Ú s t í n/L. - V rámci 16. kola ligy dorostu přivítala Lvíčata na domácím ledě hokejisty z Kladna. Utkání rozehráli Ústečtí na výbornou – už v jedenácté sekundě skóroval Racek. Ještě před první sirénou se podařilo hostům vyrovnat. Druhá třetina patřila, co se gólů týče, Kladenkým, když se dostali do dvoubrankového vedení. V závěrečném dějství se sice ústeckým hokejistům podařilo snížit na rozdíl jediné branky, ale při domácí power play pojistil výhru hostů Macenauer.
pá 14. 11. 2008
PZ Kladno
2:4 1:1, 0:2, 1:1

Branky a nahrávky: 1. Racek (Keltner, Krupička), 54. Burkovec (Hanzl, Harkabus) – 15. Martinec (Macenauer), 36. Vlček (Machač), 38. Martinec (Černý), 60. Macenauer (Vogel). Vyloučení: 8:7. Využití: 1:0. Diváci: 139. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4.

Ústecký Slovan s.r.o.: Bursa – Burkovec, Novotný, Keltner, Racek, Krupička, Opava, Smetana, Faigl, Kuchynka, Harkabus, Horáček, Žoha, Fojt, Hanzl, Skokan, Med, Princ, Vegner, Kalina, Topol

PZ Kladno: Pelc – Tlustý, Vodák, Tomáš, Muláček, Černý, Šimek, Volentič, Procházka, Vrchota, Machač, Vlček, Papirník, Veselý, Vyšin, Vogel, Macenauer, Martinec, Kymlička, Kadlec, Homer

V úvodním vhazování byli úspěšnější ústečtí hokejisté a hned z první akce vstřelili gól – Keltner přesně nahrál Rackovi a ten se nemýlil – 1:0. I Kladno dokázalo v první minutě zahrozit – Macenauer dostal přesnou přihrávku na útočnou modrou, ale jeden z ústeckých obránců se s ním stačil vrátit. Jako první si přesilovku zahráli hosté, ale Ústečtí se dobře ubránili. Do další kladenské šance se dostal Martinec, ale zblízka Bursu nepřekonal. Ve 12. minutě ujížděla Lvíčata dva na jednoho, ale Faigl střílel jen do připraveného brankáře. V čase 14:22 se i Kladno dočkalo prvního gólu – za hosty skóroval Martinec - 1:1.

Na začátku druhé třetiny si Ústečtí zahráli v početní výhodě, ale do větších šancí je Kladenští nepouštěli. Ve 25. minutě se hosté málem dostali do brejku, když Homer naskočil z trestné lavice na led, ale puk nezpracoval. V čase 30:50 se opět jeden z kladenských hráčů dostal do výhodné střelecké pozice, ale mířil jen doprostřed brány, kde byl Bursa připraven. Na Kladnu bylo vidět, že je aktivnější – a z toho pramenil i další gól – Machač napálil puk na ústeckou branku, ten se poté povaloval na brankovišti a Vlček neměl problém ho zasunout za brankovou čáru – 1:2. I další červené světlo se rozsvítilo za brankou domácích – po chybě v ústeckém obranném pásmu se puku zmocnil Martinec a prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 1:3. V závěrečných minutách si Lvíčata zahrála přesilovku; v největší šanci byl Harkabus, ale minul.

Od prvních minut závěrečné třetiny se domácí tlačili před kladenskou branku – do šance se postupně dostali Racek, který napálil jen betony hostujícího brankáře, po něm střílel Kuchynka, ale puk šel těsně kolem pravé tyčky. I kladenští hokejisté měli několik šancí; v největší z nich byl Macenauer, ale blafákem Bursu nepřekonal. Ve 47. minutě si hosté zahráli dvojnásobnou přesilovku, ale domácí se výborně ubránili. I Lvíčata si vyzkoušela hru ve dvojnásobné převaze, kterou dokázala využít – Hanzl pálil od modré a Burkovec dorazil puk do brány – 2:3. Tím byla gólová aktivita domácích vyčerpána. V posledních dvou minutách zkoušela Lvíčata hru bez brankáře, ale Kladenským se podařilo vypíchnout jim puk a Macenauer pojistil výhru na 2:4.