P r a h a - Úvodní třetina jasně patřila domácím, kteří ji ovládli v poměru 5:1, když jedinou branku Ústeckých Lvů vstřelil v poslední vteřině Kentoš. Ve druhé třetině se již ke slovu dostali ústečtí častěji. Šaršok skóroval za hosty dvakrát, na straně domácích si připsali branku Mavrojanidis se Zohornou. V závěrečné třetině ještě přidal jeden gól pro hosty Jurčák, na konečném vítězství Slavie to ale již nic nezměnilo.
pá 13. 2. 2009, Sazka Arena
HC Slavia Praha
7:4 5:1, 2:2, 0:1

Branky a nahrávky: 8. Kachlík (Zohorna), 9. Doležal (Žejdl, Hafenrichter), 15. Česnek (Palaščák), 16. Poletín, 17. Česnek (Hertl, Palaščák), 30. Mavdojanidis, 39. Zohorna (Vrdlovec, Horváth) - 20. Kentoš (Grin, Zákoutský), 24. Šaršok (Pojezný), 32. Šaršok (Baránek), 51. Jurčák (Brož, Bříza). Rozhodčí: Pražák - Bejček, Lhotský. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:2. V oslabení: 1:1. Diváci: 96. Střely na branku: 41:29. Průběh utkání: 5:0, 5:2, 6:2, 6:3, 7:3, 7:4.

HC Slavia Praha: Krch - Beránek, Blažek, Barák, Horváth, Šíma, Hertl (C), Krejčí, Gaisler - Poletín, Uleščenko, Palaščák, Doležal, Mavrojanidis, Hafenrichter (A), Žejdl, Kachlík, Vokál, Česnek (A), Zohorna, Vrdlovec.

Ústecký Slovan s.r.o.: Wegert, Petrásek (od 17. min) - Jurčák, Drahorád, Stejskal, Říha, Zákoutský (A), Grin, Brož (C), Humpolíček - Kočí, Kentoš, Kozák, Chládek, Baránek, Šrámek, Drnec, Bříza, Šaršok, Pojezdný, Řídel.

První příležitost dostat se do vedení se nabídla domácím v šesté minutě zápasu po vyloučení jednoho z ústeckých útočníků za držení protihráče. Početní výhodu využil Jakub Kachlík po přihrávce od Hynka Zohorny. Neuplynulo ani devadesát sekund a hráči v bílém se radovali podruhé – náskok na 2:0 zvyšoval Tomáš Doležal. K jeho trefě si připsali asistence Žejdl a Hafenrichter. Ve 13. minutě dostal příležitost vstřelit kontaktní branku hostující Drahorád, Krch byl však na místě a připraven. Podle hesla nedáš-dostaneš se řídila domácí hvězda Jan Česnek. Hned po vyhraném vhazování dostal puk od Davida Palaščáka a přesně zakončil za záda hostujícího Wegerta. Výkony svých spoluhráčů se v následující minutě inspiroval Michal Poletín který sám bez asistencí dostal puk do sítě. Přesně minutu na to se opět prosadil produktivní Jan Česnek který svou druhou trefou v zápase vyhnal z branky jedničku Ústí Wegerta, kterého pro zbytek zápasu nahradil Petrásek. Asistenci na druhý Česnekův gól si připsali Hertl a Palaščák. Doslova v poslední vteřině se konečně podařilo hostům snížit drtivý náskok domácích. V čase 19:59 během přesilové hry dostal pěknou střelou puk za Krchova záda Jozef Kentoš, asistenci k jeho přesně načasované brance si připsali Grin a Zákoutský.

Do prostřední části hry nastoupili při větší chuti hosté, branka v poslední vteřině před přestávkou je viditelně posílila. To se projevilo již ve 24. minutě, kdy ve vlastním oslabení překonal z úniku Krcha Jaroslav Šaršok, asistenci si připsal Pojezdný. Ve 26. minutě se dostali do šance domácí Kachlík se Zohornou, přihrávka před branku na prvního jmenovaného však přišla o malou chvíli později než by bylo potřeba a skóre zápasu se tak neměnilo. Šesté branky se ale domácí stejně nakonec dočkali. Výkon hostů ze začátku třetiny napodobil svým gólem během vlastního oslabení Georg Mavrojanidis. Naopak v čase 31:39 se radovala druhá strana. Druhým gólem v zápase snížil na 6:3 Šaršok, tentokrát však za asistence Baránka. Poslední slovo v této třetině nakonec stejně patřilo domácím. Nejprve ve 37. minutě orazítkoval svým bekhendem Hafenrichter tyčku branky hostů, až se ve 39. minutě prosadil Hynek Zohorna. Asistenci na poslední branku druhé třetiny si připsal Vrdlovec.

Již před začátkem závěrečné části již bylo o vítězi prakticky rozhodnuto, ani tak se hosté nevzdávali. Během prvních deset minut závěrečné třetiny měli práci hlavně časoměřiči a rozhodčí, kteří stihli vyloučit po třech hráčích na každé straně. V čase 50:18 se ústečtí opět prosadili a snížili na 7:4. Autorem branky během přesilové hry se stal Jakub Jurčák, za asistence Brože a Břízy. V 54. minutě měli domácí dvě slušné šance na zvýšení svého náskoku, ani jednu z nich se jim ovšem nepodařilo dotáhnout do konce. Naopak na druhé straně se během hry 4 proti 4 výborně činil Krch, který zlikvidoval nejen brejk ale i dorážku hostů.