Ú s t í n/L. - Po bezmála dvou měsících opět Lvi naplno bodovali a potvrdili, že se jim v Pardubicích daří. V obou zápasech v základní části Ústečtí přišli o vedení až v poslední pětiminutovce. Tentokát už těsný náskok udrželi a vyhráli 2:1. O oba góly se postarala čtvrtá lajna už v první desetiminutovce. Oba připravil Martin Šagát, který svým výkonem potvrdil vzrůstající formu z minulých utkání. Po nepovedeném zápase se Zlínem, kdy Lvi ztratili třígolový náskok, tak získali první body v play outu.
pá 7. 3. 2008, ČEZ Arena Pardubice
HC ČSOB pojišťovna Pardubice
HC Slovan Ústí nad Labem
1:2 1:2, 0:0, 0:0

Branky a nahrávky: 18. Somík (Cetkovský) - 6. Šaffer (Šagát), 9. Hovorka (Šagát). Rozhodčí: Hodek – Bejček, Svoboda. Vyloučení: 7:7, navíc Snopek (PCE) 10 min a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 3 105. Střely na branku: 28:29. Průběh utkání: 0:2, 1:2.

HC ČSOB pojišťovna Pardubice: Lašák – Snopek, Nikolov, Koma, Havíř, Linhart, M. Šeda – Sýkora, Rolinek, Koukal – Tvrdík, Blažek, Ondřej – Cetkovský, Starý, Somík – Klejna, Rákos, Bláha.

HC Slovan Ústí nad Labem: Přikryl – Novotný, Zápotočný, Zeman, Hořava, Němeček, Pojkar, Klobouček, Vágner – Janků, Pazourek, Káňa – Čaloun, Špirko, Krajči – Novák, Mrázek, Nedorost – Hovorka, Šagát, Šaffer.

Komentář

Příjemně slunný den jakoby předem stanovil poklidný nástup domácích hokejistů do zápasu. Rolinek hned po 20 vteřinách nebyl dostatečně důrazný na brankovišti a hosté rychle uchopili otěže zápasu. Pomohl jim faul Sýkory, po kterém se během přesilové hry nastěhovali před Jána Lašáka. Ten sice spolehlivě zasáhl proti ranám Hořavy a Nováka, pak se ale prezentoval pěknou individuální akcí Martin Šagát a jeho nahrávku by bylo hříchem neproměnit, Adam Šaffer otevřel skóre – 0:1. Domácí se z inkasované branky nepoučili a Lašák zůstával nadále zaměstnanějším brankářem. Po chybě Komy na obranné modré navíc agilní Šagát našel volného Marka Hovorku a jeho příklep po ledě zapadl mezi Lašákovy betony jako chybějící dílek skládačky – 0:2. Pro slovenského forvarda, kter7 to byl první gól v ústeckém dresu. Nespokojený pískot diváků Pardubické přeci jen trochu vyburcoval a Moeller profitoval šancemi Sýkory a Tvrdíka. Nápor sice přerušil nesmlouvavý zákrok Bláhy u mantinelu na Nedorosta, ale druhá početní výhoda Lvů zůstala nevyužita. Naopak se dočkaly i Pardubice. Radovan Somík došťouchal puk za Přikryla po závaru třetí pětky a snížil – 1:2.

Moeller pokračoval ve snaze o srovnání hned po návratu ze šaten a domácím mohla pomoci i premiérová přesilová hra. Jedinou šanci Pardubic v podání Somíka ale Přikryl dokázal vytěsnit. Následovala vzájemná potyčka Komy s Novákem a hra ve čtyřech pro obě strany. Blízko další branky bylo Ústí, dorážku Šagátovy střely však Čaloun nasměroval golfem z voleje pouze do výstroje Lašáka. Na druhé straně si mohl oddechnout Přikryl, když se mu při dalším oslabení svého celku podařilo vyškrábnout Sýkorův obávaný projektil hřbetem vyrážečky alespoň na břevno. Hokej ne právě extraligových měřítek pokračoval a diváky z letargie probudila až akce Petra Sýkory, jenž se bleskovou stahovačkou zbavil obránce, blafákem do bekhendu zneškodnil i Přikryla, ale úspěšnou koncovku mu nepovolil faulem Pojkar. Ani čtvrtá přesilová výhoda Moelleru ovšem nedošla úspěšného naplnění.

V pořadí čtvrtou přesilovku začali Lvi čerpat čtyři minuty po zahájení třetí třetiny, individuální pokusy o průnik si ale pardubická obrana s přehledem pohlídala. Vyrovnání málem zařídila juniorská lajna Pardubic. Z práce mladých útočníků těžil ranou z ideální pozice Havíř, Přikryl ale odolal. Drobnou náplastí tak mohlo být pouze vyloučení Pavla Janků. Jako na frontě, kde také není nic jisté, se situace záhy diametrálně změnila. Hned po skončení trestu Janků byl vykázán mimo hrací plochu Snopek, jenž za nelichotivou reakci na adresu hlavního dostal ještě trest do konce utkání. Hned po buly navíc Koma vyhodil puk rovnou na střídačku a Lvi měli možnost hrát téměř dvě minuty 5 na 3. Nejlepší hráč Pardubic Ján Lašák ale i v takové situaci několika jistými zákroky udržel spoluhráče ve hře. Jednu z posledních možností alespoň k vyrovnání dostali domácí po faulu Nováka, ale křečovitá snaha ke vstřelení kýženého gólu nestačila. Tentokrát tak Lvi v pardubické ČEZ Areně udrželi jednogólový náskok a radovali se ze zisku tří bodů.

Ohlasy trenérů

Ladislav Lubina (Pardubice): Dneska se ukázalo, že Ústí má před sebou nejdůležitější část sezony. My bohužel tu sezonu už dohráváme a podle toho to i vypadalo. Hráli jsme uvolněně a místy až zbytečně moc. Mrzí nás, že hráči, kteří v závěru sezony dostávají větší příležitost a mají se předvést a ukázat, zda by mohli mít v mužstvu místo v příští sezoně, tak nás o tom zatím moc nepřesvědčují."

Vladimír Evan (Ústí): Podali jsme kvalitní a zodpovědný výkon, podpořený výborným výkonem brankáře Přikryla. Jsme rádi, že jsme přerušili tu sérii porážek a konečně vyhráli. Domů odjíždíme spokojeni. Je to pro nás povzbuzení pro další zápasy."

Sdílet článek na sociálních sítích

Tabulka

P. TÝM Z B
1. Litoměřice 48 104
2. Vsetín 48 97
3. Jihlava 48 92
4. Třebíč 48 92
5. Přerov 48 82
6. Sokolov 48 79
7. Slavia 48 78
8. Prostějov 48 77
9. Frýdek-Místek 48 75
10. Kolín 48 75
11. Poruba 48 74
12. Vrchlabí 48 74
13. Ústí n. L. 48 70
14. Šumperk 48 68
15. Benátky n. J. 48 48
16. Havířov 48 39
17. Kadaň 49 1

Hlavní partneři

Významní partneři

Partneři mládeže