Ú s t í n/L. - V prvním zápase ústečtí dorostenci zdolali Plzeň 3:1. Domácí se chopili vedení hned ve dvanácté vteřině úvodní třetiny, kdy branku vstřelil ústecký David Keltner. Na dva nula zvyšoval v desáté minutě Václav Racek. Plzeňským se podařilo snížit až v závěru druhé třetiny, kdy branku vstřelil Jiří Pitel. Sedm vteřin před koncem utkání dokázal trefit prázdnou plzeňskou branku Václav Racek a upravit tak stav na konečných 3:1 pro domácí tým.
pá 12. 9. 2008
HC Škoda Plzeň B
3:1 2:0, 0:1, 1:0

Branky a nahrávky: 1. Keltner (Racek, Burkovec), 12. Racek (Krupička, Burkovec), 60. Racek (Burkovec) - 38. Pitel. Rozhodčí: Dundr - Ruchař, Vlasjuk. Vyloučení: 9:4, navíc Procházka (PLZ) TS - PODR a Slavík (PLZ) 10 min. NESP. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 82. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Bursa - Burkovec, Černý, Herna, Pinc, Med, Novotný, Smetana - Faigl, Fojt, Hanzl, Harkabus, Kalina, Keltner, Kopas, Krupička, Kuchynka, Racek, Topol, Váchal, Vegner.

HC Škoda Plzeň B: Švroch - Linhart, Polívka, Procházka, Farný, Slavík, Tichý, Varačka, Svoboda, Soukup, Kolařík, Vizinger, Flek, Krause, Biskup, Pašer, Pitel, Šindler.

Ústečtí hráči začali úvodní třetinu bravurně. Již v devatenácté vteřině vstřelil puk do plzeňské branky David Keltner, jemuž asistovali Racek s Burkovcem. Následující minuty měli hru zcela pod svou kontrolou hráči z Ústí. V šesté minutě byl na straně domácích vyloučen Kuchynka na dvě minuty za faul kolenem. Toto oslabení Lvíčata zvládla na jedničku. Dobrou obranou zaskočili ne jednoho plzeňského hráče v poli. Ani druhou přesilovou hru nedokázali Plzeňští využít. Opak byl pravdou. Ve dvanácté minutě ve vlastním oslabení dokázal skórovat ústecký Václav Racek. Společně s Krupičkou a Burkovcem tak zařídil ústeckému týmu další gól. Netrvalo dlouho a hra se začala přiostřovat. Docházelo k velmi tvrdým střetům. V závěru třetiny si Ústečtí hlídali bedlivě své válečné pole. Když už se Plzeňští odhodlali k nějaké vážnější akci, záda Lvíčatům hlídal svými stoprocentními zákroky domácí brankář. Šest vteřin před koncem úvodní třetiny bylo nařízeno trestné střílení, které měl možnost proměnit Tomáš Faigl, ale bohužel se tak nestalo. Po první třetině šli Ústečtí do kabin s dvougólovým náskokem.

Do druhé třetiny naskočili Plzeňští hráči na led s větším nasazením a větší chutí. Prvních pár minut se neslo v duchu přetahování se o puk, ale pak se ke kotouči dostala dvojice Keltner s Krupičkou, avšak jejich společná akce skončila nezdarem. V osmé minutě se karta začala obracet a na pilu více tlačili Ústečtí. Po několika málo vteřinách ale ústeckou střídačkou otřásl plzeňský hráč. Díky včasnému zákroku ústeckého brankáře nedokázal svoji misi dotáhnout do zdárného konce. Ve třicáté minutě se nechal vyloučit plzeňský Linhart za držení protihráče. Ústečtí si ale přesilové hry dlouho neužili, neboť v zápětí na trestnou lavici putoval ústecký Krupička za nedovolené bránění. Síly na ledě se tak vyrovnaly. Ale již za standardního počtu hráčů na ledě dokázal ústecký Keltner vyjet sám na plzeňského brankáře a vystřelit, bohužel kotouč se odrazil od brankářových betonů, a míjel vysoko horní tyčku branky. Posledních pár minut se Plzeňští moc snažili a vyplatilo se. Chybu ústeckého hráče Novotného potrestal svojí střelou v třicáté osmé minutě Jiří Pitel, který tak snižoval na 2:1.

V závěrečné třetině domácí tým zpočátku zmatkoval a na ledové ploše zavládl chaos. Již v úvodu třetiny se nechali vyloučit tři ústečtí hráči v rozmezí několika málo minut. Dopustili se několika hrubých chybiček, které musely být potrestány. Ale Plzeňští nedokázali těchto přesilových her využít. Domácí tým se dobře bránil. I díky dobře chytajícímu domácímu brankáři neměl soupeř šanci. V posledních vteřinách utkání soupeř odvolal brankáře z branky a poslal na led svého šestého hráče s nadějí, že dokáží změnit nelichotivý stav, který zářil na světelné tabuli. Bohužel pro hostující tým sedm vteřin před koncem třetiny ještě stihl vstřelit v pořadí již třetí gól domácího mužstva Václav Racek. Lvíčata tak po šedesáti minutovém boji porazila Plzeň 3:1.

Jiří Merta (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Byl to první zápas v mistrovské sezóně po přípravném období, kde jsme odehráli šest přátelských utkání. Byl to hodně kvalitní soupeř a dostatečně nás prověřil. Hlavně to bylo už typicky mistrovské utkání a odhalil nám ty chyby, které se nám v utkáních se slabšími soupeři neukázaly. Ale kluci makali a hráli na doraz. V určitých usecích nás ale Plzeň přehrávala, ale myslím si, že jsme byli celkově lepší tým. Myslím si, že kdybychom dokázali vyvíjet šance a proměňovat je v góly a dokázali proměnit trestné střílení, zvýšili bychom stav na 3:0 pro nás a mohli tak zápas hrát v klidu. Hodně jsme si to zkomplikovali zbytečným vylučováním. Ale v téhle kategorii se to tak prostě hraje. Kluci jsou živelný a otvírají prostor. Nakonec jsme rádi za tři body."