Ú s t í n/L. - Lvům by se bývalo vyplatilo schovat si nějaké ty góly ze zápasu s Jihlavou do následujícího utkání v Berouně. Škoda, že to takhle nefunguje, jinak by si tentokrát Slovan nemusel dělat starosti se dvěma obdrženými brankami ve druhé třetině, jimiž Medvědi srovnali skóre. V poslední dvacetiminutovce nesáhl po vítězství ani jeden tým tak důrazně, aby si mohl odnést všechny tři body, tudíž přišlo na řadu prodloužení. V něm si Berounští vystřihli ještě jednu přesilovku, ale Lvy opět podržel Volke. A brankář, který musel nahradit zraněného Orcta, nezklamal ani při nájezdech, za jeho záda prošla jen jedna střela. Vítěznou branku Lvů si připsal Roman Němeček.
po 17. 11. 2008
Medvědi Beroun 1933
HC Slovan Ústí nad Labem
2:3sn 0:2, 2:0, 0:0 – 0:0, 0:1

Branky a nahrávky: 26. Kupec (Vlček), 36. Martinec (Křesťan) - 9. Špirko (Vágner), 10. Šagát (Šaffer), 65. Němeček. Rozhodčí: Souček - Šmíd, Brejcha. Vyloučení: 8:10. Využití: 1:1. Diváci: 400. Střely na branku: 31:23. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.

Medvědi Beroun 1933: Štelmach - Gudas, Martinec, Malý, Nedvěd, Vejvoda, Tvrzník, Křesťan, Pavel, Kica, Slížek, Novotný, Kupec, Kubica, Vlček, Hlusička, Pánek, Vaněček.

HC Slovan Ústí nad Labem: Volke - Bolf, Tůma, Němeček, Pojkar, Klobouček, Zeman, Vágner, Novotný - Janků, Pazourek, Kloz - Šagát, Dragoun, Sklenička - Heřman, Hanzl, Prorok - Havlíček, Špirko, Šaffer.

Komentář

První branku dostali Medvědi z přesilovky a druhou si dali vlastní, když Hlusička dovezl puk nešťastně do vlastní branky. Pak se ale odraženou střelou trefil Kupec a o vyrovnání se postaral obránce Martinec, který zužitkoval skvělou práci Křesťana. Beroun nevyužil dvě dlouhé přesilovky pěti proti třem a to ho stálo výhru v základní hrací době. Ještě v prodloužení byli Medvědi blíže ke dvěma bodům, ale opět se neprosadili v koncovce. V samostatných nájezdech se trefili ústečtí Špirko s Němečkem, zatímco za domácí pouze zkušený bek Nedvěd.

Zpočátku zápasu to vypadalo, že by mohli Medvědi držet s favoritem krok. Zvláště při vyloučení Šaffera se musel Volke v brance hostů ohánět při střelách Nedvěda a Kicy. Jenže ve zbylém čase úvodní části doplatil Beroun na čtyři vyloučení, při nichž jim hra v oslabení brala rychle síly proti výborně bruslícímu Ústí. V 9. minutě udeřilo před Štelmachovou brankou poprvé, když se v přesilovce nadvakrát prosadil nikým neatakovaný Špirko - 0:1. O minutu později rozjel ústeckou akci Šaffer a puk si ve zmatcích před berounskou brankou dovezl do vlastní branky berounský Hlusička. Branka byla přiznána Šagátovi - 0:2. Medvědi měli šanci až tři minuty před první přestávkou, ale Slížkovu ránu bez přípravy lapil pozorný Volke.

Ve druhé třetině se obraz hry podstatně zlepšil a Medvědi byli jednoznačnými pány na ledě, když svého soka přehrávali zejména bojovností a také i zlepšeným pohybem. Beroun nejprve pohrdl 93 vteřinovou přesilovkou pěti proti třem, ale vše si vynahradil v následujících minutách. Nejdříve střelu Vlčka usměrnil za Volkeho záda před brankou číhající Kupec - 1:2. Vyrovnat se povedlo Medvědům ve 36. minutě. To kapitán Radek Křesťan vybojoval ve středním pásmu puk, počkal si na najíždějícího beka Martince a tomu se podařilo propasírovat puk podruhé do sítě - 2:2. A mohlo být na berounském zimáku ještě veseleji, ale Vlčkovu nabídku nevyužil Kupec ke vstřelení třetí branky. Trefil jen spojnici Břevna a tyče Volkeho branky!

I ve třetí části pokračoval skvělý hokej, na kterém měli zásluhu překvapivě více Medvědi. Ti v poslední desetiminutovce opět promarnili 91 vteřin trvající přesilovku pět na tři a ke třetímu gólu už jim díky tomu, že celý zápas museli odehrát ve značně kombinované sestavě, chyběly síly.

Sdílet článek na sociálních sítích

Tabulka

P. TÝM Z B
1. Litoměřice 48 104
2. Vsetín 48 97
3. Jihlava 48 92
4. Třebíč 48 92
5. Přerov 48 82
6. Sokolov 48 79
7. Slavia 48 78
8. Prostějov 48 77
9. Frýdek-Místek 48 75
10. Kolín 48 75
11. Poruba 48 74
12. Vrchlabí 48 74
13. Ústí n. L. 48 70
14. Šumperk 48 68
15. Benátky n. J. 48 48
16. Havířov 48 39
17. Kadaň 49 1

Hlavní partneři

Významní partneři

Partneři mládeže