Ú s t í n/L. - Postup se odkládá. Ústečtí Lvi při svém druhém vystoupení na ledě Benátek těžce narazili. Domácí vyprovodili Slovan čtyřgólovým výpraskem. Ústečtí tentokrát nenašli klíč k překonání znovu famózního Stejskala. Zkázu Lvů načal v polovině první třetiny Kopic, dílo dokonal těsně před druhou přestávkou Hruška. Série tak nabídne další pokračování ve čtvrtek ve Zlatopramen Areně.
po 16. 2. 2009
HC Benátky nad Jizerou
HC Slovan Ústí nad Labem
4:0 3:0, 1:0, 0:0

Branky a nahrávky: 9. Kopic (Konečný, Pavlů), 10. Kadeřábek (Skořepa, Kolafa), 15. L.Tondr (M.Tondr, Weiss), 39. Hruška (Kolmann,Nevyhoštěný). Rozhodčí: Jílek, Lacina - Arazimová, Zavřel. Vyloučení: 13:10. Využití: 4:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1348. Střely na branku: 25:41. Průběh utkání: 4:0.

HC Benátky nad Jizerou: Stejskal (20. - 21. Micka) - Kolmann, Kolafa, Hrach, Pavlů, M. Tondr, M. Pabiška - Konečný, Urban, Kopic, Kadeřábek, Skořepa, Weiss, Hruška, Kazatel, L. Tondr, Bárta, Jech, Nevyhoštěný.

HC Slovan Ústí nad Labem: Salfický (15. Fiala) - Klobouček, Kříž, Bolf, Tůma, Macháček, Novotný, Němeček - Čaloun, Hovorka, Šagát, Dragoun, Sklenička, Heřman, Pazourek, Mikulík, Procházka, Špirko, Novák, Pšurný, Hanzl.

Komentář

Utkání začalo hned ve 3. minutě chybou obránce Michala Pavlů, který netísněn nahrál do mezikruží ústeckému Václavu Novákovi, jenž ze tří metrů napálil tyč domácí klece. Stejskal se jenom stihl ohlédnout. V úvodu Benátečtí přežili dvě oslabení a v 9. minutě udeřili. Všemu předcházely dva fauly hostujících hráčů. Martin Tůma zahrál vysokou holí a v ponechané domácí výhodě ještě Ondřej Kříž narazil protihráče na hrazení. V dvojnásobné přesilovce se do střelecké pozice tlačil Rastislav Konečný, Salfický proti němu vyrazil holí, ale naneštěstí pro něj se puk dostal k Miroslavu Kopicovi, který měl již pozici jednoduchou, trefil prázdnou klec - 1:0. Poté si slabší chvilku vybral zkušený brankář Salfický. Vyhodil totiž svojí holí kotouč za mantinel a Ústí se opět muselo bránit ve třech. V 10. minutě domácí rozjeli přesilovkový kolotoč a Tomáš Kadeřábek zpracoval nahrávku od parťáka Skořepy a nepříliš prudkou střelou mezi betony prostřelil nervózního Salfického - 2:0. To však ještě z domácí strany nebylo vše. O pět minut později vystřelil od modré Martin Tondr, touš se odrazil od zadního mantinelu na hůl jeho bratra Lukáše Tondra a ten z první trefil přesně "pod víko" přesouvajícího se Salfického - 3:0. I tohle byla na velezkušeného gólmana velmi silná káva a při dalším přerušení se nechal vystřídat Radkem Fialou. V 20. minutě došlo k nepřehledné situaci. Jeden z ústeckých hráčů přejel v brankovišti loket Jiřího Stejskala bruslí a ten se musel nechat vystřídat mladíčkem Mickou.

Po přestávce se Jiří Stejskal do branky vrátil a řeznou ránu na ohbí lokte mu musel lékař zašít několika stehy. Hned po zahájení hry musel být benátecký gólman v permanenci při šanci Heřmana. Další přesilovka dostala hosty na koně a Stejskal se vytáhl proti sólu Špirka a jedovaté ráně Kloboučka od modré. Přesně v polovině zápasu se Klobouček snažil opět prosadit. Nyní mnoho nezbývalo. Jeho na vlas přesná střela orazítkovala břevno domácí klece. Ke konci druhé části hry ještě domácí dostali možnost přesilové hry po faulu Mikulíka. V početní výhodě pálil od modré čáry po přiklepnutí od Nevyhoštěného Petr Kolmann a před brankou clonící Ondřej Hruška přizvedl puk vysoko nad Fialu a neposedný kus černé pryže pomalu klesal k ledu, až zapadl za překvapeného Fialu - 4:0. Domácí využili další přesilovou hru a všechny branky v zápase vstřelené se jim podařilo docílit ve výhodě jednoho či dvou hráčů v poli.

Třetí třetina začala velice kontroverzně. Hned po osmi minutách hry byl vyloučen domácí Pavlů, ale hosty jejich nejnebezpečnější zbraň - přesilové hry opět zklamala. Svěřenci koučů Hořavy a Votruby nedokázali v utkání využít ani jednu přesilovku, vyloučených domácích hráčů bylo celkem třináct! Benátky naopak pokračovaly ve své bezstarostné a efektivní hře. Ránu Michala Pavlů tečoval před Fialou Tomáš Urban, ale puk trefil mladého brankáře Slovanu do ramene. Od páté inkasované branky uchránil hosty pohotový Fiala a zejména Mikulík. Petr Weiss střílel z úhlu do branky, Fiala lapačkou srazil kotouč pod sebe a všudypřítomný Mikulík vyhodil puk mířící do sítě z brankové čáry pryč! Hosté začínali být čím dál tím více nervóznější a domácí si zápas s výbornou diváckou kulisou užívali. Brankář Stejskal vychytal v play-off své první čisté konto a mohl si užívat ovace benáteckých fanoušků. Hostujících příznivců dorazilo na ledový stánek u řeky Jizery také velké množství, ale i když je výsledek zřejmě nepotěšil, předvedená hra obou týmů musela u srdce zahřát každého, i nestranného fanouška hokeje. Série bude za stavu 3:1 pro Ústí pokračovat ve čtvrtek na severu Čech.

Fotogalerie

Sdílet článek na sociálních sítích

Tabulka

P. TÝM Z B
1. Litoměřice 48 104
2. Vsetín 48 97
3. Jihlava 48 92
4. Třebíč 48 92
5. Přerov 48 82
6. Sokolov 48 79
7. Slavia 48 78
8. Prostějov 48 77
9. Frýdek-Místek 48 75
10. Kolín 48 75
11. Poruba 48 74
12. Vrchlabí 48 74
13. Ústí n. L. 48 70
14. Šumperk 48 68
15. Benátky n. J. 48 48
16. Havířov 48 39
17. Kadaň 49 1

Hlavní partneři

Významní partneři

Partneři mládeže