Ú s t í n/L. - První čisté konto v sezóně udrželi ústečtí dorostenci v pátečním utkání proti Děčínu. Zápas se určitě nevyvíjel podle představ obou trenérů. Jak na straně Ústí, tak na straně děčínské bylo mnoho vyloučených hráčů. Utkání se zlomilo ve třetí třetině, kdy Lvíčata nasázela soupeři tři branky. Za Ústí skórovali dvakrát Burkovec s Kuchynkou a jeden gól si připsal Vegner.
pá 19. 9. 2008
HC Děčín
5:0 1:0, 1:0, 3:0

Branky a nahrávky: 20. Burkovec, 35. Burkovec (Racek), 43. Kuchynka (Hanzl), 43. Vegner (Horáček), 52. Kuchynka. Rozhodčí: Battěk - Frűhauf, Podracký. Vyloučení: 13:16, navíc Novotný (UNL) 10 min. NESP, Rusý (DEC) 10 min. NESP, Novotný (DEC) 10 min. NESP. Využití: 4:0. Diváci: 137. Průběh utkání: 5:0.

Ústecký Slovan s.r.o.: Habart – Burkovec, Smetana, Novotný, Váchal, Med, Černý, Horáček – Keltner, Racek, Krupička - Faigl, Kuchynka, Kopas – Hanzl, Harkabus, Vegner – Topol, Fojt.

HC Děčín: Kabátník (41. Vitvar) – Falta, Brož, Došlý, Martin, Bulva, Vejr, Štoček – Fryc, Svoboda, Novotný, Šalát, Rusý, Trojan, Fiala, Zach, Vilikus, Bezpalec, Šetka.

Než se stačila úvodní třetina pořádně rozjet, už si domácí zahráli v početní výhodě. Tato přesilovka netrvala dlouho a na trestnou lavici odešel další děčínský hráč – ale Děčín dokázal dvojnásobné oslabení s přehledem ubránit. V čase 4:30 si i Děčínští zahráli ve dvojnásobné početní převaze – nejdříve provětral lapačku domácího brankáře Falta, po něm vyslal nebezpečnou střelu z mezikruží Rusý. Hry 5 na 5 si diváci v této třetině moc neužili. Ve 12. minutě si domácí zahráli další z přesilových her – v největší šanci byl Racek, ale puk se mu svezl po čepeli, tak pálil mimo. Ve 14. minutě nejdříve rozvlnil boční síť Hanzl a po něm nastřelil tyč Vegner. V čase 19:28 se domácí dočkali prvního gólu – přesilovku tentokrát konečně využil Burkovec.

Už v prvních minutách druhé třetiny mohli jít domácí dvakrát do vedení. Ale Krupička střílel nad a Kuchynka tečoval puk mimo soupeřovu branku. Ve 23. minutě si Děčínští zahráli další přesilovku – nejdříve nepříjemně tečoval puk Vilikus, po něm nebezpečně pálil od modrý Šetka. Ve 29. minutě se při hře 4 na 4 mohl prosadit Faigl, ale děčínský brankář ho vychytal. V čase 34:09 zvýšil náskok domácích opět Burkovec, když prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Od té doby nedala Lvíčata Děčínu moc prostoru a do šatny odcházela s dvoubrankovým náskokem.

Závěrečná třetina začala hrou 4 proti 4. Domácí kombinovali v útočné třetině, ale k pořádné střele se nedostali. V čase 41:20 mohl za hosty snižovat Šetka, ale ústecký brankář byl včas na správném místě. V rozmezí devíti sekund byli vyloučeni dva hráči na straně Děčína a Ústečtí dokázali bleskově využít jak přesilovku 5 na 3, tak přesilovku 5 na 4 – v čase 42:09 skóroval Kuchynka a v čase 42:55 zvyšoval náskok Lvíčat Vegner. Od té doby měli Ústečtí na ledě převahu, kterou zpečetil v 52. minutě gólem opět Kuchynka, který projel pásmem jako nůž a nikým netísněn zavěsil do soupeřovy brány. V čase 56:34 se po samostatném úniku mohl prosadit opět děčínský Šetka, ale domácí gólman zůstal dnes neprůstřelný.