Ú s t í n/L. - V rámci 28. kola se Ústečtí Lvi představili na ledě čtrnácté Třebíče. V úvodní dvacetiminutovce se Slovan dostal do vedení zásluhou Pojkara, který si tak připsal premiérový gól v letošní sezóně. Ještě do konce třetiny se Třebíčským podařilo srovnat stav. V prostřední části vstřelili domácí další dvě branky. Třetí inkasovaný gól vyhnal z brány Salfického, kterého nahradil Volke. V závěrečné třetině se Lvům podařilo v rozmezí čtyř minut vyrovnat. Zápas dospěl až do samostatných nájezdů, ve kterých vybojoval dva body pro Ústí obránce Roman Němeček.
so 29. 11. 2008
SK Horácká Slavia Třebíč
3:4sn 1:1, 2:0, 0:2 - 0:0, 0:1

Branky a nahrávky: 14. Sojčík, 28. Burian V. (Nahodil), 35. Stejskal (Nahodil) - 7. Pojkar (Špirko, Heřman), 44. Špirko (Mikulík, Bolf), 48. Janků (Klobouček), rozhodující nájezd Němeček. Rozhodčí: Skoupý - Brabec, Chocholouš. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1410. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3, 3:4.

SK Horácká Slavia Třebíč: Kovář - Hrbáček, Trončinský, Sedláček, Kaláb, Sláma, Bulička, Havran - Čech, Zahradník, Vrba - Burian V., Nahodil, Stejskal - Sojčík, Klejna, Staněk - Přibyl, Obdržálek, Ferebauer - Burian J.

Ústecký Slovan s.r.o.: Salfický (35. Volke) - Klobouček, Zeman, Němeček, Pojkar, Macháček, Bolf, Tůma, Gýna - Janků, Pazourek, Prorok - Heřman, Špirko, Šaffer - Mikulík, Sklenička, Kloz - Hanzl, Novák M.

Utkání se hned od úvodních minut rozjelo ve velkém tempu. V 6. minutě se sekáním provinil domácí Bulička a musel si jet odpykat menší trest. Ústečtí velice dobře kombinovali v útočném pásmu. Vrcholem kombinace byla v 7. minutě střela Davida Pojkora, který svůj střelecký pokus umístil přesně pod břevno Kovářovy brány a otevřel skóre střetnutí. Domácí se snažili odpovědět, ovšem přejít přes do útočného pásma bylo díky defenzívě Lvů velice obtížné. Ve 13. minutě to v ochozech jen zašumělo. Z kruhů vypálil domácí Vrba a tečovaný kotouč jen tak, tak minul branku Dušana Safického. O minutu později uplatnil důraz před brankou třebíčský Peter Sojčík, jenž z dorážky nadvakrát překonal brankáře hostí. V 16. minutě dostali možnost početní výhody také domácí. Paradoxně se do největší šance dostalo oslabené mužstvo, když domácí obraně ujel Prorok. Tváří v tvář Kovářovi neuspěl. V závěrečných minutách třetiny hrálo mužstvo Třebíče ještě jednu přesilovou hru, skóre však zůstalo nerozhodné.

Ve 22. minutě třebíčská obrana opět pozapomněla za svými zády hostujícího hráče. Tentokráte se na domácího gólmana řítil Janků, ale ani on skórovat nedokázal. Ve 27. minutě se třebíčská pětka rovnala v útočném pásmu na další početní výhodu. Opět se Horácké Slavii vyplatil důraz před brankářem. Na Salfického vystřelil Nahodil a poté důrazně do odkryté klece dorazil Vilém Burian, domácí ztrhli vedení na svoji stranu. Domácí byli na koni a bylo to znát. Ve 34. minutě nahrál před branku Vrba, Martinu Čechovi, ten trefil tyč. Také ústečtí dělali chyby v obraně. Lukáš Nahodil vyslal do brejku Vladimíra Stejskala a ten střelou mezi betony potřetí rozjásal sympaticky zaplněné hlediště. Po tomto obdrženém gólu se bývalý reprezentant Salfický odporoučel z brány. Nahradil ho Volke. Ve 38. minutě se kolem obránce protlačil Stejskal. Jeho bekhendové střele chybělo pár centimetrů.

Do závěrečné třetiny vlétli ústečtí opravdu jako lvi a třebíčští obránci měli plné ruce práce. Ve 44. minutě se hostům podařilo snížit. Třetí branku Ústí vstřelil Rastislav Špirko. Tlak hostujících hráčů měla přibrzdit 47. minuta, protože byl vyloučen další z ústeckých hráčů. Nejen že se přesilovka Horácké Slavii nevyvedla, hosté při oslabení dokázali dokonce vyrovnat. Mezi betony prostřelil brankáře Pavel Janků. Tentýž hráč mohl v 50. minutě nalomené třebíčské mužstvo úplně dorazit. Sám na domácího brankáře naštěstí pro Třebíč neuspěl. Ochozy se snažili povzbuzovat domácí hráče, kteří se s Ústeckými nadále srdnatě rvali. Utkání tak nakonec dospělo do spravedlivého prodloužení.

