Ú s t í n/L. - Po vysoké výhře v Liberci přivítala Lvíčata na ústeckém ledě hokejisty z Kadaně. Zápas se od začátku nevyvíjel podle představ domácích – v čase 3:57 využili hosté první přesilovku. Ve druhé třetině odskočili kadaňští hokejisté na rozdíl dvou gólů, který ale Lvíčata do zaznění sirény smazala. V poslední třetině si jak hosté, tak domácí zahráli dvojnásobnou přesilovku, ale ani jedno mužstvo ji nevyužilo. Dvě minuty před koncem zápasu vstřelili Kadaňští třetí gól. Svou výhru zpečetili v čase 58:09 čtvrtou brankou.
ne 28. 9. 2008
SK Trhači Kadaň
2:4 0:1, 2:1, 0:2

Branky a nahrávky: 29. Harkabus (Hanzl), 40. Racek (Burkovec) - 4. Mědílek (Mikuš), 26. Toman (Tumpach), 38. Komma (Gregor), 59. Procházka (Káš). Rozhodčí: Neťuka - Daněk, Prokop. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Diváci: 80. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4.

Ústecký Slovan s.r.o.: Bursa - Burkovec, Smetana, Keltner, Racek, Krupička, Novotný, Váchal, Faigl, Kuchynka, Kopas, Horáček, Černý, Hanzl, Harkabus, Skokan, Fojt, Vegner, Kalina, Žoha.

SK Trhači Kadaň: Balakhonov - Toms, Nuc, Muchna, Danylec, Pokorný, Procházka V. , Krahula, Štelcich, Toman, Tumpach, Gubela, Gregor, Komma, Káš, Procházka J. , Mára, Mikuš, Kopáč, Mědílek.

První zákrok si připsal ústecký brankář ve 2. minutě, kdy se ho snažil zblízka překonat Gregor. Jako první si přesilovku zahráli hosté a hned ji dokázali využít – v čase 3:57 přesně zamířil Mědílek. Ani domácí nechtěli zůstat pozadu – Krupička ale střílel nad. V 10. minutě napálil puk na modrý Faigl, ale lapačka kadaňského brankáře byla připravená. Další početní výhodu si vyzkoušeli domácí – Krupička nahodil puk na teč Rackovi, ten ale pálil mimo. Od té doby převzalo Ústí iniciativu, ale gól se mu dát nepodařilo.

V úvodu druhé třetiny mohli Ústečtí z protiútoku vyrovnat, ale ani jednomu z domácích hráčů se nepodařilo zasunout puk za záda hostujícího brankáře. V čase 21:55 pálil při ponechané výhodě Kuchynka, ale mířil nad. Ve 23. minutě hrálo Ústí další přesilovku – ale do šance se dostali spíše hosté – Káš vystihl přihrávku ústeckých obránců a vyrazil vpřed, naštěstí pro domácí se s ním stačili vrátit obránci. V čase 25:00 zvýšila Kadaň náskok na dvě branky – před ústeckou brankou se nejrychleji zorientoval Toman. Za necelé čtyři minuty ale Ústečtí snížili na rozdíl jediné branky zásluhou Harkabuse, který vyslal nenápadnou střelu na soupeřovu branku. V samém závěru třetiny Lvíčata vyrovnala stav – v čase 39:53 prostřelil Racek vše, co mu stálo v cestě.

Ve třetí třetině viděli diváci šance na obou stranách. Ve 43. minutě se dostali kadaňští hokejisté do přečíslení dva na jednoho, ale domácího brankáře nepřekonali. V další minutě předvedl Krupička krásnou individuální akci přes celé kluziště, ale nezakončil. Jako první si dvojnásobnou přesilovku zahráli hosté, ale Lvíčata se skvěle ubránila. V 52. minutě si i domácí vyzkoušeli výhodu dvou hráčů v poli navíc, ale ani jednu z šancí neproměnili. V čase 57:48 přidala Kadaň při ponechané výhodě třetí gól. Domácí se ale nevzdávali a bojovali. Ale minutu před koncem zvýšil Procházka skóre na rozdíl dvou branek – 2:4.