Ú s t í n/L. - V posledním domácím utkání play-outu utržila Lvíčata vysokou porážku s Šumperkem. Hokejově lépe vybavení hosté už v polovině utkání vedli 5:0, domácí po páté obdržené brance rychle korigovali, ale do konce druhé části inkasovali ještě dvakrát. Lvíčata se během poslední třetiny přiblížila hostím na čtyři branky, ale v závěru utkání uzavřel skóre na konečných 3:8 Cink.
so 15. 3. 2008
DRACI PARS ŠUMPERK
3:8 0:3, 1:4, 2:1

Branky a nahrávky: 33. Medřický (Bezpalec), 43. Klouček, 59. Černý (Kučera) - 10. Prokopec (Cink), 17. Fryč (Svoboda), 20. Stejskal (Prokopec), 23. Skoumal (Tomaník, S. Tomiga), 31. S. Tomiga (Zacpálek), 38. Fryč, 40. J. Tomiga, 60. Cink (Stejskal). Rozhodčí: Bolina - Andrejsek, Frühauf. Vyloučení: 1:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 83. Střely na branku: 19:24. Průběh utkání: 0:5, 1:5, 1:7, 3:7, 3:8.

Hosté ze Šumperka hned od prvních sekund dali najevo, v čí prospěch se zápas bude vyvíjet. Už ve 2. minutě vyrukovali na Lvíčata s povedenou akcí Jakub Tomiga se Svobodou. Po tomto nevyslyšeném varování udeřili v 10. minutě Draci naplno. U zadního hrazení vybojoval kotouč Cink a před brankou jeho snažení přetavil ve vedoucí gól Prokopec. Domácí se o vzruch před svatyní hostí postarali jen jednou, ve 12. minutě zkoušel štěstí se střelou ze strany Bezpalec. Pak už se Lvíčata za červenou čáru příliš nepodívala. Se stupňovaným tlakem Šumperka přišly i další branky. Ve vlastním oslabení ujel Svoboda s Fryčem a brejk 2 na 1 vyřešili precizně s gólovou tečkou. Deset sekund před první sirénou pak Prokopec vyučil ústeckou obranu rychlými kličkami, z kterých těžil dorážející Stejskal - 0:3.

Jak draci ukončili první třetinu, tak načali druhou. Ve 23. minutě naložili s domácí obranou jak s trénigovými kužely Tomaník se Stanislavem Tomigou, kteří připravili stoprocentní pozici pro Skoumala. Ve 28. minutě přilétla ústecká vlaštovka, Žák z mezikruží mířil švihem jen těsně nad, poté se bekhendem snažil doklepávat Kučera. To už ale utáhli šroubky Draci a na 0:5 zvýšil v závaru před ústeckou brankou Stanislav Tomiga - 0:5. Jen chvilku nato přeci jen uspěli i domácí. Špatně střídající obraně hostí se vytrhl Bezpalec a jeho sólo zakončil dorážkou Medřický - 1:5. Domácí se po tomto úspěchu snažili o pár kombinací, přidali na rychlosti, ale góly znovu stříleli Draci. Nejprve pálil neomylně od modré Fryč a sekundu před koncem druhé třetiny trefil přesně svůj pokus zápěstím, který se ještě otřel o tyčku, Jakub Tomiga - 1:7.

Na začátku poslední třetiny si vybral slabší chvilku gólman hostí Misiorz. Při pokusu o rozehrávku si počínal jako žáček a jeho chybu bez pardonu potrestal Klouček - 2:7. Dlouhé minuty se poté hra přelévela od branky k brance, ale k samotným brankářům se útoky soupeřů dostaly jen výjimečně. Obě mužstva už akceptovala výsledek zápasu. Nicméně jednou takovou výjimkou byl domácí Kučera, jenž se proháčkoval až před Misiorze, ale svůj blafák do bekhendu namířil do boční sítě. Skóre utkání se pak upravilo až v závěru. Přesilovku 5 na 3 proměnili v třetí branku domácí, to Černý přesnou střelou našel skulinu mezi rukou a tělem šumperského brankáře. Hosté i ve třetí třetině prokázali silný závěr a čtyřicet vteřin před koncem řádné hrací doby upravil na konečných 3:8 po spolupráci se Stejskalem Cink.