Ú s t í n/L. - První představení ústeckých hokejistů po dubnové baráži před vlastním publikem se Lvům vydařilo. Na krásně bílém ledě, ještě neposkvrněném štětcem malujícím reklamy, si poradili s Iserlohnem Roosters, účastníkem německé bundesligy, který loni skončil na páté příčce, 5:2. Hattrickem se zaskvěl mladý forvard Jan Kloz. Ústecký odchovanec, který téměř celou loňskou sezonu promarodil, nastřílel tři branky ještě do poloviny zápasu. Další branky přidal obránce Roman Němeček, který navíc zaznamenal dvě asistence.
ne 10. 8. 2008
Iserlohn Roosters
5:2 1:0, 4:1, 0:1

Branky a nahrávky: 13. Kloz (Mizera), 28. Kloz (Němeček), 29. Kloz (Němeček), 35. Němeček (V. Novák), 38. Němeček - 31. Hommel (Danilesmeier, Schmidt), 46. Hommel (Roy). Rozhodčí: Novák - Biedermann, Volf. Vyloučení: 4:8, navíc Chládek (UNL) 10 min. ZHK a Tapper (IR) 10 min. NESP. Využití: 2:0. Diváci: 1000. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1, 5:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Salfický - Zeman 2, Pojkar 52, Němeček 24, Mizera 7, Klobouček 23, Brož 22, Špila 17, Gýna 29 - Čaloun 11, Šagát 73, V. Novák 13 - Janků 10, Pazourek 25, Kloz 32 - Hanzl 69, Sklenička 26, Mikulík 15 - Heřman 9, Přeučil 33, Chládek 21

Iserlohn Roosters: Maracle (41. Jenike) - Dück, Wilford, Tranor, Danielsmeier, Schmidt, Gose, Wren, Ready, Wolf, Jones, Beechly, Trapper, Roy, Sulkovsky, Hommel, Martens, Rupprich, Hock, Czernohouz