Ú s t í n/L. - Nejleší výkon sezony předvedli Ústečtí Lvi v utkání s Jihlavou. Na domácím ledě si soupeře doslova podali. Celý zápas na ledě dominovali a od začátku do konce nebylo pochyb o tom, kdo si odnese body. Ústečtí předváděli ofenzivní koncert, který dokázali přetavit v branky. Nakonec se jejich počet zastavil na osmi. Sami si čistý štít pokazili až v závěru. Kaňkou za povedeným představením je několik zranění, zvláště to brankáře Zdeňka Orcta, který byl ve druhé třetině odnesen na nosítkách, vypadalo mrazivě.
so 15. 11. 2008
HC Dukla Jihlava
8:1 2:0, 2:0, 4:1

Branky a nahrávky: 6. Dragoun (Čaloun, Bolf), 9. Heřman (Prorok), 25. Sklenička (Čaloun, Dragoun), 28. Sklenička (Dragoun, Čaloun), 42. Šagát (Bolf, Dragoun), 48. Šagát (Bolf, Dragoun), 51. Klobouček (Šaffer, Kloz), 52. Špirko (Prorok) - 57. Hanzal (Dolníček, Štrach). Rozhodčí: Petružálek – Sichrovský, Rozlílek. Vyloučení: 5:9, navíc Hradecký (JIH) 5 min. + OK [ZHK]. Využití: 4:1. Diváci: 2133. Střely na branku: 57:15 (18:2, 21:5, 18:8). Průběh utkání: 8:0, 8:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Orct (24. Volke) – Bolf, Tůma, Němeček, Pojkar, Klobouček, Zeman, Vágner, Novotný – Čaloun, Dragoun, Sklenička – Šagát, Špirko, Šaffer – Janků, Pazourek, Kloz – Heřman, Hanzl, Prorok.

HC Dukla Jihlava: Řehoř (52. Vajner) – Staněk, Malena, Ficenc, Štrach, Posmyk, Bílek, Novák, Kašpar – Hodek, Bakus, Hradecký – Hanzal, Rytnauer, Dolníček – Suk, Bezděk, Dvořák – Krupka, Kotlík, Jonáš.

Po rozháranějším začátku se Slovanu na rozdíl od hostů povedlo stabilizovat svou hru a vytěžit první šance. Po Němečkově střele od modré se dostal puk k Heřmanovi, Řehoř proti jeho střele zasáhl. Dragoun byl uvolněn narážečkou a mohl by býval najet před hostujícího brankáře, ale puk mu vypíchla obrana hostí. Následovala gólová akce. Dragoun dostal od Čalouna přihrávku z rohu útočného pásma do prostoru mezi kruhy, stáhl si puk a trefil vzdálenější horní růžek - 1:0. První přesilová hra sice přinesla soustavnější aktivitu domácích, ale chyběla nějaká finální příhra, která by přinesla vyloženou šanci. Těsně po vypršení trestu Staňka ale vezl puk do pásma Heřman, jihlavská obrana ho od kotouče oddělila, jenže toho využil Prorok, jehož střelu následně Heřman dorazil do sítě. Jihlavě se opakovaně nedařilo prosadit se v útoku, Orct se musel v bráně docela nudit. Zato Řehoř opět čelil Dragounovi, který za jeho záda nedoklepl Čalounovu střelu. Přišly další přesilové hry, jenže v podání Slovanu opět nepřinesly příliš střel, snad jen Pojkarovo nahození na branku nemohl Řehoř absolutně vidět, přesto prošlo až k němu a on ho nakonec dokázal ztlumit na svých chráničích a ukrýt před dojíždějícími Lvy. Tak zajistil svému týmu šanci s nepříznivým stavem něco udělat, tedy za předpokladu, že by do druhé třetiny vstoupil celek z Vysočiny s menším respektem.

