Ú s t í n/L. - První prohru připravili hokejisté Zlína v 8. kole extraligy domácím juniorům, když si ze Zlatopramen arény odvezli všechny tři body. Domácí nastoupili bez svých opor Hanzla a Havlíčka, kteří později nastoupili v sestavě "A" mužstva proti Havířovu. Utkání se zprvu pro domácí vyvíjelo dobře, ale Zlínští během dvou minut na konci první a začátku druhé třetiny otočili a vedení už nepustili.
so 27. 9. 2008
PSG Zlín
2:4 1:1, 1:2, 0:1

Branky a nahrávky: 16. Chládek (Drahorád, Zákoutský), 33. Baránek (Místecký) - 20. Goiš (Vodný, Matula), 22. Honejsek (Finsterle, Jurík), 32. Goiš (Okénka, Matula), 42. Šoula (Chocholáček). Rozhodčí: Petružálek - Kabourek, Marek. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 52. Střely na branku: 32:37. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4.

Ústecký Slovan s.r.o.: Wegert - Zákoutský, Drahorád, Brož, Šimanovský, Holomek, Říha - Kentoš, Chládek, Šrámek - Drnec, Řídel, Pojezný - Bříza, Baránek, Místecký - Šaršok, Drda, Janíček.

PSG Zlín: Sedláček - Matula, Šenkeřík, Zábojník, Řezníček, Vodák, Musil, Chocholáček, Bokroš - Okénka, Klhlůfek, Goiš, Finsterle, Honejsek, Šoula, Jurík, Vodný, Indrych, Čech, Kopún, Křemeček.

Hned v první minutě domácí zahrozili, ale poté převzali iniciativu hosté. Ve 4. minutě po chybě Zlína ujel po pravém křídle Janíček a chvíli nato i Chládek, Sedláček v brance Zlína se ale nachytat nenechal. Poté byli opět velmi nebezpeční hosté, Wegert ale své spoluhráče vynikajícími zákroky podržel. Ve 13. minutě dostali hosté první výhodu přesilové hry. Při ní jim však ujel Místecký, ale v tísni nedokázal přesně zakončit. V 15. minutě měli první přesilovku i domácí, kterou už po 12 vteřinách proměnil natřikrát Chládek - 1:0. Hosté ale těsně před první sirénou dokázali po chybě obrany Goišem vyrovnat.

Obrovskou šancí domácích začala druhá třetina. Bohužel domácím hráčům chyběl důraz před brankou, a tak vyzněla do ztracena. Přesně podle otřepaného pravidla "nedáš - dostaneš" se hosté z protiútoku ujali vedení. Do černého mířil Honejsek. Ve 24. minutě měli domácí výhodu dvojnásobné přesilovky, ale prosadit se nedokázali. Další přesilovku hráli domácí od 31. minuty, udeřilo ale na druhé straně. Po zaváhání domácích hráčů ujel Goiš a z nájezdu tvrdě trestal - 1:3. Domácí nakonec ale přesilovku přece jen zužitkovali. Na 2:3 snižíl z těsné blízkosti Baránek.

Šokem pro domácí začala třetí třetina. Už po necelých dvou minutách se po zmatcích před brankou prosadil Šoula - 2:4. Domácí se sice nevzdávali, ale hosté, vědomi si svého náskoku, jim toho mnoho nedovolili. V 50. minutě se v oslabení málem prosadil Místecký, zlínská svatyně však odolala. V 52. minutě se dostali hosté do přečíslení dva na nikoho, domácí brankář ale vše s bravurou vyřešil. Hokejistům Slovanu nešlo upřít snahu něco s průběžným výsledkem udělat, hosté ale velmi dobře pokrývali střední pásmo a svými výpady nutili hráče Slovanu k faulům.

Zdeněk Čech (HC RI Okna Zlín): Dnes jsme potvrdili náš herně dobrý výkon z Liberce, kde jsme, bohužel, prohráli. Od začátku to byla jen otázka, jestli gól dáme nebo ne. Myslím, že jsme byli lepším mužstvem a že jsme zaslouženě vyhráli.
Vladimír Evan (HC Slovan Ústečtí Lvi): Dnes to bylo zasloužené vítězství Zlína. V první třetině nás přehrávali, pak, si myslím, že jsme srovnali krok, ale udělali jsme tam dvě velké chyby, kdy jsme dostali góla. Nejprve jsme na gól "namazali", a pak jsme ho dostali ve vlastní přesilovce. To rozhodlo. Zlín se tu předvedl jako výborný tým a zaslouženě vyhrál.