V prodloužení začalo mužstvo hostí početní převahou. Lvi byli na třebíčské polovině, kde vymýšleli pro diváka infarktové kombinace. Třebíč se díky své obětavosti dokázala ubránit. Branku jsme neviděli ani v pěti nastavených minutách a na řadu tak přišlo trestné střílení. Z domácích neuspěl Sojčík, Obdržálek, ani Hrbáček. Z ústeckých hráčů se trefil posledním, třetím, pokusem Roman Němeček. Horácká Slavia vyválčila bod, ovšem nutno dodat, že potřetí za sebou nestačila na soupeře v trestném střílení.

Miloš Hořava – HC Slovan Ústí nad Labem: „Chtěl bych pochválit domácí, protože hráli velice dobře, měli nadšení a ohromné nasazení. Tím nás vlastně dvě třetiny předčili. Myslím, že jsme se v tomto dokázali Třebíči vyrovnat až ve třetí třetině a měli jsme i štěstí, že jsme dokázali srovnat skóre. Penalty, to pak už byla otázka štěstí a musím říct, že jsem rád, že jsme získali dva body. Co se dělo v kabině ve druhé třetině, to jsou věci, které se nedají říkat takhle na veřejnost, protože to někdy funguje, a někdy ne. Nějaké změny jsme udělali, ale je to hlavně o přístupu hráčů. Za dobu co trénuji mám s gólmany dohodu, že sami z branky nevyjedou kdy se jim zachce. Je to věc nás trenérů, tak jsme tu změnu udělali, protože Dušan Salfický byl čtrnáct dní nemocný se zánětem průdušek a do tempa se dostává teprve pozvolna. Samozřejmě jsme chtěli mužstvo také nabudit, a proto jsme udělali tu změnu. Brankář Radek Fiala se vrací do Ústí, ale je to ještě věc jednání. Rozhodnout by se mělo ještě dnes, nebo během zítřka. My bychom si ho ale rádi stáhli zpátky. „

Kamil Pokorný – SK Horácká Slavia Třebíč: „Musím své hráče pochválit, protože jsme hráli proti velice silnému soupeři. Ústí považuji za jedno z nejsilnějších mužstev v soutěži, a to i proto, že už máme vyzkoušena všechna mužstva z čela tabulky. Ve druhé třetině jsme se neskutečně vydali, hráli jsme úplně na doraz a hosté pak ve třetí části zvýšili důraz, šli rychle do útočného pásma nastřelenými puky a nám naopak už chyběla šťáva a Ústí je natolik dobré mužstvo, že toho využilo a srovnalo skóre. Našim hráčům ale nemám moc co vytknout. Je to mladé mužstvo, které bojovalo, hrálo s obrovským nasazením, dřelo a proti takhle silnému a zkušenému soupeři si ten bod zasloužilo. Až vyhrajeme nájezdy, tak já už nevím co udělám, protože je to pořád dokola. Hledáme střelce, čtyřikrát jsm letos jeli nájezdy a čtyřikrát jsme je nezvládli. Na rozhodnutí v prodloužení nebylo moc času, protože jsme v něm hráli téměř dvě minuty oslabení. Soupeř šel ve třetí třetině trochu víc do rizika, útočil třemi hráči. Škoda, že nám nevyšel nějaký brejk. Byli jsme ale spíš rádi, že jsme to ubránili, natož ještě, abychom zkusili útočit. Určitě jsme se nepoložili, ale soupeř prostě zvýšil obrátky, šel do rizika a vyšlo mu to. Dva body ze zápasů s Chomutovem a Ústím bereme. Musíme se také podívat na to, jakým způsobem jsme je získali. Ani v Chomutově, ani dnes to nebyly náhodné body, byly to odpracované zápasy a naše mužstvo, i když je mladé a zkušenosti spíš sbírá, tak má svoji kvalitu. Radka Fialu jsme dnes nenasadili, protože jsme ho nechtěli vystavovat nějakému zbytečnému tlaku. Nebylo to z důvodu, že bychom mu nevěřili, je to profík každým coulem, ale domluvili jsme se, že se tím vyhneme třeba i možným spekulacím, které se mohly vyrojit. Je to hráč Ústí a co vím, tak si ho chtějí stáhnout zpátky. V přesilovkách jsme dnes měli problémy, protože Ústí hrálo oslabení výborně, ve velkém pohybu. Když tady byla Poruba, která oslabení hrála staticky, bylo to o něčem jiném. Přesilovky dnes pro nás nebyly nějakou velkou výhodou. Byli jsme rádi, že jsme ten jeden gól doslova dopíchali do brány. Jednou nás dokonce potrestal soupeř v oslabení gólem, i přesto, že jsem hráče upozorňoval, aby si dávali pozor na jeho protiútoky.“