Ú s t í n/L. - Ústečtí Lvi na domácím ledě vydolovali další tři body. Souboj 11. kola s nováčkem z Benátek nad Jizerou měl tradiční průbeh zápasů Lvů v letošní sezoně. Nadmíru dobrý nástup Ústí přivál už v první třetině tříbrankový náskok. Místo navýšení při převaze a šancích ve druhé části, však následovala opakující se bolest žlutomodrých: Zahozené příležitosti a trest soupeře. Jediný úspěch hostů však přesto Ústecké na poklidné jízdě utkáním neohrozil. Popáté v sezoně se trefili Jan Heřman a Martin Šagát.
st 8. 10. 2008
HC Slovan Ústí nad Labem
HC Benátky nad Jizerou
3:1 3:0, 0:1, 0:0

Branky a nahrávky: 13. Heřman (Špirko, Havlíček), 13. Šagát (Mikulík, Tůma), 16. Janků (Klobouček, Pazourek) – 39. Hruška (Drábek). Rozhodčí: Pešina – Jílek, Jindra. Vyloučení: 6:8, navíc Bárta (BNJ) TS - HÁK. Využití: 2:1. Diváci: 2082. Střely na branku: 34:31. Průběh utkání: 3:0, 3:1.

HC Slovan Ústí nad Labem: Salfický - Pojkar, Tůma, Klobouček, Zeman, Němeček, Gýna, Vágner - Šagát, Mikulík, Sklenička - Janků, Pazourek, Kloz - Havlíček, Špirko, Heřman – Novák.

HC Benátky nad Jizerou: Fikrt – Derner, Harant, Drábek, Kajínek, Hrach, Ton, Špila – Špaček, Musil, Vantuch - Kudrna, Plodek, Hruška – Kadeřábek, Skořepa, Weiss – Jech, Kopic, Bárta – Pabiška.

Komentář

Kdo očekával, že Ústečtí Lvi svého soupeře skřípnou od prvních minut, mýlil se. Oboustranně rozpačitý začátek přerušil svou střelou benátský Ondřej Hruška, Salfický ale nemusel zasáhnout. To Fikrt se zapotil víc, když Havlíček našel Heřmana osamoceného před brankovištěm. Vyloženou příležitost připravil posléze třetí útok Slovanu. Špirko volil místo přihrávky Klozovi jedovatou střelu zápěstím na bližší tyč, exústecký brankář puk vyrazil jen k Zemanovi, ale ani jeho pohotová střela se nevešla mezi tyče. Salfický na druhé straně zůstával stále bez práce, sáhnout si na puk ho nepřiměl ani Vantuchův pokus od modré čáry. Skořepa už mířil lépe, ale jen do připraveného domácího gólmana. Domácí ale nenechali Benátky otrkat se v útoku, raději je zaměstnali v obraně a vyplatilo se jim to. Havlíček si v přesilové hře řekl na hranici kruhu o puk, vystřelil a vyražený puk nakonec do branky propašoval Heřman. O pouhých čtyřicet šest vteřin později uplatnili svůj důraz Mikulík se Šagátem. Vyražený pokus prvního z nich doklepl do branky druhý. Další využitá přesilovka poslala Lvy už do tříbrankového trháku, osm vteřin od vyloučení vystřelil Klobouček od modré čáry a puk šikovně tečoval Janků. Když Skořepa trefil bekhendem po buly tyč, rozešly se oba celky za stavu 3:0.

Úvod druhého dějství zase vlil více krve do žil Benátkám, stopkou jejich snažení v ofenzivě ale byla buď obrana Lvů, nebo zatím bezchybný Salfický. Nejzajímavější příležitost měl na své holi Bárta, neposedný puk z pravého křídla krotil domácí brankář s obtížemi. V sedmé minutě zahrozili i Lvi, puku se před Fikrtem zmocnil Janků, ale byl příliš blízko na to, aby měl šanci proti brankáři, který obvykle kryje záda Milanu Hniličkovi v Liberci. Špirko s Havlíčkem a Skleničkou vyšachovali sérií krátkých přihrávek jak bránící čtveřici hráčů, tak benátského gólmana, na poslední chvíli se ale Špirko slitoval a akci pozastavil, Fikrt se tedy už proti střele Havlíčka dokázal správně postavit. A slovo si opět vzali hosté. Domácí obrana ale vykryla Vantuchův únik tak svědomitě, že když dojel k Salfickému, nezbylo mu nic jiného než puk odevzdat, protože do lepší střelecké pozice nebyl puštěn. Necelé dvě minuty před koncem ukázali i Benátčané, jak rychle lze zužitkovat přesilovku. Hruška najel do pásma a zápěstím střílel přes obránce Němečka, puk doplachtil až do horní části domácí branky. Asistenci si připsal Václav Drábek a jistě pro něj znamenala satisfakci za předchozí tři vyloučení v řadě a nepříliš přátelské pokřiky fanoušků. Druhou třetinu vyhrály Benátky 1:0.

