H. K r á l o v é - Zápas ovlivnila hned v úvodu pětiminutová přesilovka hostů za zranění Martina Šagáta a aktivnější Ústečtí Lvi ji díky teči Jana Heřmana využili. Ještě před koncem první třetiny ale dokázali domácí vyrovnat. Ve druhé dvacetiminutovce hráli hradečtí hokejisté celkem šest přesilovek, které ale nedokázali proměnit. Trest tak přišel v podobě branky Rastislava Špirka a zkušenější hokejisté z Ústí nad Labem už si vítězství pohlídali.
út 3. 3. 2009
Královští lvi Hradec Králové
1:2 1:1, 0:1, 0:0

Branky a nahrávky: 18. Volráb (Hruška, Burian) - 10. Heřman (Zeman, Dragoun), 36. Špirko (Heřman). Rozhodčí: Smitka, Svoboda - Žídek, Podrazil. Vyloučení: 5:8, navíc Lesák (HKR) 5 min. + OK [VYSH]. Využití: 1:2. Diváci: 5135. Střely na branku: 30:34. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.

Královští lvi Hradec Králové: Koutský - Filip L., Karlíček, Burian, Hendrich, Lesák, Pazdera, Sláma, Seidl - Fořt, Roubík, Kadlec, Hruška, Koudelka, Volráb, Nedorost, Filip M., Moskal, Jindřich, Polák, Suchý.

Ústecký Slovan s.r.o.: Salfický - Kříž, Macháček, Klobouček, Zeman, Němeček, Pojkar, Gýna - Hovorka, Špirko, Šaffer, Janků, Mikulík, Pazourek, Čaloun, Šagát, Sklenička, Dragoun, Havlíček, Heřman, Pšurný.

První vážnější šance zápasu byla k vidění v šesté minutě. Jaroslav Roubík ujížděl sám na brankáře Salfického, ale skóre zápasu neotevřel. To se o několik okamžiků později povedlo hostům. Václav Lesák totiž dostal pětiminutový trest do konce utkání, když vysokou holí zasáhl Martina Šagáta. Ústečtí v dlouhé početní výhodě nezaváhali a v čase 9:38 šli do vedení. Střelu Jana Zemana šikovně tečoval Jan Heřman. Další velkou šanci na zvýšení náskoku měli hosté v 15. minutě. Po dvou hradeckých faulech totiž hráli téměř minutu a půl přesilovou hru pět na tři. Nakonec však výhody dvou hráčů v poli využít nedokázali a přišla odpověď na druhé straně kluziště. Jan Hruška posunul kotouč na Daniela Volrába, který překonal Salfického střelou mezi betony.

V prvních deseti minutách druhé třetiny Hradečtí prováhali obrovskou šanci jít do vedení. Ústí totiž v první desetiminutovce druhé části muselo hrát ve čtyřech hráčích. Východočeši ovšem nedisciplinovanost hostujícího celku nepotrestali. Zato ústeckým Lvům stačila na vstřelení branky pouze jediná početní výhoda. Jan Heřman viděl dobře postaveného Rastislava Špirka, který se ocitl před Koutským na dlouhou chvíli osamocený a hradeckého brankáře bez větších potíží překonal. Domácí mohli hned vzápětí vyrovnat, ale střela Jiřího Kadlece se mezi tři tyče hostující svatyně nevešla.

Narozdíl od třetího semifinálového utkání museli v tom čtvrtém dotahovat domácí. Ústečtí ovšem už na začátku třetího dějství moc dobře věděli, že další zaváhání si nemůžou dovolit. K poslední dvacetiminutovce přistoupili hosté zodpovědně, zúročili své zkušenosti a Hradec prakticky nepustili do žádné vážnější šance. Za zmíňku stojí akorát nebezpečná střela Jan Hrušky. Ústečtí se ubránili i závěrečné power-play domácího Hradce a srovnali tak stav semifinálové série na 2:2. Ta pokračuje pátým zápasem již v pátek na ledě Ústí nad Labem v 18:00.