Ú s t í n/L. - Ústečtí Lvi pokračují na vítězné vlně. Další skalp si tentokrát připsali v rámci 16. kola v Havlíčkově Brodě. Jak už se pomalu stává na ledě soupeře tradicí, ústečtí hokejisté inkasovali jako první gól, na který ještě v první třetině dokázali odpovědět. I ve druhém dějství šli Rebelové do vedení, ale Slovan díky trefám Zemana a Šagáta zápas otočil. V poslední třetině se snažili domácí o vyrovnání, ale Čaloun přidal v závěru čtvrtý gól do prázdné brány.
st 22. 10. 2008
HC Rebel Havlíčkův Brod
2:4 1:1, 1:2, 0:1

Branky a nahrávky: 5. Martinka (Holec), 22. Ondráček (Křišťan) - 12. Janků (Zeman), 33. Zeman (Špirko, Janků), 34. Šagát (Tůma), 60. Čaloun (Novák). Rozhodčí: Kočí - Machálek, Škach. Vyloučení: 4:8. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1200. Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:4.

HC Rebel Havlíčkův Brod: Neruda - Vyhlídal, Špelda, Šulc, Václav Němec, Pavlík, A. Jelínek, Borůvka, Soldán - Křišťan, Holec, Kraučuk, Hadrava, Třetina, Stromko, Dušátko, Vojtěch Němec, Ondráček, Svoboda, Rusnák, Martinka

Ústecký Slovan s.r.o.: Salfický - Novotný, Tůma, Klobouček, Zeman, Němeček, Vágner, Pojkar, Bolf - Šagát, Mikulík, Sklenička - Janků, Novák, Pazourek - Čaloun, Špirko, Heřman - Kloz, Havlíček, Šaffer.

Do Havlíčkova Brodu ve středu přijelo Ústí nad Labem, které v minulém kole vyhrálo v Mostě 3:2. Rebelové na domácím ledě podlehli tabulkově slabší Kadani 1:2. Favoritem zápasu bylo Ústí, ale na papírové předpoklady se hokej nehraje…

V 1. třetině začali Rebelové dobře narozdíl od minulého zápasu s Kadaní. V 5. minutě rozjásal Kotlinu po přihrávce Miroslava Holce LUKÁŠ MARTINKA – 1:0. Domácí hráli aktivní hokej, dařilo se jim napadat ústeckou rozehrávku a nepouštěli hosty do větších šancí. V 11. minutě se nechali zbytečně vyloučit hned 2 hráči v havlíčkobrodském dresu. Ve 12. minutě toho využil PAVEL JANKŮ, který dostal puk za záda Nerudy po střele Jiřího Zemana. Hra měla rychlý spád, nekouskovala se neustálým přerušováním jako v jiných zápasech. Další branka už k vidění do konce třetiny nebyla a hráči šli do kabin za nerozhodného stavu 1:1.

Ve 2. třetině měli výborný nástup domácí hokejisté. Ve 22. minutě se po Radimu Křišťanovi dostal k puku MARTIN ONDRÁČEK, který dostal puk za záda ústeckého gólmana Salfického – 2:1. Ve 27. minutě měli Rebelové k dispozici přesilovou hru 5 na 3, ale další gól se jim vstřelit nepodařilo. Hosté chtěli brzy vyrovnat a dostávali domácí pod tlak. Ve 33. minutě JIŘÍ ZEMAN krásnou ranou od modré propálil vše, co mu stálo v cestě – 2:2. To Nebylo ze strany Ústí nad Labem vše. Ve 34. minutě vpádu dostal puk do opuštěné brány MARTIN ŠAGÁT a hosté se dostali poprvé v zápase do vedení – 2:3. Po 2 třetinách mělo Ústí nad Labem jednobrankový náskok.

Do 3. třetiny nastoupili domácí s velkou chutí vyrovnat, což dokázal po 41 sekundách Miroslav Třetina, který v obrovské šanci nedostal puk nad Salfického levý beton. Ve 45. minutě střílel od modré čáry Borůvka a jeho střela zazvonila na pravou tyč brány. Rebelové se snažili ze všech sil vyrovnat. Bohužel jim chybělo i potřebné štěstí. Hosté ze severu Čech mohou děkovat hlavně svému gólmanovi Dušanovi Salfickému, který byl po celý zápas jejich velkou oporou. Při závěrečné power-play pečetil výhru Ústí střelou do prázdné brány JAN ČALOUN. Ústí nad Labem si tak odvezlo 3 body z havlíčkobrodské Kotliny.

Jan Votruba (Ústí nad Labem): My jsme hráli v poslední době dost zápasů a měli jsme trochu obavy, protože Havlíčkův Brod je velmi kvalitní tým a má mladé družstvo, které hraje dobře do těla. To nám nevyhovuje a potvrdilo se to na začátku zápasu, kdy se zaslouženě domácí dostali do vedení po našem vlažném úvodu. Od poloviny zápasu jsme se dostali do zápasu a začali jsme hrát o něco lépe. Ve třetí třetině soupeř dobře nahazoval puky, zavíral prostor u mantinelů a hrál dobrý hokej. My jsme se dostali do vedení, které jsme se štěstím udrželi. Dnes by byl spravedlivý pro domácí bod. My jsme ale nakonec rádi, že si vezeme domů 3 body.

Petr Novák (Havl. Brod): My jsme poslední zápas s Kadaní nehráli nijak krásný hokej. Dnes jsme podali dobrý výkon a i když jsme měli problémy se sestavou, tak jsme sahali po bodu. Bohužel jsme v závěru dostali gól do prázdné branky. Musím naše hráče pochválit, zápas nás stál hodně sil. Nemoce hráčů nám asi vzali trochu energie, které jsme pak potřebovali k dojíždění puků u brány soupeře v závěru zápasu. Někteří hráči byli možná přetěžovaní. Sílu na závěrečný tlak jsme měli, ale chybělo nám i střelecké štěstí. Zaslouženě jsme asi prohráli, ale kdybychom měli bod, tak by se asi nikdo nedivil.