V prvních minutách poslední dvacetiminutovky zasahoval opět častěji Salfický, žádná ze střel, jimž se musel postavit do cesty, ale nebyla výrazně nebezpečná. Nejaktivněji si počínal čtvrtý útok hostů, Kopic a Bárta se dobře doplňovali před brankou Lvů, ale její strážce puk zkušeně podržel. Janků se opět vytáhl jako vynikající bruslař, zavezl bleskurychle puk do pásma a přenechal ho Němečkovi, jeho dělovka ale nedostala šanci prověřit pevnost sítě za Fikrtovými zády. Zbyněk Sklenička dojížděl Vágnerovo nahození a přitom zvládl poslat na led i obránce, jenž se mu postavil do cesty. Výsledkem byla menší strkanice před brankou hostí. Se stoupající únavou Lvů, kteří hráli na tři útoky, se množily i chyby. Nejprve se Hruška nedostal k přihrávce na najíždějícího Kudrnu a sám byl už příliš z úhlu na to, aby si ho Salfický nepohlídal. Vzápětí proklouzl jako nůž máslem útočnou třetinou Špaček, Salfický dokázal vleže vyrazit zvednutý puk. Někteří hráči našli ale ještě dost sil. Heřman ujel obraně Benátek, Bárta musel zatáhnout za záchrannou brzdu, jenže jeho hákování znamenalo nařízení trestného střílení. K tomu se postavil osvědčený exekutor Špirko, tentokrát to zkusil mezi nohy, ale Fikrt na poslední chvíli puk vyrazil. Branku ve třetí třetině nepřinesla ani závěrečná power play hostů vylepšená o dvojité vyloučení z řad Lvů.

Ohlasy trenérů

Petr Haken (HC Benátky nad Jizerou): Odehráli jsme dobrý zápas. Rozhodlo se v první třetině, kde jsme dostali rychlé góly. Je to škoda, protože ve druhé i třetí třetině jsme hráli dobře. Tam jsme dostávali domácí i pod tlak, ale ujel nám tam hráč. Těžko teď říci, jestli to bylo nebo nebylo na trestné střílení. Domácí ho neproměnili, ale na nás potom přišel trochu útlum. Nakonec jsme měli šance i v powerplay. Měli jsme dost nemocných, tak jsme rádi, že nám Liberec vypomohl. Hráči, kteří za nás dnes hráli se ale hned vrací zpět.
Miloš Hořava (HC Slovan Ústečtí Lvi): Byl to těžký zápas, protože přijeli posílení o hráče Liberce. Bylo to hodně znát, ten zápas byl docela kvalitní. Pořád nás ale trápí koncovka, efektivita. To až se postupně zlepší, tak věřím, že bychom mohli předvádět lepší hokej. Co se týče zraněných, tak u Andreje Novotného se to hodně vleče, chodí zatím hrát za Děčín a až poznáme, že je připraven, chtěli bychom ho zařadit. Honza Čaloun je po nemoci, měl takový těžší průběh angíny, takže jsme nechtěli riskovat. Robin Hanzl má lehčí zranění a Martin Novák po těžkém zranění bude mimo ještě minimálně měsíc. U Ivo Proroka ještě pořádně nevíme, tam se teprve dozvíme, jestli se mu obnovilo zranění kolena nebo je to lehčí.

Fotogalerie

Sdílet článek na sociálních sítích

Tabulka

P. TÝM Z B
1. Litoměřice 48 104
2. Vsetín 48 97
3. Jihlava 48 92
4. Třebíč 48 92
5. Přerov 48 82
6. Sokolov 48 79
7. Slavia 48 78
8. Prostějov 48 77
9. Frýdek-Místek 48 75
10. Kolín 48 75
11. Poruba 48 74
12. Vrchlabí 48 74
13. Ústí n. L. 48 70
14. Šumperk 48 68
15. Benátky n. J. 48 48
16. Havířov 48 39
17. Kadaň 49 1

Hlavní partneři

Významní partneři

Partneři mládeže