Ú s t í n/L. - Lvům se vstup do čtvrtečního utkání s Hradcem Králové vůbec nepovedl. Východočechům stačilo přesně 14 sekund na to, aby se ujali vedení. Ústečtí nechtěli zůstat pozadu a v 5. minutě srovnal stav Špila. Za necelé dvě minuty to byli opět Královéhradečtí, kdo se radovali z gólu. Do konce první třetiny stihli ústečtí hokejisté vyrovnat, ale Východočeši v závěru třetiny odskočili na rozdíl jedné branky, který v čase 22:09 smazal Novák. I ve druhé třetině dotahovali Lvi jednobrankový náskok hradeckých hokejistů. Na 4:4 vyrovnal ve 34. minutě Šagát. Ve třetí třetině spustil Slovan kanonádu střel – nejdříve zvýšil Heřman, po něm Janků a na konečných 4:7 upravil Čaloun.
čt 14. 8. 2008
Královští lvi Hradec Králové
4:7 3:2, 1:2, 0:3

Branky a nahrávky: 1. Suchý (Fořt), 7. Lustinec, 19. Burián (Koudelka), 30. Úlehla (Koudelka) - 5. Špila (Pazourek), 12. Hanzl (Heřman), 23. Novák (Zeman), 34. Šagát (Čaloun, Novák), 51. Heřman (Mizera, Brož), 52. Janků (Kloz, Špila), 52. Čaloun (Šagát, Pojkar). Rozhodčí: Stolín – Martínek, Pahulák. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:2. Diváci: 300. Střely na branku: 22:44. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:7.

Královští lvi Hradec Králové: Koutský – L. Filip, Karlíček, Burián, Hendrich, Pazdera, Wonfor, Spudil, Seidl – Fořt, Roubík, Suchý – Úlehla, Koudelka, Volráb – M. Filip, Hruška, Moskal – Luštinec, Šejnoha, Ježek – Kadlec

Ústecký Slovan s.r.o.: Salfický – Zeman, Pojkar, Němeček, Špila, Klobouček, Vágner, Gýna, Mizera – Čaloun, Šagát, Novák – Janků, Pazourek, Kloz – Přeučil, Mikulík, Sklenička – Heřman, Hanzl, Brož