchynka nahrál skrz brankoviště na nikým nehlídaného Harkabuse, který střílel do téměř prázdné brány – 1:0.

Ihned na začátku prostředního dějství se dostali domácí do úniku dva na jednoho, ale Smetana nasměroval puk mimo hostující branku. Ve 24. minutě si Třebíčtí zahráli v početní výhodě – hosté se usadili v útočné třetině, ale závar před domácí brankou řešil s přehledem Bursa. V čase 24:49 si Třebíč zahrála přesilovku pět na tři, ale domácí brankář zůstal stále neprůstřelný. V čase 25:22 využili hosté přesilovku – za Třebíč vyrovnal Paták - 1:1. V čase 28:30 se jeden z třebíčských útočníků proháčkoval až do útočné třetiny, přelstil domácí obránce, ale naštěstí pro domácí střílel mimo. Ve 31. minutě se Lvíčata dostala do přečíslení, ale Harkabus zamířil přímo doprostřed brány, kde byl hostující brakář připraven. Ve 33. minutě dostal Keltner přesnou přihrávku na útočnou modrou, ale Dusíka nepřekonal. V čase 38:41 vstřelili hosté ve vlastním oslabení druhý gól – Deveri zamířil přesně pod horní tyčku – 1:2.

V úvodu závěrečného dějství si Lvíčata zahrála další přesilovku – krásnou kombinaci předvedli Harkabus s Kuchynkou, ale druhý jmenovaný zakončil nepřesně. Ústečtí hokejisté se od začátku tlačili do útoku, ale hostující brankář si s jejich střelami vždy poradil. Ve 49. minutě si domácí zahráli opět v početní výhodě a v čase 48:55 se dočkali srovnávacího gólu – za Lvíčata vyrovnal Kuchynka - 2:2. Ústečtí se stále snažili střílet z každé pozice, ale Dusík byl vždy pozorný. V čase 55:48 zasadila Třebíč ústeckým hokejistů tvrdou ránu - Paták dostal přes celé kluziště přesnou přihrávku na útočnou modrou, tím se dostal do brejku a překonal domácího brankáře – 2:3. V závěru zápasu zkoušeli domácí hru bez brankáře, ale gólu se již nedočkali.