Ú s t í n/L. - Zápas plný zvratů přineslo osmé kolo ligy dorostu mezi Ústím nad Labem a Mostem. Mostečtí se dostali do vedení již ve 2. minutě a ve 12. minutě svůj náskok zvýšili na dvě branky. V prostředním dějství se domácím podařilo snížit, ale v samém závěru třetiny šli hosté opět do dvoubrankového vedení. Lvíčata se ale nevzdávala a bojovala – vyrovnávací gól si připsal Kuchynka. Ale radost domácích netrvala dlouho – za necelou minutu po vyrovnávacím gólu vstřelili Mostečtí vítěznou branku. Domácím nepomohla ani závěrečná přesilovka ani power play.
ne 5. 10. 2008
MOSTEČTÍ LVI
3:4 0:2, 1:1, 2:1

Branky a nahrávky: 24. Kopas (Burkovec, Faigl), 56. Hanzl (Harkabus), 57. Kuchynka (Faigl, Racek) - 2. Majerský (Čmolík), 12. Janča (Ouřada), 40. Longauer (Formánek), 58. Řádek (Janča). Rozhodčí: Jebavý - Novotný, Štechműller. Vyloučení: 6:8. Bez využití. Diváci: 137. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 3:3, 3:4.

Ústecký Slovan s.r.o.: Habart (12. Bursa) - Burkovec, Smetana, Keltner, Racek, Vegner, Novotný, Herna, Faigl, Kuchynka, Kopas, Med, Hanzl, Harkabus, Skokan, Fojt.

MOSTEČTÍ LVI: Kundert - Kabelka, Řádek, Vilhelm, Lintemer, Majerský, Zich, Dlouhý, Longauer, Janča, Formánek, Tomášek, Franěk, Ouřada, Mužík, Čmolík, Rychtařík, Samek, Krčmarik.

Již po několika sekundách hry se do šance dostal domácí Kuchynka, ale mířil nepřesně. V čase 1:39 prostřelil domácího brankáře hostující Majorský. Jako první si přesilovku zahráli hosté – ale zahrozili spíše domácí - Faigl se proháčkoval až před Kunderta, ale nezakončil. V 5. minutě zůstal před domácím brankářem osamocený Ouřada, ale Habart ho skvěle vychytal. V 8. minutě vyslal od modré jedovku Med, kterou ale mimo tečoval Skokan. V 10. minutě ujížděli mostečtí dva na jednoho ústeckého obránce, ale jeden z útočníků tak dlouho váhal se střelou, až příležitost promarnil. V čase 11:18 udělali ústečtí chybu v obranné třetině, puku se zmocnil kapitán hostů Janča, a tuto chybu potrestal. Po druhém inkasovaném gólu změnili Ústečtí brankáře – do branky se tak postavil Bursa. V 15. minutě propadli ústečtí obránci ve středním pásmu, tak ujížděli Mostečtí dva na nikoho, ale ani jeden z nich ústeckého brankáře nepřekonal. V čase 19:30 vyzkoušel pozornost mosteckého brankáře tvrdou střelou od modré Burkovec, ale pálil jen doprostřed brány.

Už v úvodu druhé třetiny se do šance dostal Racek, ale hostujícího brankáře nepřekonal. V první minutě druhého dějství si domácí zahráli první přesilovku – Lvíčatům se nedařilo usadit v útočné třetině, jen Kuchynka pálil nad. V čase 23:51 vstřelil za Ústí kontaktní gól Kopas. V čase 29:56 si domácí zahráli další přesilovku – v šanci byl Kopas, ale Kunderta nepřekonal. Poté prověřil ústeckého brankáře střelou od modré Janča. Ve 35. minutě poslal Fojt křižnou přihrávku na Harkabuse, ten ale promáchl. Ve 36. minutě se nadvakrát snažil prostřelit hostujícího brankáře Racek, ale ten byl pozorný. V čase 39:13 vstřelil Most další branku – nejdříve se domácího brankáře snažil překonat Formánek, ale puk se odrazil k Longauerovi, který neměl problém zasunout puk do brány.

V úvodních minutách poslední třetiny se Lvíčatům nedařilo usadit v útočné třetině. V čase 43:32 mohl snižovat Racek, ke kterému se odrazil puk, ale pálil mimo. Ve 44. minutě si domácí zahráli další přesilovku – Ústečtí se usadili v útočné třetině, Burkovec vyslal střelu na teč Keltnerovi, ale ten tečoval mimo tři tyče. Ve 48. minutě si ústečtí hokejisté opět zahráli v početní výhodě – dokázali soupeře uzavřít v útočné třetině, ale ani jedna střela nepropadla za záda hostujícího brankáře. Na Ústí bylo vidět, že se nehodlá vzdát bez boje – v čase 55:39 snižoval za domácí Hanzl. Za necelou minutu vyrovnal Kuchynka. Ale domácí se neradovali dlouho – v čase 57:12 poslal hosty do vedení Řádek. V posledních dvou minutách si Lvíčata zahrála další přesilovku i vyzkoušela power play, ale ani hra v šesti proti čtyřem nevedla k vítězství domácích – 3:4.