Ú s t í n/L. - Ve čtvrtém kole ligy dorostu se střetly dva celky ze severu Čech – na ústecký led zavítalo mužstvo z Jablonce nad Nisou. Přes rozpačitou první třetinu, kdy se jednogólově prosadili jak hráči z Ústí nad Labem, tak jablonečtí hokejisté, nedala Lvíčata Jablonci více prostoru. Soupeř si z ústeckého ledu odvezl osmigólovou nálož. Za Ústí se dvakrát prosadil Kuchynka.
ne 21. 9. 2008
HC Vlci Jablonec nad Nisou
8:1 1:1, 2:0, 5:0

Branky a nahrávky: 16. Med (Harkabus), 26. Faigl (Kopas), 30. Hanzl (Harkabus, Skokan), 41. Krupička (Racek), 43. Fojt, 52. Kuchynka (Racek, Krupička), 58. Kuchynka (Krupička), 60. Kopas (Smetana) – 18. Drapák (Černý). Vyloučení: 4:2. Využití: 1:0. Diváci: 137. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 8:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Habart – Burkovec, Smetana, Novotný, Váchal, Med, Černý, Horáček – Keltner, Racek, Krupička - Faigl, Kuchynka, Kopas – Hanzl, Harkabus, Horáček – Topol, Fojt, Skokan.

HC Vlci Jablonec nad Nisou: Novák - Navrátil, Šťastný, Francl, Nový, Hric, Dvořák, Budín, Kuch, Pejchal, Hájek, Drapák, Černý, Růzha, Hloušek, Broučil.

V úvodní třetině jako první vyzkoušel pozornost jabloneckého brankáře Krupička. Poté zapomněli na útočné modré hostující obránci Kuchynku, který ale zakončil nepřesně. Ani jablonečtí hráči nezůstali pozadu – tvrdou střelu vyslal na ústeckou branku Hloušek. Jako první si přesilovku zahráli hosté, ale Lvíčata dobře napadala a k ničemu Jablonecké nepouštěla. Na konci početní výhody mohl skórovat Černý, ale puk promáchl. V čase 15:17 se poprvé rozsvítilo červené světlo za zády brankáře Nováka – první gól v zápase vstřelil Med. Ale úsměv na tvářích Ústeckým nevydržel dlouho – v čase 17:27 se za Jablonec prosadil Drapák. Na konci třetiny mohl zvyšovat Racek, ale trefil jen tyč.

Druhá třetina začala zlehka a opatrně. Hra se převážně odehrávala ve středním pásmu. V čase 25:37 přidal Faigl druhý ústecký gól. Druhou přesilovku si zahráli opět hosté – Jablonečtí se sice dostali do útočné třetiny, ale ústečtí hokejisté dobře napadali, a tak se Jablonec ke střele nedostal. Ve 30. minutě vyslal na Habartovu branku prudkou střelu Šťastný, ale ústecký brankář dokázal včas sklapnout betony. V čase 29:29 přidal Hanzl již třetí gól. Od té doby byla Lvíčata aktivnější a puk ze svých holí skoro nedávala. V závěru třetiny si Jablonec připsal další početní výhodu, ale v šancích bylo spíše Ústí.

Třetí třetina začala svižně. Už v první minutě zvýšila Lvíčata skóre o tři branky – za Ústí se prosadil Krupička. V čase 42:30 opět zvedali ruce nad hlavu domácí – tentokrát skóroval Fojt. I přes nepříznivě vyhlížející skóre se Jablonečtí nevzdávali a bojovali, ale ústecký brankář se již překvapit nenechal. V 52. minutě mířil přesně ústecký hráč Kuchynka. V 54. minutě dokázali jablonečtí hokejisté zahrozit, když střílel Budín, ale puk se zastavil na brankové čáře. V čase 57:36 přidal Kuchynka svůj druhý gól. Na samém konci zápasu si domácí zahráli přesilovku, kterou dokázal v čase 59:59 využít Kopas - 8:1.