Jenže i v jejím začátku byli aktivnějším týmem Lvi. Fatální chybu hostujícího obránce Štracha nepotrestal Janků, a to od něj dostal přihrávku přímo před branku, zkusil ji využít střelou z první k pravé tyči, ale Řehoř byl pozorný. Ve dvacáté čtvrté minutě vyřadil střet za brankou ze hry Zdeňka Orcta, z kluziště byl odnesen na nosítkách. Mezi ústecké tyče se postavil Martin Volke. Skleničkovi se mnohonásobně vyplatilo nespustit puk z očí do poslední chvíle, ten totiž vypadl z Řehořovy výstroje po Čalounově střele, robustní útočník se okamžitě uvolnil a rozvlnil síť za překvapeným jihlavským gólmanem. Kloboučkova rána se odrazila o zadní mantinel přímo k Čalounovi, který se pokusil puk trefit z první, ale minul. Vzápětí už k využití přesilovky došlo, ve skrumáži před Řehořem se nejrychleji zorientoval Sklenička a pohotově dopravil podruhé puk do branky. Na trestnou lavici poprvé usedl i domácí hráč, v první minutě oslabení udržel hosty mimo domácí obranné pásmo svými drzými kousky Špirko, následně už se Jihlava dokázala usadit v útoku, ke střelám se dostávali především Ficenc a Hradecký, nakonec nejvážněji vypadal pokus Hanzala doplněný dorážením před Volkem. Dvojnásobná početní výhoda málem dostala mezi střelce Jana Kloze, jenže Řehoř do jeho pokusu z první stihl sáhnout. Jihlava v závěru třetiny přestala působit tak odevzdaným dojmem, hrozila hlavně z protiútoků, jenže pak si šel na pět minut sednout Hradecký za zákrok na Hanzla, sedmou přesilovku Lvů přerušila siréna.

Když Zeman jen těsně minul střelou od modré horní růžek, vypadalo to, že pětiminutové vyloučení zůstane nepotrestáno, jenže od modré napřáhl Bolf, trajektorii puku přeťal a pozměnil Šagát, aby se rovněž zapsal do listiny střelců. Korigovat stav neumožnil hostům Volke, když přikryl puk těsně před dojíždějícím Bakusem. To byl všeho všudy jediný okamžik, kdy musel v přesilovce hostí pozorně zasáhnout. Heslem nejlepší obrana je útok, se totiž opět řídili Špirko i Dragoun, a ačkoliv neohrozili jihlavskou bránu, alespoň zdrželi hosty dost dlouho v jejich třetině. Jak se nakládá s početní výhodou, musel vzápětí ukázat Dukle Šagát, když vypálil od modré, Sklenička se ani nehnul, puk mu prošel mezi nohama a doplachtil do sítě, aniž by ho Řehoř zahlédl. Kloz dokázal sám projít až před brankáře a položit ho na led, jenže puk už dostatečně nezvedl. To, co si dovolili Sklenička s Prorokem a Dragounem, už připomínalo exhibici. Důsledné napadání, zisk puku, přihrávka na Proroka, který ještě vracel k opačné tyči, u níž byl ale Dragoun nedovoleně atakován. Přesilovou hru korunoval bezchybnou střelou Klobouček a navýšil tak stav na 7:0. Rozjetý stroj na góly už nebylo možné jen tak zastavit a ušetřit něco do příštích zápasů, Prorok objel branku, nabil Špirkovi a ten střelou z první už nepřekonal Řehoře, ale Vajnera, jenž ho vystřídal. Jihlava přeci jenom dokázala domácím trochu pokazit radost, když Hanzal využil přesilovou hru a připsal pro Duklu alespoň čestný zásah. Utkání skončilo za stavu 8:1.

Bedřich Ščerban (HC Dukla Jihlava): V tomto zápase není co hodnotit. My jsme zde dnes nebyli. V zápase není ani co bych vyzdvihnul. Prohrávali jsme osobní souboje, byli jsme slabí před brankou a měli jsme příliš mnoho vyloučených.
Miloslav Hořava (HC Slovan Ústečtí Lvi): To byl první zápas, kdy jsme dokázali gólově vyjádřit svoji převahu. Výhra byla naprosto zasloužená. Z utkání máme tři zraněné. Čaloun dostal mimo hru ránu do hlavy, teď je na pozorování v nemocnici a Hanzl má přeražené zuby. U Orcta se jedná o naraženou krční páteř.