O l o m o u c - Juniorský tým ústeckých Lvů získal po včerejší výhře nad Brnem další tři body. V Olomouci ve druhém extraligovém kole se mu dařilo střelecky a domácím nasázel hned šest branek. A vzhledem k tomu, že inkasoval jen dvakrát, veze si z Hané výhru a maximální možný počet bodů. O vítězný gól se postaral Filip Dvořák.
so 6. 9. 2008, Olomouc
HC Olomouc
2:6 0:2, 1:2, 1:2

Branky a nahrávky: 38. Luňák (Coufal), 49. Venkrbec (Coufal, Luňák) - 14. Šulc (Drda), 19. Šaršok, 26. Dvořák (Pojezný), 29. Místecký (Havlíček), 47. Hanzl (Zákoutský), 56. Kentoš (Brož). Rozhodčí: Minář - Bryška, Chytil. Vyloučení: 10:8. Využití: 1:3. Diváci: 100. Střely na branku: 32:26. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:5, 2:5, 2:6.

HC Olomouc: Slovák (21. Binar) - Pezda, Jedlička, Koryčanský, Ostrčil, Krause, Trojan (C), Malina, Spurný - Prášek, Stromšík, Málek, Luňák, Dostál, Dopita, Skácel, Coufal, Venkrbec, Mareček, Pánek, Heža. Trenér: Kamil Přecechtěl.

Ústecký Slovan s.r.o.: Wegert - Drahorád, Říha, Dvořák, Zákoutský, Holomek, Šulc, Brož - Kočí, Kentoš, Janíček, Hanzl (C), Chládek, Baránek, Šaršok, Drnec, Bříza, Havlíček, Místecký, Pojezný, Drda. Trenér: V. Evan.

Od úvodních minut byla k vidění vyrovnaná partie. Ústí mělo hned na začátku výhodu dvojnásobné přesilové hry, ale využít jí nedokázalo. V osmé minutě se stejná možnost naskytla i Hanákům. Ti sice uzamkli Slovan v jeho obranném pásmu, nicméně branky také nedocílili. Ve čtrnácté minutě se už však hosté dočkali první radosti. Z rohu kluziště přihrál Drda na neobsazeného Ondřeje Šulce, který z mezikruží švihem překonal gólmana Slováka. O chvíli později mohli jít Lvi do trháku, to by ovšem Kentoš musel proměnit svůj samostatný únik.

Domácí Kohouti byli lepší, ale zakončení jim dělalo velké problémy. V sedmnácté minutě málem srovnal Pánek, jeho ránu od modré gólman Ústí Wegert neudržel. Situaci ale stihl svým zákrokem zachránit a svou chybku napravil. Červené světlo se rozzářilo na druhé straně. Těsně před první sirénou objel Jaroslav Šaršok branku a z otočky rozvlnil síť za Slovákem podruhé.

Do druhého dějství vystřídali domácí gólmana, ale nepomohlo jim to. Už po šesti minutách musel Binar lovit kotouč ze své sítě. Po asistenci Pojezného se z pravého kruhu trefil k tyči Filip Dvořák. Uběhly jen tři minuty a hosté mohli zvedat ruce nad hlavu znovu. Z bezprostřední blízkosti protlačil puk za Binarova záda Lukáš Místecký.

Olomoučtí se ovšem nepoložili a snažili se i nadále hrát aktivně. Bojovali o každý kotouč a nakonec se dočkali zaslouženého snížení. Dvě minuty před koncem prostředního dějství se mezi několika hráči prokličkoval domácí Lukáš Luňák a v pádu zakončil nad beton gólmana Wergerta. Nahrál mu jeho spolužák Viktor Coufal.

Ve třetí dvacetiminutovce se hrál rychlý a kombinační hokej. na časomíře právě svítila sedmačtyřicátá minuta, když Ústí zvýšovalo už na 5:1. Přesilovou hru rychle využil ránou z pravé strany kluziště kapitán Robin Hanzl, asistoval mu Zákoutský. Slovan už poté věděl, že si z Hané odveze všechny body a hru si doslova užíval. Některé akce však byly zbytečně překombinované. A tak přišel trest v podobě inkasované branky. Coufal v přečíslení dvou na jednoho našel najíždějícího Matouše Venkrbce, a ten lehkou tečí poslal touš do horní poloviny branky Wergerta.

Nebylo to ale vše, brankové hody pokračovaly. Čtyři minuty před koncem hrálo Ústí další přesilovku a Kentošova prudká rána od modré skončila za zády Binara. Ústí bylo střelecky produktivnější a ve vyrovnaném souboji porazilo Kohouty 6:2. "Samozřejmě jsme po dvou vítězstvích spokojeni. Mužstvo to povzbudí. My z toho ale neděláme žádné závěry, mužstvo musí pracovat dál poctivě. Máme tady bojovný tým, výborné kluky a takto musíme pokračovat," byl spokojen trenér Lvů Vladimír Evan.

Kamil Přecechtěl (HC Olomouc): Určitě nejsme spokojeni. Nedokázali jsme zopakovat hru ze včerejška. Myslím si, že jsme to utkání nezačali špatně. Měli jsme v první třetině velkou převahu, ale místo toho, abychom vedli 3:0 my, tak jsme prohrávali 0:2. Na začátku druhé třetiny jsme dostali laciný gól a od té doby už Ústí bylo lepší a ovládlo hru.

Vladimír Evan (Ústí): Na začátku bylo vidět, že obě mužstva hrála včera velmi těžká utkání. Já ale myslím, že jsme dnes vyhráli srdíčkem a nadšením. Povedl se nám vstup do utkání. Olomouc sice byla v úvodu lepší, ale my jsme vytěžili z minima maximum. Vedli jsme potom 4:0, takže jsme to dohráli.