Ú s t í n/L. - Ústečtí Lvi si konečně prožívají povedenější období. Vyhráli potřetí v řadě, i když v nedělním mači s Pardubicemi to dlouho na úspěch nevypadalo. Jenže domácí zvládli obrat z 0:3 na 4:3, který završili v samostatných nájezdech. Ty rozhodl Pavel Janků. V samotném zápase se dvakrát prosadil Adam Šaffer.
ne 16. 3. 2008
HC ČSOB pojišťovna Pardubice
4:3sn 0:1, 1:2, 2:0 - 0:0, 1:0

Branky a nahrávky: 36. Šaffer (Šagát), 49. Káňa (Zápotočný), 50. Šaffer (Šagát), 65. Janků - 16. Somík (Havíř), 31. Starý, 36. Snopek. Rozhodčí: Fraňo - Kostka, Bláha. Vyloučení: 4:10, navíc Cetkovský (PCE) 10 min. ZHK. Využití: 0:1. Diváci: 2142. Střely na branku: 56:30. Průběh utkání: 0:3, 4:3.

Ústecký Slovan s.r.o.: Zikmund – Novotný, Zápotočný, Evan, Hořava, Klobouček, Vágner, Němeček, Pojkar – Krajči, Pazourek, Káňa – Čaloun, Špirko, Mrázek – Hovorka, Šagát, Šaffer – Janků, Nedorost, Hašek.

HC ČSOB pojišťovna Pardubice: Růžička (65. Hylák) – Snopek, Kolář, Koma, Havíř, Linhart, Nikolov, M. Šeda – Sýkora, Rolinek, Ondřej – Cetkovský, Semorád, Somík - Kolář, Koukal, Starý – Klejna, Rákos, Bláha.

První zákrok si připsal ve 2. minutě pardubický Růžička, kterého střelou od modré prověřil Pazourek. V 5. minutě zatápěla v ústeckém pásmu Rolinkova formace, k ohrožení Zikmunda se však nedostala. Do té doby největší šanci si po pěkné kombinaci vytvořilo duo Somík – Cetkovský, proti střele druhého jmenovaného se však vytáhl domácí gólman. V 7. minutě vyzkoušel pozornost Ružičky pohotovou střelou Šaffer, dorážce do odkryté brány zabránil jen za cenu faulu obránce Kolář. Během přesilovky však pardubický gólman nemusel řešit žádnou vážnější situaci. Naopak krátce po jejím skončení se ve velké šanci objevil Klejna, kterého ještě fauloval Hašek. Východočeši svou přesilovku zahráli mnohem lépe, po opakované střele Klejny dokonce zazvonila tyčka, ani tentokrát se však skóre nezměnilo. V 16. minutě poslal Havíř přesnou přihrávku od vlastní brány na ujíždějícího Radovana Somíka, který svůj samostatný nájezd s přehledem proměnil – 0:1! I přes další přesilovku domácích už se fanoušci žádné zajímavé situace v první dvacetiminutovce nedočkali.

Do druhé části vstoupili aktivněji domácí, hlavy pardubických obránců zamotala Šagátova a pnásledně Pazourkova lajna. Gólovku Krajčiho zneškodnil jen za cenu faulu Snopek. Tuto přesilovku už sice domácí odehráli lépe, ani z ní však neskórovali. Ve 25. minutě střílel šikovně z pravého kruhu Pazourek, mířil těsně vedle. Na druhé straně z mezikruží neprostřelil Zikmunda Rolinek. O chvíli později nechybělo mnoho ke gólu Pojkarovi, jeho tvrdá střela se od tyčky odrazila do Ružičkova betonu a od něj do brány, puk se však zastavil pár centimetrů před brankovou čárou. V dalších šancích během krátké doby neuspěli ani Vágner a Hovorka. 29. minuta přinesla povedení střídání Čalouna, který zkoušel štěstí šikovnou střelou od modré a poté, co vybojoval puk za bránou, zakončil samostatně. Ale skóre se měnilo na druhé straně, Kloboučka obral o puk Jan Starý, který svůj samostatný únik taktéž proměnil – 0:2! V další početní výhodě si největší šanci vytvořil Čaloun, který chytrou střelou trefil spojnici břevna a tyče. To Pardubičtí svou přesilovku ve 36. minutě využili. Jan Snopek tvrdou střelou od modré nejprve trefil bolestivě do kolene Čalouna, odražený puk poté nasměroval přesně do horního růžku Zikmundovy brány – 0:3! Lvi reagovali bleskově, Šagát v dobré pozici posunul puk za sebe, odkud trefil přesně k tyči Adam Šaffer – 1:3!

První gólovou šanci ve třetí části si vytvořil Hašek, který i přes hákujícího Bláhu dokázal zakončit, Růžičku však neprostřelil. Kousek od gólu byl po pohledné přesilovkové kombinaci Káňa, který těsně minul odkrytou bránu. Nejvíce šancí přinesla 46. minuta, kdy ani naněkolikrát nepropasírovala puk do domácí brány Somíkova lajna a následně na druhé straně neuspěl bekhendovým pokusem Janků, který ještě krátce poté tečoval střelu Pazourka do tyče. Na rozdíl jediného gólu snížil ve 49. minutě Tomáš Káňa, který se nejdříve prosmýkl mezi dvěma obránci, jeho křížná přihrávka nalezla až Zápotočného u mantinelu, jehož střelu ještě Káňa stihl tečovat – 2:3! O minutu později už bylo srovnáno, po přihrávce Šagáta podruhé skóroval z mezikruží Adam Šaffer – 3:3! V 53. minutě zakončoval pohlednou přesilovkovou akci pouze do Růžičkova betonu Vágner, úspěšná nebyla ani Káňova dorážka o chvíli později. Další dobré příležitosti ke strhnutí vedení na ústeckou stranu měli v následujících minutách nabuzení Lvi, nespěl Káňa, Hovorka, Šaffer, ani Janků. Minutu před koncem vytáhl Růžička špičkou hole střelu Nedorosta, 20 sekund před koncem třetí části ještě zázračně zakročil proti Kolářově dorážce Zikmund.

Na začátku prodloužení nadělal domácímu gólmanovii starosti rozjetý Somík, který po samostatné akci ústeckého gólmana ani nadvakrát nepřekonal. Na druhé straně neuspěl s tečovanou střelou Evan. Minutu před koncem se před pardubickou bránou strhla po Vágnerově střele bitka, po které se domácím naskytla přesilovka. Ani čtveřice útočníků však na Růžičku nevyzrála.

Samostatné nájezdy proměnili za domácí Šaffer a Janků, na druhé straně pouze Somík, a tak zůstal bonusový bod v Ústí nad Labem. Pro Ústecké Lvy znamenala trefa Pavla Janků třetí vítězství v řadě.

Ladislav Lubina (HC Moeller Pardubice, a. s.): "Díky lehkovážnosti jsme nedokázali udržet tříbrankové vedení. Soupeř na nás ve třetí třetině vlétl, dostal nás pod tlak a dokázal využít šance. I v závěru prodloužení měl v přesilovce blíže k vítězství. V samostatných nájezdech už rozhoduje štěstí."
Vladimír Evan (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Po špatné první třetině se naše hra začala zlepšovat. Ve třetí třetině jsme sestavu stáhli na tři pětky a podařilo se nám vyrovnat. Třetí vítězství po sobě je povzbudivé. Sestava pro baráž se nám už začíná krystalizovat."