Ú s t í n/L. - Hned první zápas nově zavedeného play out znamenal další prohru Slovanu o jedinou branku. Po vyrovnané úvodní pasáži si postupně domácí ukrajovali více a více ze hry, až z toho na konci první třetiny vytěžili dva slepené góly. Hosté se nejprve připojili k všeobecnému zpestření v podobě střílení do tyčí, ale následně se jim podařilo snížit náskok soupeře. Myšlenky na vyrovnání stavu se snažil utnout dvanáct minut před koncem vítkovický Burger, jenže právě jeho branka se stala impulzem pro souvislejší tlak Ústí, jenž korunoval gólem Vágner. Žádný Lev ale už ho nedokázal napodobit, nic na tom nezměnila ani závěrečná power play. Vítkovice uhájily těsné vítězství 3:2.
pá 29. 2. 2008, ČEZ Arena
HC Vítkovice Steel
3:2 2:0, 0:1, 1:1

Branky a nahrávky: 16. Burger (Kuboš), 17. Šimíček (Ovčačík), 48. Burger - 34. Martinec (Čaloun), 51. Vágner (Špirko). Rozhodčí: Fraňo - Rittich, Guth. Vyloučení: 2:1, navíc Prusek 10 min. (NESP). Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1440. Střely na branku: 40:33. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2.

HC Vítkovice Steel: Prusek - Trnka, Kuboš, Jurečka, Ovčačík, Barinka, Suchý, Heš - Krenželok, Burger, Ujčík - Hubáček P., Šimíček, Jánoš - Köhler, Hruška, Strapáč - Tomášek, Škoda, Vala.

Ústecký Slovan s.r.o.: Přikryl - Novotný, Hořava, Němeček, Zeman, Pojkar, Vágner, Zápotočný - Čaloun, Martinec, Káňa - Novák, Pazourek, Hašek - Janků, Špirko, Nedorost - Hovorka, Šagát, Šaffer - Krajči.

První, kdo po zahájení zápasu, vyzkoušel, jak má nabito, byl Viktor Ujčík, jeho rána ale skončila zblokována v ochranné síti. Z obou gólmanů si tak nejprve na puk sáhl Prusek, příložníkem dostal kotouč mimo dosah ústeckých holí. Vzápětí se pochlubili s chutí do útoku Šimíček s Tomáškem, po příhře na druhého z nich před branku už musel Přikryl zasahovat. Obrany obou celků jsou zřejmě propustnější, než by si trenéři přáli, šance se střídaly na obou stranách jak na běžícím pásu. Před polovinou třetiny se nadechli k většímu náporu Vítkovičtí, nejprve střílel Škoda a dorážel Vala, vzápětí vytěžili z tlaku přesilovou hru, v níž Kuboš trefil střelou od modré čáry tyč. Už v plném počtu nevyužili domácí situaci dva na jednoho, Škodova střela šla mimo branku. Ani Tomášek zcela osamocený před hostujícím gólmanem neprotlačil puk za brankovou čáru. Převaha z posledních minut ale neměla zůstat neodměněna. V šestnácté minutě měl snadnou práci Jiří Burger, kterému stačilo příhru od Kuboše doklepnout do prázdné brány. Ani ne o minutu později zdvihali domácí ruce nad hlavu podruhé, když Romanu Šimíčkovi vyšel blafák. Skóre první třetiny se zastavilo na stavu 2:0.

Střelcem do tyčí se stává Petr Kuboš, v úvodu druhého dějství si připsal velkou šanci, když střelou od modré nastřelil tyč. V tomto zápase už se mu to podařilo podruhé. Ústí se od začátku třetiny spíše brání a pokrývá vítkovické útoky. Ve 30.minutě se ke střelbě do konstrukcí branek připojil hostující Martin Vágner, jeho cílem se stalo břevno. Na druhé straně kontruje svou vyloženou příležitostí Tomášek, proti němuž byl brankář Přikryl zcela osamocen, ale mohl si oddechnout, když útočník nevtěsnal puk do jeho svatyně. Slovan ale umí také zahrozit, tentokrát Janků dostal přihrávku od Špirka z rohu, ale nedokázal puk usměrnit lépe než do Pruskovy náruče. Podle nepsaného pravidla zápasu nejprve vyložené šance, potom gól se trefují ve 34.minutě i Lvi. Tomáši Martincovi se povedlo po buly prostřelit padajícího Pruska a snížit náskok domácích na jedinou branku. Špirko a Janků si ještě jednou zopakovali situaci, která předcházela gólu, jenže stopku druhému z nich opět vystavil domácí brankář. Prostřední dějství tak končí za stavu 2:1.

Na přelomu obou třetin Ústečtí promarnili přesilovou hru, opět nevyšla ani osvědčená trasa puku Špirko – Janků. Po Valově střele z kruhu si pro změnu Přikryl nebyl jistý, jestli je puk v bezpečí mezi jeho betony. Martin Šagát se vydal na průnik celým hřištěm, Pruska ale kličkou neobelstil. Na druhé straně si mnohem lépe poradil Jiří Burger jeho střela zpoza obránce skončila až v horním růžku branky hostí – 3:1. Vzápětí se ale Lvi hrnuli ochotněji do útoku, dobře se uvolnil Novák. Opětovné snížení zařídil Vágner střelou z mezikruží, na niž mu přesně namazal Špirko. Následná přesilová hra dostala Lvy do sedla, jejich tlak se s ubývajícími minutami zápasu stupňoval, ale vyrovnávací branku se hostům nepovedlo vstřelit ani bez brankáře. Domácí si těsné vítězství 3:2 ohlídali.