Ú s t í n/L. - Střelecký apetit Ústeckých Lvů posledních přípravných duelů odnesl další extraligový celek. Poté, co Ústečtí zatížili pěti brankami litvínovské konto, odvezli si stejný příděl ze Zlatopramen arény hokejisté Kladna. Ti se však na korekci výsledku vůbec nezmohli. Souboj rozhodli Lvi kanonádou v prostřední periodě, ve které v rozmezí 27. a 36. minuty skórovali hned čtyřikrát. V součtu posledních tří mačů (ještě čtvrteční v Hradci Králové) se ústečtí střelci prosadili sedmnáctkát. V každém duelu se trefil Jan Čaloun.
út 19. 8. 2008
HC Slovan Ústí nad Labem
Rytíři Kladno
5:0 1:0, 4:0, 0:0

Branky a nahrávky: 14. Pojkar (Pazourek), 27. Sklenička, 32. Čaloun, 35. Kloz (Pazourek, Novák), 36. Sklenička (Mikulík). Rozhodčí: Hodek - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 8:5. Využití: 3:0. Diváci: 983. Průběh utkání: 5:0.

HC Slovan Ústí nad Labem: Salfický - Klobouček, Zeman, Němeček, Pojkar, Bolf, Šafar, Špila, Vágner, - Heřman, Šagát, Čaloun - Kloz, Pazourek, Novák - Sklenička, Mikulík, Přeučil, Prorok, Hanzl, Gýna.

Rytíři Kladno: Orct - Nádašdi, Hájek, Skrbek, Srdínko, Hořava, Pavlas, Šmach, Trončinský - Procházka, Patera, Diviš - Bělohlav, Tenkrát, Kalla - Tomajko, Čurilla, Frolík - Rudovský, Steiler, Kuchler.

Komentář

Jako první zahrozili hosté, Tenkrát však zblízka Salfického nepřekonal. Z následné akce na druhé straně vyzkoušel Orctovu pozornost nebezpečnou střelou Novák. Poté se hostům naskytla výhoda přesilové hry, Paterova formace Lvům řádně zatopila, gól ale nezaznamenala. Ve 13. minutě se přesilovka naskytkla i Lvům, a ti s ní naložili lépe. David Pojkar dostal přihrávku na modrou a tvrdou střelou nedal Orctovi šanci. Blízko ke druhému gólu byl Jan Kloz, který dostal ideální přihrávku od Němečka, kladenský gólman však s vypětím všech sil znemožnil puku cestu do brány.

Úvod druhé části přinesl další, v pořadí už třetí, přesilovku Kladna, ve které byla opět nebezpečná hlavně sehraná Paterova formace. Dušan Salfický však i nadále držel čisté konto. To následná druhá ústecká přesilovka znamenala druhý gól za zády Orcta, kterému se pod tlakem nepodařilo rozehrát puk za bránou a pro Zbyňka Skleničku nebylo velkým problémem zvýšit na 2:0. Ve 33. minutě se měnilo skóre potřetí. Heřmanova střela orazítkovala pouze tyč, u odraženého puku byl jako první Jan Čaloun, který z úhlu zamířil přesně do odkryté branky Orcta. O tři minuty později se opět radovali Lvi, Pazourek v přesilovce predložil gólovku Janu Klozovi, který už podruhé nezaváhal a rozvlnil síť v kladenské brance počtvrté. Ani ne o minutu později vybojoval u mantinelu puk Mikulík, předložil přihrávku Zbyňku Skleničkovi, který rychlým švihem trefil přesně vzdálenější růžek a zvýšil tak už na 5:0.

Ve třetí třetině už se za rozhodnutého stavu snažili Ústečané předvádět pohledné akce, což se ale příliš nelíbilo hostům, kteří ve hře dosti přitvrdili. Lvi byli aktivnější při hře v plném počtu a Kladenští nebezpeční především v přesilových hrách. V závěrečných minutách byla zřetelná snaha Středočechů na vstřelení alespoň čestného gólu, Dušan Salfický však žádný ze střeleckých pokusů za svá záda nepustil a vychytal tak svou první nulu v ústeckém dresu.

Fotogalerie

Sdílet článek na sociálních sítích

Tabulka

P. TÝM Z B
1. Třebíč 24 60
2. Litoměřice 24 53
3. Sokolov 25 50
4. Jihlava 24 47
5. Vsetín 22 45
6. Prostějov 24 45
7. Slavia 24 42
8. Přerov 23 41
9. Vrchlabí 23 41
10. Frýdek-Místek 26 39
11. Šumperk 25 35
12. Ústí n. L. 25 35
13. Kolín 25 33
14. Poruba 23 32
15. Benátky n. J. 25 29
16. Havířov 24 24
17. Kadaň 48 0

Hlavní partneři

Významní partneři

Partneři mládeže