Ú s t í n/L. - Poslední zápas před vánoční přestávkou sehrála Lvíčata na domácím ledě, kde přivítala tým z nedalekého Mostu. Ústečané vstoupili do utkání velice dobře a už v 6. minutě rozsvítili červené světlo za soupeřovou brankou – 1:0. Ve druhé třetině viděli diváci celkem tři góly – v úvodu se domácím podařilo v rozmezí necelé minuty odskočit na rozdíl tří branek, ve 28. minutě nařídil sudí trestné střílení ve prospěch Mostu, které Malec proměnil, na konci prostředního dějství ale opět bodovali domácí - 4:1. Závěrečná třetina zůstala bez gólu.
ne 21. 12. 2008
MOSTEČTÍ LVI
4:1 1:0, 3:1, 0:0

Branky a nahrávky: 6. Racek (Krupička), 24. Vegner (Fojt, Skokan), 25. a 38. Keltner - 28. Malec (TS). Rozhodčí: Luczkow – Kebrle, Toman. Vyloučení: 6:4, navíc Opava (UNL) TS. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 70. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Bursa – Burkovec, Novotný, Keltner, Racek, Krupička, Pinc, Smetana, Faigl, Kuchynka, Harkabus, Žoha, Opava, Fojt, Kalina, Skokan, Vegner, Topol, Váchal, Herna

MOSTEČTÍ LVI: Kundert – Řádek, Vondráček, Hejhal, Majerský, Med, Srb, Kabelka, Zich, Mužík, Čmolík, Šrámek, Tomášek, Janča, Ouřada, Longauer, Mareš, Malec, Šimera, Franěk, Volmut

Domácí vstoupili do zápasu velice aktivně a už ve 2. minutě si vynutili faul soupeře – nejdříve prověřil hostujícího brankáře Kuchynka, po něm pálil od modré Burkovec. I Most se snažil už od začátku útočit, ale všechny střely, které vyslali hosté na ústeckého brankáře, zblokovali domácí obránci. V čase 5:37 se domácí dostali do vedení - Racek zamířil přesně pod horní tyč – 1:0. V 8. minutě se i Most dočkal přesilovky, ale Ústí dobře bránilo a mostecké hráče k ničemu nepouštělo. Ve 14. minutě se octl ve velké šanci Kalina, ale mířil vysoko nad. V 18. minutě se domácí dostali do přečíslení a jeli dva na jednoho, ale Faigl už byl příliš blízko Kundertovy brány, tak neměl moc prostoru k zakončení. O minutu později se do šance dostal opět Faigl, ale puk do soupeřovy brány nedoputoval.

Na začátku prostředního dějství dohrávala Lvíčata přesilovku z předchozí třetiny. V čase 23:33 se Ústeckým podařilo vstřelit druhý gól – Vegner zblízka propálil Kunderta mezi betony – 2:0. A gólová nadílka domácích pokračovala i v následující minutě - Keltner projel mezi dvěma mosteckými obránci, tím se dostal do samostatného úniku a zakončil nad Kundertovu lapačku – 3:0. V čase 27:18 nařídil sudí trestné střílení, které bohužel pro domácí Malec proměnil – 3:1. Gól Mostecké nabudil, ale Ústečané byli pozorní. Ve 33. minutě se hosté dostali do přečíslení dva na jednoho, ale Čmolík volil místo přihrávky střelu přímo na Bursovu lapačku. V čase 37:43 přidala Lvíčata čtvrtý gól - Keltner objel soupeřovu branku, udělal si prostor a nikým netísněn zakončil k bližší tyči - 4:1.

I v úvodních minutách závěrečné třetiny byli domácí aktivnější a Mostu puk téměř nepůjčovali. Lvíčata se vždy usadila v obranné třetině hostů a snažila se svůj náskok ještě zvýšit. V čase 50:13 mohl Keltner dovršit hattrick, když se před ním rozprostřela téměř odkrytá mostecká klec, ale Kundert mrštil proti jeho střele lapačkou a jako zázrakem puk chytil. V 51. minutě byl v šanci Tomášek, ale Bursu nepřekonal. V posledních minutách hry Ústí trochu polevilo, ale minimum střel Mostu pochytal domácí brankář.