Ú s t í n/L. - Ve šlágru 23. kola extraligy juniorů zavítal na led Ústeckých Lvů lídr soutěže, hokejisté Vítkovic. Domácím se vůbec nevyvedl vstup do utkání a po první třetině prohrávali 0:2. Třemi slepenými góly v rozmezí čtyř minut se ale dostali do utkání a po vyrovnané hře přivedli zápas až k samostatným nájezdům. Při nich se rozhodlo až v páté sérii, když prémiový bod vystřelil Šrámek.
pá 21. 11. 2008
HC Vítkovice Steel
5:4sn 0:2, 3:2, 1:0 - 0:0, 1:0

Branky a nahrávky: 23. Holomek (Havlíček, Grin), 23. Kentoš (Grin, Bříza), 27. Havlíček (Šrámek), 58. Šrámek (Holomek), 65. Šrámek. Rozhodčí: Stolin - Sichrovský, Maštalířský. Vyloučení: 8:9. Využití: 1:1. Diváci: 41. Střely na branku: 30:39. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4, 5:4.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek - Zákoutský, Holomek, Grin, Šulc, Stejskal, Drahorád, Říha, Jurčák - Šrámek (C), Havlíček, Drnec - Kentoš, Bříza, Janíček - Kočí, Baránek, Pojezný - Kozák, Řídel, Sveikauskas.

HC Vítkovice Steel: Taťák - Pastor, Rybníkár, Kovář, Prokop, Hruzík - Vrána, Kaňa (C), Včíslák, Slovák, Noga, Šedivý, Palát, Kolouch, Seidler, Kucsera, Bursík.

Už po minutě hry ujel ústeckým hráčům Vrána, ale Petrásek byl na místě. Vzápětí na druhé straně zazvonila tyčka vítkovické branky. V 5. minutě se hosté po rychlé kombinaci ujali vedení, když se mezi Petráskovy betony trefil Šedivý. Ve 12. minutě se do přečíslení dostali Drnec s Havlíčkem, Taťák však změnu stavu nepřipustil. Ke konci první třetiny domácí svého soupeře zatlačili, ale žádná z šancí se neujala. Poslední slovo však měli hosté. Zpoza branky vyjel Bursík a nenápadným bekhendem poslal kotouč Petráskovi mezi betony - 0:2.

Na začátku druhé třetiny se strhla doslova přestřelka. Nejprve snížil v přesilovce Holomek a o 17 vteřin později vyrovnal Kentoš. Nerozhodný stav však vydržel jen něco přes minutu. Do vedení poslal hosty Palát. Vzrušení nastalo ve 27. minutě. Havlíček prostřelil Taťáka a puk zůstal ležet pár centimetrů za brankovou čárou. Hosté sice kotouč hbitě vytáhli z branky, ale hlavní rozhodčí Stolín po poradě s brankovým gól uznal. Ve 35. minutě si pohrál Havlíček s obranou Vítkovic a po faulu na něj hráli domácí 45 vteřin přesilovku 4 proti 3. V poslední minutě druhé třetiny, při přesilovce Vítkovic, zazvonila nejprve tyč Petráskovy svatyně a vzápětí se už hosté mohli radovat. Do vedení je poslal svým druhým gólem v zápase Bursík.

Na začátku třetí třetiny hráli domácí přesilovku. Před brankou hostí bylo hodně nebezpečno, ale po nebezpečném úniku zazvonilo břevno ústecké branky. Poté, při hře v 5 proti 5, zatlačili hosté Lvy před jejich branku a udržovali si trvalý tlak. S postupem času se hra vyrovnávala a šance se střídaly na obou stranách. V 54. minutě hosté faulovali dvakrát brzy po sobě a domácí měli více než minutu výhodu dvojnásobné přesilovky. Při ní branku nedali, ale v 58. minutě se po příhře Holomka trefil Šrámek. Na začátku poslední minuty už domácí po Drncově střele zvedali ruce, ale rozhodčí puk v brance neviděl. Utkání tak dokráčelo do prodloužení.

Začátek prodloužení byl ve znamení drtivého tlaku Vítkovic, ale domácí se z něj brzy vymanili. V 64. minutě dostali hosté výhodu přesilové hry, ale skóre se už nezměnilo. Na řadu tak přišla nájezdová loterie. Rozhodla až střela v 5. sérii, kdy se trefil Šrámek - 5:4.

Jaroslav Mixsa (HC Vítkovice Steel): My jsme nehráli špatný zápas. Spoustu sil nám ale ubrala oslabení. Začátek byl dobrý, na začátku druhé třetiny jsme promarnili dvougólový náskok a tam, si myslím, že se ten zápas zlomil. Domácí to nakoplo a proti první třetině začali hrát. Pak už to bylo o tom, kdo bude mít více sil v závěru. Vzhledem k tomu, že v obraně nám hráli dorostenci, které už zkoušíme v juniorce, tak v té obranné fázi kolem brány to bylo znát. S výkonem jsme ale spokojeni, nezklamali jsme. Byl to dobrý zápas se šťastnějším koncem pro domácí.
Vladimír Evan (HC Slovan Ústečtí Lvi): Dnes jsme narazili na hodně kvalitního soupeře a herně není vůbec pochyb o tom, že jsou na prvním místě tabulky. I když přijeli s mladými hráči, pořád tam mají vysokou kvalitu a mohou si to dovolit. Začátek jsme měli hodně špatný, ale pak jsme se z toho vyhrabali. Dnes jsme to, hlavně tedy v té třetí třetině, ubojovali. Na nájezdy už je to o štěstí a to se dnes přiklonilo k nám. Pro nás jsou to strašně důležité dva body.