Hradec Králové - Letošní sezona skončila pro ústecké dorostence krachem. Po zpackané základní části se nedokázali zmátořit ani v play-outu. V osmi zápasech urvali jediný bod a i po nadstavbové části skončili s velkým odstupem poslední. Tečku za nepovedenou sezonou udělal zápas v Hradci Králové. Východočeši nakročili k vítězství už v první třetině, kterou vyhráli 2:0. V druhé části nasypali Lvíčatům další čtyři branky a zápas se dohrával z povinnosti. V závěrečném dějství přidali domácí další dva góly, a Lvíčata si tak z Hradce vezou drtivou porážku 0:8.
po 17. 3. 2008
Královští lvi Hradec Králové
8:0 2:0, 4:0, 2:0

Branky a nahrávky: 3. Novák L. (Zajíček), 14. Gabriel (Valášek), 22. Půlpán (Vlček O., Filip), 24. Půlpán (Ropický, Filip), 27. Půlpán (Pištora), 33. Novák J., 42. Vlček O. (Valášek, Gabriel), 47. Novák J. Rozhodčí: Homola - Klouda, Křivohlavý. Vyloučení: 8:4, navíc Půlpán (HKR) 10 min NESP. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Střely na branku: 43:24. Průběh utkání: 8:0.

Královští lvi Hradec Králové: Pavelka - Zajíček, Pilař, Pištora, Kusák, Kulhánek, Červený, Kopsa - Šebek, Hájek, Novák Jakub, Vlček Ondřej, Ropický, Gabriel, Macháň, Novák Lukáš, Půlpán, Valášek, Sopr, Filip, Reichmann.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek (od 47. Palán) - Horáček, Černý, Andres, Štoček, Váchal, Herna - Tuček, Hanzl, Žák, Krupička, Fojt, Kalina, Faigl, Purma, Bezpalec, Skokan, Kuchynka.

Soupisky obou týmů už před začátkem utkání vypovídaly o tom, že oba týmy zkouší mladé borce do další sezóny. Domácím se hned v úvodu podařilo vstřelit vedoucí gól. Vojtěch Zajíček poslal přesný pas na Lukáše Nováka, který svůj samostatný únik s přehledem zakončil střelou pod víko. V čase 13:02 se překvapivě z rohu kluziště natlačil až před bránu Lukáš Gabriel a propasíroval kotouč až za záda hostujícího Petráska. Hradec tak po první dvacetiminutovce vedl 2:0.

Chuť hradeckých stále rostla a rostla. Začátek druhé třetiny patřil Aleši Půlpánovi, který v rozmezí pěti minut dal tři branky a blýskl se tak v zápase hattrickem. Nejprve umístil do ústecké klece přesnou přihrávku Ondřeje Vlčka, poté propálil Petráska golfovým úderem a z třetího gólu se radoval, když doklepl do sítě střelu Tomáše Pištory. V čase 32:37 hledal svého spoluhráče před bránou Jakub Novák. Kotouč se mu však od soupeře odrazil přímo na hůl a pro hradeckého útočníka už nebyl problém zakončit nad Petráskův beton.

Ve třetí třetině se Ústečtí trochu osmělili a několikrát zahrozili před hradeckým brankářem Pavelkou. Ten měl starosti zejména s kapitánem hostů Martinem Žákem. Nakonec si však střelce Lvů pohlídal a ve svém prvním extraligovém zápase vychytal nulu. Ve 42. minutě zakončoval akci dva na jednoho Ondřej Vlček. Výhru Východočechů pak pečetil svým druhým gólem v zápase Jakub Novák, když potrestal chybnou rozehrávku jednoho z ústeckých beků.