Ú s t í n/L. - Ústečtí Lvi se rozloučili s rokem a se svými příznivci vítězstvím. Poslední letošní mač pak odehrají na ledě Chrudimi. V rámci 35. kola ukázali, že se jim na Jihlavu v domácím prostředí velice daří. Po listopadové výhře 8:1 se v sobotu večer radovali po výhře 7:2. A to si ještě nevídaný vlastní gól vstřelil Dušan Salfický. Do vedení šli po zásahu Jana Čalouna už v 11. vteřině! Poprvé se v dresu Ústí v letošním ročníku představil Marek Hovorka a vedl si úspěšně, v centru čtvrté řady dosáhl na dvě branky a dvě asistence.
so 20. 12. 2008, Zlatopramen arena
HC Dukla Jihlava
7:2 3:1, 2:0, 2:1

Branky a nahrávky: 1. Čaloun (Špirko, Dragoun), 11. Šaffer (Hovorka, Heřman), 13. Pazourek (Janků, Hovorka), 31. Hovorka (Dragoun, Němeček), 36. Pazourek (Janků), 56. Mikulík (Macháček, Němeček), 57. Hovorka (Šaffer, Gýna) - 20. Hodek (Kašpar, Říha), 50. Staněk (vlastní Salfický). Rozhodčí: Přikryl - Kašík, Trunečka. Vyloučení: 5:9. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 2133. Střely na branku: 52:25. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1, 5:2, 7:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Salfický - Bolf, Tůma, Němeček, Macháček, Klobouček, Zeman, Gýna - Čaloun, Špirko, Dragoun - Šagát, Mikulík, Sklenička - Janků, Hanzl, Pazourek, - Šaffer, Hovorka, Heřman.

HC Dukla Jihlava: Řehoř - Martinka, Ficenc, Malena, Staněk, Kašpar, Novák, Bílek - Říha, Bakus, Hodek - Man, Dolníček Bezděk - Krupka, Hradecký, Suk - Jonáš, Hanzal, Rytnauer - Hrbatý.

Domácí hokejisté měli bleskový vstup do utkání. Už po 11 vteřinách se symbolicky k narozeninám trefil kapitán Ústeckých Lvů Jan Čaloun. Vzápětí mohl zvýšit Šagát, ale jeho pokus těsně minul jihlavskou branku. Na konci 4. minuty hráli domácí první přesilovku a po další půlminutě už dvojnásobnou. Modrožlutí si vytvořili sérii šancí, ale žádná z nich se neujala. V 8. minutě si svoji první početní výhodu vyzkoušeli i hosté a i přes několik závarů před Salfickým se také gólu nedočkali. V 11. minutě o sobě dala vědět i staronová akvizice Slovanu Marek Hovorka a po jeho několika šancích se trefil Šaffer - 2:0. Na začátku 13. minuty měl náznak šance Hodek, ale Salfický před ním raději puk přikryl. Vzápětí při brejku přetlačil jihlavského obránce Janků a po jeho pokusu v pádu dorážel Pazourek. V 15. minutě se hosté dostali po chybě domácích do přečíslení, ale Jonášovi zmařil střelu do zcela odkryté branky lvím skokem Salfický. Hostům se nakonec podařilo ještě před první sirénou snížit, když Hodek před brankovištěm tečoval střelu Kašpara.

Hosté se, povzbuzeni gólem do šatny, pustili na začátku druhé třetiny do svého soupeře zostra, ale udeřit mohlo na druhé straně. Ve 23. minutě neproměnil tutovku Dragoun. Poté se Jihlavští během necelých 40 vteřin dopustili dvakrát prohřešku proti pravidlům a domácí hráli další dlouhou dvojnásobnou přesilovku. Ani tentokrát však tuto výhodu nevyužili. Ve 31. minutě se protáhl podél pravého mantinelu Dragoun, vyslal směrem na branku střílenou přihrávku a Hovorkovi stačilo jen správně nastavit čepel své hole - 4:1. Ve 34. minutě hráli hosté přesilovku a velmi blízko úspěchu byl Bakus. Salfický v oslabení předvedl několik parádních zákroků, a tak i když si hosté vytvořili velkou převahu, úspěch jim to nepřineslo. Ve 36. minutě hráli Lvi opět v oslabení, ale do přečíslení ujeli Janků s Pazourkem, který po přesném pasu svého "dvojčete" přidal druhou trefu v utkání.

Na začátku třetí třetiny dohrávali domácí přesilovku, ale nikam se moc netlačili. O to lépe zahráli o 3 minuty později oslabení, když hosty téměř nepustili na dostřel své branky. Tempo hry výrazně opadlo, zato fauly se střídaly na obou stranách poměrně pravidelně. Velmi kuriózní situace nastala v 50. minutě. Salfický se před najíždějícím hráčem snažil od levého mantinelu rozehrát na obránce, ale místo toho čistě trefil svoji vlastní branku. Gól byl připsán Staňkovi - 5:2. Poté opět následovala nevýrazná pasáž hry, kdy se spíš zahřívaly trestné lavice. Jednu z přesilovek dokázali v 56. minutě využít domácí, když odražený kotouč vrátil do branky Mikulík. Poté už hráli domácí doslova v exhibičním tempu a v 57. minutě ještě prostřelil Řehoře podruhé v zápase Hovorka - 7:2.

Roman Mejzlík (HC Dukla Jihlava): Náš výkon nebyl dobrý, zaspali jsme začátek utkání. Měli jsme dobré pasáže, ale dostali jsme plno gólů. Domácí měli lepší pohyb a inviduální schopnosti. Rychlý gól padl po chybě našeho obránce. Měl k puku blíže, ale ten se dostal k Honzovi Čalounovi, který se v těchto pozicích nemýlí. To zápas hodně ovlivnilo. Po snížení na 3:1 jsme chtěli utkání zdramatizovat. Nastala ale chyba v obraně a inkasovali jsme. To už to bylo hodně těžké otočit. Domácí zaslouženě vyhráli, ale výsledek 7:2 je pro nás hodně krutý.
Jan Votruba (HC Slovan Ústečtí Lvi): Výkon byl určitě dobrý. Měli jsme strach z toho utkání, protože Jihlava měla v posledních zápasech výborné výsledky. Začátek byl z naší strany velmi dobrý. Měli jsme převahu, hráli jsme dobře kombinačně, byli jsme neustále v pohybu, napadali jsme hráče a vytvářeli jsme si dost šancí, které jsme nakonec proměnili. Zlom asi nastal při čtvrtém gólu. Ten je srazil do kolen a už nenašli sílu na zvrat. Marek Hovorka zahrál perfektně. Dal dva góly, měl tam i nějaké přihrávky. Pokud ale chceme být první, musíme se stále zlepšovat.