Ú s t í n/L. - Do kvalifikace o extraligu postoupili dorostenci Ústeckých Lvů, když v posledním kole ligy dorostu porazili pražskou Hvězdu. Vstup do utkání se domácím příliš nepovedl, ale nakonec utkání obrátili v jasnou záležitost a zaslouženě postoupili do bojů o návrat do extraligy.
pá 20. 2. 2009
HC Hvězda Praha
8:2 1:1, 5:0, 2:1

Branky a nahrávky: 15. Šetka (Keltner, Racek), 21. Keltner (Faigl, Burkovec), 23. Šetka (Keltner, Tuček), 24. Faigl (Kuchynka, Smetana), 28. Racek (Šetka, Burkovec), 31. Faigl (Kuchynka, Smetana), 54. Racek (Keltner, Šetka), 59. Šetka (Keltner, Racek) - 7. Náprstek, 59. Náprstek (Stojka). Rozhodčí: Luczków - Hlinka, Šulo. Vyloučení: 6:15, navíc Andres (UNL) 5 min. + OK [HRUB]. Využití: 1:0. Diváci: 83. Průběh utkání: 0:1, 8:1, 8:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Bursa (52. Kovář) - Burkovec, Žoha, Smetana, Novotný, Opava, Andres, Herna, Pinc - Racek, Keltner, Šetka - Faigl, Kuchynka, Krupička - Tuček, Hanzl, Skokan - Fojt, Kalina, Vegner.

HC Hvězda Praha: Brabec (41. - 59. Skuhrovec) - Mareček, Leština, Fejt, Šíp, Vladyka, Vrábel, Stojka, Klos, Náprstek, Kejř, Klečka, Pavlíček, Náse, Malec, Adaev, Sládek.

V utkání pravdy začali domácí zostra a během první minuty musel brankář Hvězdy řešit hned několik ošemetných situací. S důrazem to žlutomodří ale trochu přehnali a už od 2. minuty pykali za faul. Během přesilovky ale hosté brankáře Bursu neohrozili. Šok však přišel v 7. minutě. Z ojedinělé akce a prakticky z první střely na bránu se hokejisté Hvězdy ujali vedení, když domácí hráče potrestal Náprstek - 0:1. Na konci 8. minuty měli domácí téměř minutu výhodu dvou hráčů v poli. V 10. minutě v oslabení ujel Klos, ale netrefil branku. Tlak domácích hokejistů pokračoval, ale šance se nedařilo proměňovat. Zaslouženého vyrovnání se tak domácí dočkali až v 15. minutě. Keltner přenechal mezi kruhy kotouč do tandemu Šetkovi a ten konečně rozsvítil červené světlo za brankou Hvězdy. Ke konci třetiny hosté ještě jednou zahrozili, ale stav utkání se už do první sirény nezměnil.

Velkou radost na ústecké hokejky přinesla hned první minuta druhé třetiny, kdy po pravé straně projel Keltner a střelou zápěstím překvapil Brabce - 2:1. Vzápětí se radovali i hosté, ale branky dosáhli kopnutím bruslí, a tak nemohla být uznána. Odpověď Slovanu přišla bleskově. Během další minuty se trefili Šetka a Faigl a přinesli tak do domácích řad potřebné uklidnění. Ve 27. minutě se na zteč domácí branky vydal Náprstek, ale přestřelil. Prakticky z protiútoku zvýšil na 5:1 Racek. Ve 31. minutě se do obrovské šance dostali Kuchynka s Faiglem, ale akci překombinovali. Vzápětí si ji zopakovali a druhý jmenovaný se mohl radovat ze šestého zásahu domácích. Utkání se dál odehrávalo převážně před Brabcem, kromě několika okamžiků, kdy hráli hosté dvojnásobnou přesilovku.

Přesilovkové hody pokračovaly i po druhé přestávce. To, že byli domácí oslabeni však na ledě nebylo téměř znát a i nadále ohrožovali branku Hvězdy. V té Brabce do třetí třetiny vystřídal Skuhrovec. Obraz hry se však s přibývajícími minutami postupně měnil. Domácí hokejisté trochu polevili a vytvořili tak hokejistům Hvězdy více prostoru. V 51. minutě se po chybě domácích dostal do velké šance Malec, ale Bursa byl pozorný. Ke změně v brance došlo vzápětí i u domácího týmu, kdy post strážce svatyně zaujal Kovář. Ten si tak prožil křest v dorostenecké kategorii. V 54. minutě se po pěkné kombinaci trefil z těžkého úhlu Racek a zvýšil tak vedení nyní už jistého účastníka kvalifikace o dorosteneckou extraligu. O 2 minuty později hráli domácí přesilovku trochu lehkovážně za což je mohl potrestat Náprstek, ale opět netrefil branku. Necelou minutu a půl před závěrečným hvizdem zkompletoval hattrick Šetka. Skóre se však do konce utkání stihlo změnit ještě jednou, když pouhých 7 vteřin stačilo Náprstkovi, aby svým druhým gólem v zápase orámoval celé utkání - 8:2.