Ú s t í n/L. - Podobný začátek, jako minulý zápas proti Hradci Králové, mělo ústecké vystoupení na chomutovském ledě. Lvi se opět rychle dostali do třígólového vedení, tentokrát jim k tomu stačilo pouhých šest minut úvodní třetiny. Poté už však pálili ostrými pouze Chomutovští. Ke ztrátě ale tentokrát nedošlo, jen dva góly pustil za svá záda gólman Zdeněk Orct, který tak prožil úspěšnou premiéru v dresu Slovanu. Lvi vrátili Chomutovu porážku na domácím ledě z úvodu sezóny.
st 5. 11. 2008
Piráti Chomutov
2:3 0:3, 1:0, 1:0

Branky a nahrávky: 30. Skořepa (Pulpán, Gombár), 52. Míka (Gombár, Skořepa) - 4. Dragoun (Mikulík), 5. Čaloun (Prorok), 6. Bolf (Šagát, Špirko). Rozhodčí: Fraňo - Rozlílek, Sichrovský. Vyloučení: 4:8. Využití: 2:0. Diváci: 3014. Střely na branku: 31:28. Průběh utkání: 0:3, 2:3.

Piráti Chomutov: Cikánek - Pulpán, Toivonen, Trefný, Všetečka, Višňák, Bombic, Chmelíř, Mazanec - Gombár, Skořepa, Míka - Mikšovic, Hlinka, Jíra - Tauš, Charousek, Jeslínek - Malát, Domin, Fábry.

Ústecký Slovan s.r.o.: Orct - Bolf, Tůma, Klobouček, Zeman, Němeček, Macháček, Pojkar, Novotný – Šagát, Dragoun, Sklenička – Čaloun, Špirko, Heřman – Janků, Novák, Pazourek – Šaffer, Mikulík, Prorok.

Krajské derby a zároveň šlágr kola. To bylo utkání mezi Chomutovem a Ústím nad Labem. Hektický začátek a dramatický konec. Nicméně i prostřední část utkání byla velice pohledná. Za pozornost stála především druhá a třetí třetina, ve kterých se hra přelévala ze strany na stranu a divák měl opravdu na co koukat.

Nešťastná první třetina pro domácí hokejisty, především pak pro chomutovského gólmana Lukáše Cikánka, pravděpodobně rozhodla celý zápas. Někteří diváci ještě ani nedošli na svá místa a v chomutovské brance byly již tři góly. Domácí začali velice volně. Toho Lvi využili a dokázali lehce překonat jednoduchou kombinací domácí obranu a následně vstřelit branku. První gól Lvů vstřelil Michal Dragoun, který si najel až za kruhy a z velkého úhlu překonal Cikánka, který zřejmě nevěděl kde puk skončil a nešťastně si ho doklepl do branky – 0:1. Domácí se ani nestačili rozkoukat a za Cikánkem se rozsvítilo červené světlo podruhé. Tentokrát dostal Jan Čaloun přesnou přihrávku před branku a střelou pod lapačku překonal domácího gólmana – 0:2. Dvacet sekund nato, v čase 5:08, zvýšil vedení Lvů Lukáš Bolf. Ten vystřelil z mezikruží a Cikánkovi nedal šanci – 0:3. Nicméně domácí gólman měl zastíněný výhled hned dvěma ústeckými hráči. Trenér domácích Pešout si vzal oddechový čas. Jistě se mu honilo hlavou, zda-li má vystřídal gólmana, ale jenom Cikánkova chyba to nebyla a tak k tomuto kroku nepřistoupil.

Ve zbytku třetiny měli puk na holích především Ústečtí, kteří nenechali domácí hrát ani v jejich přesilovce. Chomutovští měli problémy s rozehrávkou a s přechodem do útočného pásma, kde se v této třetině moc „neohřáli“. Zvýšit stav utkání mohli v 15. minutě opět hosté, kdy se před Cikánkovu branku dostal sám Novák. Toho však domácí brankář vychytal.

Přestávka domácím určitě prospěla. Ne snad, že by byli unavení, ale spíše zaskočeni těmi třemi brankami z úvodu první třetiny. Hned ze začátku se před Orcta dostali Jíra s Mikšovicem, ale brankář hostí byl připraven. Z protiútoku se pak ke střele dostal ústecký Mikulík, Cikánek byl ovšem na místě. Ve 24. minutě se do samotného úniku dostal Špirko, ale Cikánek jeho blafák s přehledem zneškodnil. Chomutovští se dostávali do hry, a rozhodně nechtěli hostům dát 3 body zadarmo. To potvrdil i kapitán domácích Hlinka, který vyslal nebezpečnou střelu, se kterou si Orct s pomocí spoluhráčů poradili. Ve 30. minutě se dočkali i domácí. Střelu Pulpána Orct dokázal vyrazit pouze před sebe, kde byl důsledný Zdeněk Skořepa, který se nemýlil – 1:3. Ve zbytku třetiny dominovali domácí, především pak na úplném konci třetiny, kde hosty výrazně podržel gólman.

Chomutovští ve třetí třetině nepolevili a Lvi se povětšinu závěrečné části bránili. A to, i když byli domácí ve čtyřech. Domácí si vytvořili velký tlak, ovšem obrana Lvů mařila střelecké pokusy domácích. V 52. minutě se Chomutovští dotáhli na rozdíl jedné branky. Na konci přesilové hry našel Jiří Gombár před brankovištěm najetého Petra Míku, který vtěsnal puk mezi Orctovy betony – 2:3. Domácím nescházel k vyrovnání mnoho. Hned v další minutě se ke gólové příležitosti dostal Skořepa, který nedokázal trefit poloodkrytou branku Lvů. Velké problémy měl Orct také s Jírovou střelou, po které gólman hostů se štěstím puk zalehl. Rychlý protiútok nedokázal na druhé straně využít Janků. Chomutovští ke konci třetiny hráli bez brankáře, ale i přes to již branku nevstřelili, a tak utkání skončilo 2:3 ve prospěch Lvů.

Martin Pešout, trenér KLH Chomutov: Pro každé mužstvo je těžké prohrávat v šesté minutě 0:3 ze tří střel, ale takový je hokej. Jsem rád, že jsme se s tím poprali a že jsme to před skvělými fanoušky nezabalili a že jsme ukázali, že jak Chomutov, tak Ústí mají na to hrát extraligový hokej. Po time-outu jsme se trošku probrali a začali jsme něco konečně hrát. Škoda jen, že jsme v závěru nevytěžili ze šancí ten vyrovnávací gól. Veřím, že tento zápas mužstvo zocelí a že budeme pokračovat v těch výkonech, co jsme předváděli dosud.

Miloslav Hořava, trenér HC Slovan Ústí nad Labem: Musím hráče pochválit za bojovnost, za touhu vyhrát. V zápase jsme skoro dojeli na šance, Chomutov jel čtyři samostatné nájezdy, ale Zdeněk Orct chytal výborně. Měli jsme několik šancí před brankou, ale naším nedůrazem jsme je neproměnili.