L i t v í n o v, Ú s t í n/L. - Ústečtí Lvi poprvé v letním Tipsport Hockey Cupu dokázali zvítězit. V Litvínově v utkání s řadou obratů se nakonec radovali po úspěšném prodloužení, které zlomil brankou na 5:4 Václav Novák. Lvi vedli dvoubrankovým rozdílem už po první dvacetiminutovce, v třetí třetině však domácí třemi brankami v rozmezí čtyř a půl minut vývoj převrátili a kráčeli k zisku tří bodů. Jenže Slovan si Čalounovým gólem 12 vteřin před koncem při power play vynutil prodloužení.
po 18. 8. 2008, Zimní stadion Ivana Hlinky
HC Verva Litvínov
4:5 1:3, 0:0, 3:1 - 0:1

Branky a nahrávky: 17. Reichel (Šlégr), 49. Mach (Švarný), 51. Kroupa (Jánský), 53. Lukeš (Bahenský) - 10. Havlíček (Hanzl), 13. Hanzl (Havlíček), 17. Heřman (Čaloun), 60. Čaloun (Němeček), 62. Novák (Pazourek). Rozhodčí: Jebavý - Svoboda, Lhotský. Vyloučení: 5:4, navíc Mikulík (UNL) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 910. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 4:3, 4:5.

HC Verva Litvínov: Hübl - Walter, Šlégr, Kroupa, Stříteský, Punčochář, Kubát, Vobořil, Švarný - Jánský, Hübl V., Trávníček, Bahenský, Reichel, Lukeš, Mach, Rindoš, Černý, Zíma,Vrtek, Anders

Ústecký Slovan s.r.o.: Fiala - Klobouček, Zeman, Špila, Vágner, Němeček, Pojkar, Šafář, Bolf - Heřman, Šagát, Čaloun - Kloz, Pazourek, Novák - Sklenička, Mikulík, Přeučil - Gýna, Hanzl, Havlíček

Do třetího pohárového zápasu vstoupili Ústečtí Lvi s novou obranou dvojicí. Z pražské Sparty jsou v klubu na testech Lukáš Bolf a Jan Šafář. Poprvé se sestavě objevil i nadějný junior Ondřej Havlíček, který se ukázal ve velmi dobrém světle.

V prvních minutách mířily na gólmany střely spíše zahřívací. Diváci se prvního gólu dočkali v 10. minutě, po závaru před Hüblem našel přesně Hanzl hůl Ondřeje Havlíčka, který zblízka prostřelil litvínovského gólmana. Lvy gól očividně povzbudil a už ve 14. minutě rozjásali hrstku příznivců podruhé. A znovu u toho byla stejná juniorská dvojka, tentokrát v opačném pořadí. V přečíslení dva na jednoho předložil v ideální pozici puk Havlíček Robinu Hanzlovi, který prostřelil Hübla podruhé. I v dalších momentech byli lehce aktivnější hosté, ale udeřilo i na druhé straně. Po vyhraném buly tečoval Robert Reichel Šlégrovu střelu za bezmocného Fialu. Ani ne o minutu později ale svítil na tabuli opět dvougólový rozdíl. Jan Čaloun nalezl krásnou křížnou přihrávkou zpoza brány Jana Heřmana, který trefil přesně.

Ve druhé části se oba týmy začaly soustředit spíše na obranou činnost. Nejprve byli aktivnější Lvi, s přibývajícími minutami však byl zaměstnanějším gólmanem exlitvínovský Fiala. V této dvacetiminutovce se diváci gólu nedočkali.

Do třetí části vstoupili domácí jako vyměnění a zdálo se být jen otázkou času, kdy se jim podaří snížit. Tento moment přišel v 49. minutě, Martin Mach zblízka nadvakrát prostřelil jinak dnes výborně chytajícího Fialu. 50. minuta přinesla vyrovnání, přesilovkový projektil Vlastimila Kroupy od modré skončil až v bráně ústeckého gólmana. Ani to však nebylo z litvínovské strany vše. Obrat dokonal sedm minut před koncem František Lukeš, který přes ležícího Fialu dorazil střelu Bahenského. Už se zdálo, že Lvi odjedou s prázdnou, vyšel však pokus se šesti muži v poli. Střelu Němečka od modré šikovně tečoval Jan Čaloun a 12 sekund před koncem vyrovnal.

V prodloužení nejprve neproměnili nadějné šance Lukeš a na druhé straně Mikulík, poté přišla chvíle Václava Nováka, který dostal ve středním pásmu přihrávku od Pazourka, proklouzl mezi dvěma obránci a střelou mezi Hüblovy betony rozhodl o zisku bonusového bodu pro žlutomodré.