Ústečtí Lvi pokračují na vítězné vlně. Ani hokejisté Olomouce je ve Zlatopramen aréně nedokázali zastavit, i když předvedli sympatický výkon a několikrát domácím zle zatápěli, Lvy nerozhodila ani branka na 2:3 v poslední vteřině druhé třetiny. K sedmé výhře v řadě je nakonec nasměroval přesilovková trefa Jana Čalouna dvě minuty před koncem. Takhle úspěšnou sérii zažil Slovan naposledy na jaře 2007!
so 18. 10. 2008
HC Olomouc
4:2 2:1, 1:1, 1:0

Branky a nahrávky: 5. Janků (Klobouček, Novák), 12. Špirko (Němeček, Čaloun) 37. Šagát (Dragoun, Sklenička), 58. Čaloun (Špirko, Pojkar) – 16. Davídek (Kříž, Ministr), 40. Kříž (Ministr). Rozhodčí: Petružálek – Brejcha, Šmíd. Vyloučení: 5:9. Využití: 2:1. Diváci: 2200. Střely na branku: 44:37. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Salfický – Tůma, Macháček, Zeman, Klobouček, Němeček, Vágner, Pojkar – Šagát, Dragoun, Sklenička – Janků, Novák, Pazourek – Čaloun, Špirko, Heřman – Kloz, Havlíček.

HC Olomouc: Žigárdy – Kříž, Ondrůšek, Bartoň, Nedbálek, Kudělka, Ostrčil, Janáček – Davídek, Ministr, Ondráček – Smejkal, Brančík, Zbořil – Sakrajda, Čuřík, Řípa – Bordowski, Matějka, Žajgla – Sršeň.

Ústečtí jako by nastoupili do zápasu poučeni z minulého trápení, které předvedli proti slabšímu soupeři na domácím ledě. Na první ohrožení branky hostí nenechal diváky dlouho čekat Šagát, když vyslal zajímavou střelu od boku po vhazování v útočné třetině. Olomoučtí pořádali v obraně den otevřených dveří, ochotně za sebe pustili Janků, který tak jel proti Žigárdymu sám, ale ten mu včas postavil do cesty beton. O něco později dovolili průnik před gólmana i Heřmanovi, jeho střela zápěstím se také neujala. Šanci na reparát dostal Janků v přesilovce a střelou z pravého kruhu k bližší tyči prospěl na výbornou – 1:0. Poté se osmělili i hosté, Řípovu střelu Salfický nezachytil, ale puk se svezl mimo branku. Olomouckou obranu opět přiváděly k zoufalství neuvěřitelné kombinace první pětky, Skleničkovu dorážku Macháčkovy střely ale Žigárdy zlikvidoval a vzápětí v totožné situaci vychytal i Nováka. Hosté se dostávali do útoku zejména v přesilových hrách, dvakrát pálil od modré Bartoň. Už ve hře čtyři proti čtyřem dostal Špirko pas za obranu, Žigárdy se vrhl k ledu, jenže specialista na tyto situace zvedl puk do růžku – 2:0. Salfický na druhé straně si zatím se všemi střelami z uctivé vzdálenosti bez problémů poradil, ale v závěru třetiny přišla přesilová hra hostů, v níž Kříž pálil od modré a Davídek jeho střelu tečoval – 2:1.

Úvod druhého dějství dohrávali hosté v početní výhodě a opět o sobě dal vědět Davídek, tentokrát z bezprostření blízkosti nepropasíroval puk přes Salfického beton. Vstřelený gól přidal Olomouckým na rychlosti, drzosti i důrazu. Řípovi nechybělo málo, aby do branky natlačil puk i se Salfickým, ale to by se proti němu nesměl postavit Klobouček. Hosté navíc důsledně bránili střední pásmo a cestu do útoku Lvům znepříjemňovali i dobrým napadáním. V přesilové hře nechali ale otevřená vrátka pro Nováka, jeho únik stopnul nekompromisně Žigárdy. Oproti tomu Řípa s Čuříkem pořádně zamotali hlavy domácí obraně, druhý z nich se dostal až ke střele, jenže odkrytý horní růžek Salfického branky netrefil. Sakrajda tak dlouho kroužil útočným pásmem, až zkusil bekhendovou střelu, jíž domácí jednička ukryla v lapačce. Na opačném konci kluziště vypálil Pojkar od modré, vyražený puk dostal pod Žigárdyho Pazourek, ale olomoucký brankář ho dál nepustil. Skleničkův důraz, Dragounova příhra a Šagátova bekhendová klička, přesně to vedlo k třetímu gólu v olomoucké síti – 3:1. Jenže zakázané uvolnění tři vteřiny před koncem třetiny stačilo hostům k signálu po buly a bezchybné střele Ondřeje Kříže, gól do šatny je tak opět posunul na dostřel.

Poslední třetinu opět začali aktivněji hosté. Sršeň s Bordowskim se postarali o pořádný závar před domácím brankovištěm, puk nakonec odplachtil mimo nebezpečné území. Dvě slepené přesilovky pomohly Lvům do útočného pásma. Hosté zodpovědně bránili, nejnebezpečnější situace tak vznikla až v závěru. Ze skrumáže po Heřmanově jedovce se ale domácím puk vydolovat nepodařilo. Útočník s devadesát jedničkou si situaci ještě zopakoval, ale tentokrát byl v nevýhodnější pozici blíže mantinelu a Žigárdy vyrazil puk za branku. Křížovi se zřejmě po ústeckém ledu už stýskalo, Salfický měl opět plné ruce práce s jeho prudkou a navíc přesnou střelou od modré. Novák zase prokázal, že se v tlačenici vyzná, proklouzl mezi olomouckými obránci, ale v pádu nezacílil přesně. Do podobné pozice dostali vzápětí spoluhráči Brančíka, ten měl více času na zakončení a Salfický si tak musel sáhnout na puk. Dvě a půl minuty před koncem se Davídek dopustil zbytečně hrubosti, způsobil krvavé zranění Heřmanovi a šel si sednout na čtyři minuty. Lvi takto darované výhody neváhali využít, Špirko se dostal k puku před brankou mezi dvěma obránci, kteří byli zřejmě přesvědčeni, že mají puk bezpečně ve své moci, přihrál nakrátko Čalounovi a ten už jen usměrnil puk do odkryté branky. Poslední dvě minuty si domácí ohlídali, konečné skóre zápasu zůstalo na 4:2.

Petr Fiala (HC Olomouc): Začali jsme hrozně bojácně a domácí nás svou kombinační hrou přehrávali. Teprve až za stavu 2:0 jsme začali být důstojným soupeřem. To už ale bylo pozdě. I když jsme to ještě nějakým způsobem zkorigovali na rozdíl jednoho gólu, tak měli domácí stále navrch.
Miloslav Hořava (HC Slovan Ústečtí Lvi): Dnes to byl opět velice těžký zápas. Olomouc je výborné mužstvo, fyzicky velmi dobře připravené. Soupeř dobře napadal, tam může být jedna špatná přihrávka nebo pohyb a hned je z toho šance. Je to náročný hokej, který bere hodně síly. Jsem rád, že jsme to zvládli, akorát mě trochu mrzí ty šance, které se nám stále nedaří proměňovat. Snad se nám to podaří zlepšit.