so 2. 2. 2008, Eden
HC Slavia Praha
Ústecký Slovan s.r.o.
2:3 0:2, 1:1, 1:0

Branky a nahrávky: 33. Michal Hellar (Wszolek), 57. Georg Mavrojanidis - 3. Ondřej Tuček (Svatý), 19. Bohumil Slavíček (Jankovič, Kučera), 30. Frank Kučera (Jankovič, Slavíček). Vyloučení: 7:5. Využití: 1:1. Diváci: 91. Rozhodčí: Fraňo - Beneš, Štofa.

HC Slavia Praha: Meravý (připraven Dlouhý) - Doležal, Barák -C-, Krejčí, Humpolíček, Hruška, Šíma, Novák, Krejčík, - Koubek, Hertl, Kadlec, Hellar, Wszolek, Cikánek, Žejdl, Mavrojanidis, Palaščák -A-, Müller.

Ústecký Slovan s.r.o.: Husa (připraven Trlica) - Šefl, Sova, Volentič, Andres, Burkovec, Poláček, - Kubů, Kučera, Žák -A-, Faigl, Rybalkin, Tuček, Svatý, Klouček, Jankovič, Slavíček -C-, Purma, Bezpalec, Kašák, Medřický.

Komentář

Po předchozím těsně prohraném zápase v Litvínově si doma jistě chtěli slávističtí dorostenci spravit chuť na tabulkově posledním celku z Ústí. Hned ve třetí minutě ale zjistili že to tak lehko nepůjde. Hostující Ondřej Tuček propasíroval puk za záda Meravého a hosté již vedli. Na to mohl odpovědět v jedenácté minutě Žejdl, který ale po přihrávce od Palaščáka přestřelil Husovu branku. O pět minut později se šance opakovala. Opět byl na jejím počátku David Palaščák. Ten přebruslil hostujícího gólmana, který si vyjel za pukem k mantinelu, do odkryté branky se ale pražským lvům trefit nepovedlo. Koncem třetiny, naopak místo vyrovnávací branky dostali, další ránu. V poslední minutě úvodní třetiny se během přesilové hry prosadila dvojice Slavíček – Jankovič. Bohumil Slavíček dostal přihrávku těsně před brankářem a na dva pokusy dostal puk Meravému za záda.

Začátkem druhé třetiny se činili spíše hosté. Hned po prvních třech minutách se řítil do šance Slavíček, sám na Meravého ale nevyzrál. Pět vteřin po polovině zápasu, tedy v čase 30:05, na něj však vyzrál Frank Kučera, který dobře zacílil na díru mezi betony domácího brankáře. Ten se ještě nestihl dostat do dobré polohy po předchozím dorážením Jankoviče. Domácí se na tuto branku zmohli odpovědět poměrně brzy. O tři minuty později Michal Hellar vyslal těžko chytatelnou střelu od modré těsně nad Husův beton a rozsvítil tak pro sebe i své spoluhráče plamínek naděje. Koncem třetiny ještě mohl poslat svůj tým opět do tříbrankového náskoku Slavíček, ve svém brejku ale ani napodruhé na Meravého nevyzrál.

Hned začátkem poslední třetiny dostali domácí poměrně dobrou šanci na kontaktní gól v podobě přesilové hry. Ale vše zajímavé se událo až koncem této třetiny. Nejprve v 57. minutě celý zápas řádně zdramatizoval Georg Mavrojanidis, který na vlastní pěst dostal za záda hostujícího brankáře projektil z gumy. Dvě minuty úporného snažení domácích útočníků nestačily ke změně skóre, ba naopak, do vážné šance se v 58. minutě dostali hostující Davidové Kubů a Klouček. V tu chvíli ale opět dokázal Meravý tým podržet a čtvrtou branku do své sítě nepřipustil. Další šok však pro domácí přišel v čase 58:47. Trest za příliš mnoho hráčů na ledě byl pro veškeré šance na vyrovnávací branku likvidační. Domácí sice v poslední minutě dorovnali počet hráčů na ledě odvoláním brankáře, ale ani tak se jim již nepodařilo dostat se přes obranu Ústí a domácí dorostenci tak skončili již s pátou prohrou v řadě.
Sdílet článek na sociálních sítích

Dorost

Hlavní partneři

Významní partneři

Mediální partneři

Partneři mládeže