so 1. 3. 2008
Královští lvi Hradec Králové
6:3 3:0, 2:1, 1:2

Branky a nahrávky: 2. Jindřich, 8. Šimoníček (Pospíšil, Seidl), 12. Ropický (Berger), 34. Ropický (Berger), 38. Březina (Jindřich), 42. Dolana (Ropický) – 34. Hanzl (Brož), 48. Salač (Novák, Procházka), 52. Regner (Salač, Zukal). Rozhodčí: Vampola – Křivohlavý, Klouda. Vyloučení: 11:13, navíc Ježek (HKR) 5 + OK - Bacovský 10 min. OT, Svitavský (oba UNL) OK. Využití: 2:3. Diváci: 90. Střely na branku: 31:35. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 6:1, 6:3.

Královští lvi Hradec Králové: Brož – Novák, Spudil, Svoboda, Drtina, Ježek, Zelený, Kotrč – Ropický, Pospíšil, Bendík, Berger, Březina, Jindřich, Stehno, Šimoníček, Kubišta, Dolana, Pilař.

Ústecký Slovan s.r.o.: Dědek (12. Hiadlovský) – Procházka, Müller, Mizera, Šimon, Zukal, Brož – Osladil, Bacovský, Hanzl, Regner, Šrámek, Svitavský, Novák, Slavíček, Salač, Vernek, Chládek.

Úvod zápasu poznamenala rychlá první branka domácích. Po 71 vteřinách neudržel brankář Dědek nahozený kotouč a s dorážkou do prázdné klece si nelámal hlavu Ladislav Jindřich - 1:0. Hradečtí chtěli napravit zaváhání z prvního kola v Ostravě, jelikož každý získaný bod je pro ně potřeba. Dvoubrankový náskok získali v přesilové hře v 8. minutě, kdy přesnou kombinační souhru zakončil Jiří Šimoníček - 2:0. Ústí se v první třetině nedařilo prakticky nic a třetí branka Hradce na sebe nenechala dlouho čekat. Berger přihrával zpoza branky a Petr Ropický zamířil z mezikruží přesně, ačkoliv přihrávku zbrzdil jeden z hostujících obránců – 3:0. Dědek přepustil místo v brankovišti Hiadlovskému. První třetina se dohrála za převahy domácího celky, který byl v předbrankovém prostoru nebezpečnější.

Ve druhé části neměli domácí důvod se zbytečně hnát do útoku a k vidění tudíž nebylo tolik brankových příležitostí. Slovanu ke korekci stavu nepomohly ani přesilové hry, jelikož střely postrádaly buď přesnost, nebo hradečtí obránci pokryli dorážející soupeře. Do hry se tak začaly vkrádat spíše nepřesnosti v rozehrávce, než pohledné hokejové momenty. Hostující lavičce začaly pochodovat nervy, což vyústilo v několik slovních přestřelek s hlavním rozhodčím. Pro Hradec z toho rezultovala dvouminutová přesilovka 5 na 3, kterou následně sudí vykompenzoval alespoň na 4 na 3. Spíše než hokej v těchto fázích byla k vidění rozháraná hra z obou stran. Početní výhodu nakonec domácí využili. Hiadlovského překonal pěknou kličkou Petr Ropický - 4:0. Seznam vyloučených se utěšeně rozrůstal a pro Ústí z toho rezultovala krátká přesilovka 5 na 3. V té přišel první zásah Ústeckých Lvů, když Brože prostřelil Robin Hanzl - 4:1. Od čtvrté hradecké branky uplynulo pouhých 28 vteřin. Poslední slovo ale měli ještě do přestávky domácí. Ondřej Březina podnikl rychlý výpad po pravém křídle a tvrdou ranou trefil přesně k protější tyči – 5:1. Vášně na obou stranách se do druhé sirény naštěstí uklidnily.

I do třetího dějství měli lepší vstup hráči Hradce. Ve 42. minutě Ropický ideálně našel Romana Dolanu, který uspěl střelou do protipohybu – 6:1. I poté měl brankář Hiadlovský mnoho práce, hosté se do útoku dostávali jen sporadicky. Přesto se jim podařilo hrozící debakl zmírnit, a to díky dlouhým početním výhodám. Nejprve z dorážky v přesilovce 4 na 3 uspěl Vlastimil Salač - 6:2, a v 52. minutě ve dvouminutové přesilovce 5 na 3 stanul na konci kombinace Tomáš Regner - 6:3. Ústí dvě kontaktní branky zdravě nabudily a před Brožem bylo mnohdy rušno. Hradec se o síly navíc připravoval vlastní nedisciplinovaností. Ale v závěru zápasu už domácí komplikace nepřipustili, jelikož dohrávali ve výhodě dvou mužů v poli. Nakonec si připsali důležité vítězství v boji o záchranu.