čt 6. 3. 2008, Tipsport arena
Bílí Tygři Liberec
4:3 1:0, 1:1, 2:2

Branky a nahrávky: 16. Skalický (Hobza, Liška), 31. Bezděk (Zákoutský, Křišťán), 47. Liška (Hobza), 59. Skalický - 28. Salač (Procházka), 42. Brož (Novák), 43. Svitavský (Regner, Salač). Rozhodčí: Jílek - Nepomucký, Žemlička. Vyloučení: 9:7, navíc Vernek (UNL) 10 min NESP. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 53. Střely na branku: 33:33. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 4:3.

Bílí Tygři Liberec: Blažíček - Drbohlav, Kolmann, Zákoutský, Přibyl, Hobza, Diviš, Hataš - Burtňák, Krišťan, Skalický, Vopálka, Kedršt, Mizerík, Jágr, Kopic, Vařecha, Bezděk, Peřina, Liška, Lemfeld.

Ústecký Slovan s.r.o.: Hiadlovský - Brož, Mizera, Procházka, Zukal, Šimon, Müller - Bacovský, Hadbavný, Hanzl, Novák, Regner, Salač, Slavíček, Svitavský, Vernek, Šrámek.

Do utkání vstoupili lépe domácí Tygři. Svým aktivním přístupováním k hráčům hostí dělali Ústí nad Labem problémy. Zápas měl rychlý spád, hrálo se nahoru dolů, ale ani jeden z týmů si nedokázal vypracovat jasnou gólovku. Když už se přeci jen dostali domácí do útoku, zastavil je velmi dobře chytající Hiadlovský. Ten držel čistý štít až do šestnácté minuty, ve které se přesně trefil Michal Skalický. Po první části tedy svítil na výsledkové tabuli stav 1:0.

Prostřední část začala poměrně zostra. Aktivnější hosté Tygry zatlačili a z toho také pramenila v osmadvacáté minutě srovnávací branka Vlastimila Salače. Vyrovnaný stav ale netvrval dlouho. Již o tři minuty později poslal Tygry opět do vedení Libor Bezděk, který dorazil do prázdné klece střelu Zákoutského od modré. I po druhé třetině tak vedli domácí o jednu branku.

Do poslední části vlétli hosté z Ústí nad Labem jako uragán. Ve dvaačtyřicáté minutě se přesně trefil Vladimír Brož a o sedmdesát sekund později již hosté poprvé v utkání vedli. Přesně do černého namířil svůj pokus Jan Svitavský. S Libercem to v tu chvíli nevypadalo vůbec dobře, ale domácí hráči to nevzdali a z jejich snahy pramenila vyrovnávající trefa Tomáše Lišky, který poslal do branky kotouč s přispěním jednoho z obránců hostujícího týmu.

Když to již vypadalo, že utkání skončí po šedesáti minutách nerozhodně, dostali hosté dvě minuty před koncem možnost přesilovky. Ta je ale paradoxně stála velmi draho. Na modré vybojoval kotouč Michal Skalický a svůj samostatný únik nekompromisně zakončil do horní poloviny branky. Domácí si již vítězství pohlídali, i když hosté měli v pokračující přesilovce několik dobrých příležitostí ke skórování.