Ú s t í n/L. - Ve 22. kole ligy dorostu přivítala Lvíčata na domácím ledě hokejisty z Jablonce nad Nisou. Už od prvních sekund zápasu měli Ústečtí puk pod kontrolou a režírovali tempo hry. Domácí brankář si připsal první zákrok až po čtyřech minutách hry. Skóre utkání otevřel 15 sekund před koncem první třetiny Burkovec. Ve druhém dějství přidali domácí také jednu branku. V poslední třetině předvedla Lvíčata menší gólovou smršť – na rozdíl tří branek zvyšoval Hanzl, po něm se trefil do černého Racek a na konečných 5:0 upravoval Kalina.
ne 7. 12. 2008
HC Vlci Jablonec nad Nisou
5:0 1:0, 1:0, 3:0

Branky a nahrávky: 20. Burkovec (Racek), 32. Harkabus (Kuchynka), 48. Hanzl (Skokan), 50. Racek (Keltner), 60. Kalina (Opava). Rozhodčí: Luczków - Kilian, Bohatý. Vyloučení: 3:5, navíc Novotný (UNL) TS (SEK), Hak (JNN) TS (PODR). Využití: 1:0. Diváci: 74. Průběh utkání: 5:0.

Ústecký Slovan s.r.o.: Bursa (40. Kabátník) - Burkovec, Novotný, Keltner, Racek, Krupička, Herna, Váchal, Faigl, Kuchynka, Harkabus, Žoha, Opava, Vegner, Hanzl, Skokan, Med, Pinc, Fojt, Kalina, Topol

HC Vlci Jablonec nad Nisou: Hlava - Hlavnička, Hájek, Pejchal, Vítek, Kuch, Vala, Drapák, Rutkovský, Růzha, Ješko, Hak, Dvořák, Schneider, Pjankov

Již od úvodních vteřin zápasu se Lvíčata tlačila do útoku a zákroky si v prvních čtyřech minutách připisoval pouze hostující brankář. Ve 2. minutě si domácí zahráli přesilovku – v největší šanci byl Keltner, ale jeho střela z otočky nenašla uplatnění. I v dalších minutách se střelecky prosazovali pouze ústečtí hokejisté. V 10. minutě si od vlastní brány našlápl Harkabus, projel přes celé kluziště a snažil se zakončovat, jenže Hlava včas sklapl betony. Ve 12. minutě si i Jablonečtí vyzkoušeli hru v početní výhodě, ale téměř nic nepředvedli. V čase 14:15 se utrhli dva jablonečtí útočníci, kteří jeli proti jedinému ústeckému obránci, ale na Bursu nevyzráli. V samém závěru třetiny si domácí zahráli další přesilovku, kterou dokázali využít - Burkovec tečoval do brány střelu Racka – 1:0.

Druhá třetina začala stejně jako ta první. Opět to byli Ústečtí, kteří měli od prvních minut kontrolu nad hrou. Ve 22. minutě předvedli Kuchynka s Faiglem krásnou kombinační hru před hostujícím brankářem, ale druhý jmenovaný střílel pouze do připraveného brankáře. V čase 23:23 trefil Harkabus tyč soupeřovy brány. Ve 26. minutě se ústeckým hokejistům podařilo uzamknout soupeře v útočné třetině; Burkovec tvrdě pálil od modré, Hlava vyrazil puk pouze před sebe, kde byli dva ústečtí hráči, ale ani jednomu z nich se nepodařilo dostat puk do brány. V čase 27:34 zahrozili i hosté – Kuch přejel celé kluziště a sám zakončoval, ale Bursa byl připraven. Ve 32. minutě šli domácí do dvoubrankového vedení - Harkabus překonal ležícího Hlavu – 2:0. Ve 33. minutě unikl Skokan hostujícím obráncům, ale byl jedním z nich faulován, tak sudí nařídil trestné střílení – k trestnému střílení se postavil Hanzl, ale nájezd neproměnil. V závěru třetiny opět nastřelilo Ústí tyč.

I poslední třetina začala stejně jako ty předchozí. Lvíčata byla opět aktivnější, ale i Jablonečtí dokázali vystrčit drápky. V čase 47:12 odskočili ústečtí hokejisté na rozdíl tří branek - Hanzl pálil z mezikruží přesně nad lapačku jabloneckého brankáře - 3:0. Po třetím gólu došlo ke změně v ústecké brance – do hry naskočil Kabátník. V 50. minutě se opět radovala Lvíčata – tentokrát mířil do černého Racek - 4:0. V čase 52:40 nařídil rozhodčí druhé trestné střílení; tentokrát se provinili domácí, ale ani kapitán jabloneckých hokejistů nájezd neproměnil. Další přesilovku si zahráli hosté, ale na Kabátníka vyslali jen jednu střelu. V 57. minutě nedokázali domácí několikrát trefit úplně prázdnou bránu. V samém závěru zápasu si Lvíčata zahrála poslední přesilovku – při Jabloneckých hokejistech tentokrát stálo štěstí – Ústečtí trefili již třetí tyč, poté nedokázali dorazit puk do prázdné branky. V čase 59:45 přidali domácí pátý gól – na konečných 5:0 upravil Kalina.