Ú s t í n/L. - Ústečtí dorostenci pohodově porazili Děčínské. Celý zápas měli jasně navrch. Navíc v první třetině dokázali skvěle využít vlastní oslabení a už po ní vedli nad severočeským rivalem 4:1. Děčínský brankář měl plné ruce práce, ale svůj tým dokázal v mnoha případech podržet. Dvě branky a jednu asistenci si připsal domácí Racek, i díky němu na dvou bodech pro Ústí nic nezměnily ani dva góly Děčína v závěru.
pá 5. 12. 2008
HC Děčín
6:3 4:1, 2:0, 0:2

Branky a nahrávky: 6. Racek (Burkovec, Keltner), 12. Racek (Keltner, Novotný), 15. Faigl (Keltner), 19. Skokan, 26. Harkabus (Kuchynka), 38. Krupička (Racek, Burkovec) – 9. Došlý (Bezpalec, Kopas), 50. Bezpalec (Bulva, Kopas), 51. Bezpalec (Došlý). Rozhodčí: Pavlovič – Lang. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 40. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 6:1, 6:3.

Ústecký Slovan s.r.o.: Bursa (41. Kabátník) - Burkovec, Novotný, Herna, Pinc, Opava, Žoha, Váchal - Keltner, Racek, Krupička - Faigl, Kuchynka, Skokan - Harkabus, Hanzl, Vegner - Fojt, Kalina, Topol.

HC Děčín: Habart – Martin, Vejr, Štoček, Bulva, Falta, Došlý, Brož - Lehký, Bezpalec, Kopas – Trojan, Vilikus, Novotný.

Hned ze začátku první třetiny dali domácí jasně najevo, že si vítězství rozhodně nenechají ujít. Už v šesté minutě poslal Lvíčata do vedení střelou z mezikruží Racek. Následně se do brejku dostal Burkovec, avšak Habart jeho střelu chytil. Tak mohli odpovědět hosté, Kopas vypíchl puk v domácí obranné třetině, posunul ho na Bezpalce, ten našel zcela volného Došlého, který se střelou pod víko nemýlil - 1:1. Po skvělé kombinaci vrátil domácím vedení opět Racek, tentokrát puk poslal mezi betony hostujícího brankáře. Kontrovat mohl děčínský Falta, avšak Bursa skvěle vychytal. Za zdržování hry byl vyloučen domácí Burkovec, avšak Faigl hned nato dokázal, že Slovanu žádné oslabení nevadí, když skvěle zavěsil pod horní roh do děčínské branky a upravil tak skóre na 3:1. V 19. minutě ještě přidal svůj gól Skokan, když přihrál před bránu a puk se šťastnou náhodou odrazil za Habartova záda. Ke konci třetiny ještě zahrozil děčínský Kopas, avšak svou šanci už neproměnil.

Druhá třetina nabídla velice energický hokej, s nímž se lépe vyrovnali domácí, když se jim hned ve 22. minutě naskytla obrovská šance, kterou však nedokázali proměnit. Hostující brankář Habart vystavil stopku i dalším pokusům, ale na kombinaci Kuchynky s Harkabusem už nestačil – 5:1. Děčín se k tlaku dostal v přesilové hře, ale opět ztroskotal na gólmanovi Slovanu. Poté se hra zklidnila a šance byly k vidění na obou stranách. Další branku ve druhé třetině přidali ale jen domácí, když se po vyražené střele dostal k puku Krupička a prostřelil brankáře. Ke konci třetiny se do šance ještě dostali Děčínští, ale jejich snahy nijak skóre nezměnily.

Během přestávky došlo v ústecké bráně ke změně, místo Bursy zajel do brány Kabátník. Během přesilové hry se snažil prosadit děčínský Bezpalec, ale jeho samostatná akce skončila v lapačce Kabátníka. V 48. minutě byl za hákování vyloučen Harkabus. Tuto šanci využili Děčínští, když 10 vteřin před koncem přesilové hry upravili za pomoci Bezpalce na 6:2. Za pouhých třiadvacet vteřin skončil v brance domácích další puk, opět vstřelený z hokejky Bezpalce. V 56. minutě měl domácí brankář ohromné štěstí, když se mu po střele puk nebezpečně zakomíhal mezi betony a doplul až těsně k brankové čáře, kde jej naštěstí pro domácí zachytil obránce. Do konce zápasu už se na skóre nic nezměnilo. Lvíčata si ponechala vítězství v derby.