Ú s t í n/L. - Po porážkách v Třinci, Havířově a Pardubicích vybojovali ústečtí junioři po delší době opět tři body za vítězství 8:1 nad Znojemskými Orly. Ve vyrovnané první třetině dokázali mladí Lvi soupeři odskočit až v poslední minutě. Od druhého dějství už ale dávali góly jen oni. Utkání se povedlo Robinu Hanzlovi, který si připsal za hattrick a dvě nahrávky celkem 5 kanadských bodů.
pá 31. 10. 2008
Orli Znojmo
8:1 2:1, 4:0, 2:0

Branky a nahrávky: 4. Hanzl (Místecký), 20. Místecký (Hanzl, Šrámek), 21. Hanzl (Zákoutský), 28. Kentoš (Holomek), 38. Zákoutský (Hanzl), 40. Bříza (Řídel, Pojezný), 45. Hanzl (Brož), 60. Řídel - 18. Alexa (Horváth). Rozhodčí: Wagner - Daněk, Prokop. Vyloučení: 8:8. Využití: 3:0. Diváci: 83. Střely na branku: 32:21. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 8:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Wegert - Brož, Zákoutský, Grin, Holomek, Stejskal, Kočí, Dvořák, Jurčák - Šrámek, Hanzl, Místecký - Kentoš, Havlíček, Bříza - Drnec, Řídel, Pojezný - Šaršok, Baránek, Sveikauskas.

Orli Znojmo: Panec (38. Kacetl) - Pospíšil, Kusák, Latner, Pláněk, Lattner, Stehlík - Truhlář, vysloužil, Havlík, Alexa, Horváth, Trojan, Sajdl, Kovalský, Síkela.

Do zápasu vstoupili lépe domácí. Brzy hráli přesilovku a Hanzl otevřel skóre - 1:0. I nadále byli o něco aktivnější domácí. Hosté měli první výhodu přesilové hry až v 11. minutě a vyrovnávací branka doslova visela ve vzduchu. Domácí se však ubránili. Hra se poté vyrovnala. V 16. minutě poslal Místecký do vyložené šance Hanzla, ale ten brankáře nepřekonal. O minutu později našel Horváth zpoza branky volného Alexu a ten srovnal stav utkání. Do šaten však šli veseleji domácí. Těsně před sirénou se ještě trefil Místecký.

I do druhé třetiny měli domácí bleskový nástup. Už po 40 vteřinách zvyšoval na 3:1 opět Hanzl. Ve 25. minutě měli domácí štěstí, když zazvonila tyčka Wegertovy svatyně. Kuriózní situace přišla ve 28. minutě. Kentoš byl při samostatném úniku zahákován a v pádu zapadl spolu s kotoučem i brankářem do branky - 4:1. Poté se hrálo prakticky bez šancí. Až ve 38. minutě, při přesilovce, dorážel Zákoutský Hanzlovu střelu - 5:1. Poté vystřídal Pance v brance hostí Kacetl. Ještě před koncem třetiny zvýšil dorážkou Řídelova pokusu na 6:1 Bříza.

Na začátku třetí třetiny dohrávali hosté přesilovku. Urodilo se ale až ve 45. minutě v přesilovce domácích. Brož vyslal Hanzla a ten švihem z mezikruží zkompletoval hattrick - 7:1. Přestože výsledek už byl daný, hosté nesložili zbraně a snažili se alespoň o korekci skóre. S přibývajícími minutami na ledě trochu zbytečně vzrůstala nervozita, a když už se zdálo, že se stav utkání nezmění, prosadil se po samostatné akci Řídel.

Vladimír Evan (HC Slovan Ústečtí Lvi): Měli jsme z toho utkání trochu obavy, protože Znojmo v úterý vyhrálo 4:0 ve Zlíně. Víme také, že Znojmo získává body venku a hlavně v tom prvním utkání. Bylo důležité, že jsme dali první gól, to nás uklidnilo. Pak jsme ale inkasovali a do stavu 3:1, 4:1 to vůbec nebylo rozhodnuté. Vyhráli jsme dnes zaslouženě a výrazným rozdílem, ale udělali jsme tam dost chyb do obrany, které soupeř nedokázal potrestat.